صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۸:۰۱
کد خبر: 1645
گزارشگر: 99
۲۶۴
۰
۰
۱
افزایش بی سابقه ثبت نام کنندگان

رکورد ثبت نام روزانه در سجام شکسته شد

آمارها از افزایش بی سابقه ثبت نام کنندگان در سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) خبر می دهد؛ به طوری که تعداد ثبت نام کنندگان در این سامانه ۱۸ برابر نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.

در ۲۵ روز نخست امسال تعداد ۶۵۱ هزار و ۹۵۹ نفر در سامانه سجام ثبت نام کردند تا تعداد کل ثبت نام کنندگان در این سامانه از مرز ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر عبور کند.بر اساس آمارهای شرکت سپرده گذاری مرکزی، روز دوشنبه ۲۵ فروردین ماه، ۱۰۰ هزار و ۳۳۹ نفر در سامانه سجام ثبت نام کردند تا رکورد ثبت نام در یک روز در این سامانه شکسته شود که این امر نشان از افزایش بی سابقه ثبت نام کنندگان در سامانه سجام دارد.
خوشبختانه زیر ساخت های شرکت سپرده گذاری مرکزی برای صدور کد کاملا تجهیز شده است ؛ اما برخی مشکلات دراین باره ناشی از کندی اینترنت کشور، افزایش حجم تقاضاها، تاخیر در پاسخ به استعلام ها از سوی مراجع ذیصلاح، افزایش بی سابقه تماس ها با مرکز تماس سجام است و این امر باعث شده گاهی اوقات صدور کد و پاسخگویی به سهامداران با تاخیر انجام شود.
شرکت سپرده گذاری مرکزی اعلام کرد: سجام به عنوان دروازه ورودی به بازار سرمایه، پذیرای سهامداران جدید است و کارکنان این شرکت با تمام توان و ظرفیت خود در حال دریافت و راستی آزمایی اطلاعات و صدور کد هستند.
سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از سرمایه گذاران، مشتریان و مدیران نهادها در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده های تایید شده خواهند بود.
بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.
براساس این گزارش، سهامداران می توانند با مراجعه به سایت www.sejam.ir ثبت نام خود را به صورت الکترونیکی انجام دهند.

آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید