صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
جمعه / ۲۴ شهریور ۱۴۰۲ / ۱۴:۲۰
کد خبر: 16454
گزارشگر: 213
۱۲۴
۰
۰
۱
خبر مهم شورای عالی کار

افزایش دستمزد کارگران/ترمیم حقوق کارگری از میانه سال

افزایش دستمزد کارگران/ترمیم حقوق کارگری از میانه سال
نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت:موضوع ترمیم دستمزد کارگران از میانه سال با توجه به افزایش قیمت‌ها و عدم ثبات در قیمت کالاهای اساسی صورت می گیرد.

به گزارش آسیانیوز، دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران از برگزاری نشست شورای عالی کار با محور تقویت معیشت کارگران خبر داد .

-------------

بیشتر بخوانید

فوری/افزایش حقوق کارگران از نیمه دوم سال+جزئیات

---------------------------

دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی با اشاره به اینکه هفته آینده شورای عالی کار با محوریت تقویب معیشت کارگران تشکیل جلسه می دهد گفت: ما به دنبال این هستیم که با مستندات دولت را متوجه کاهش قدرت خرید کارگران کنیم. تلاش داریم با حمایت های غیر نقدی از جمله کالابرگ الکترونیک و تأمین سفره خانوار کارگری کمک به معیشت کنیم.

ضرورت حمایت دولت از معیشت کارگران 
ابوی با اشاره به اینکه برگزاری جلسه و توجه به معیشت درخواست کارگران بوده است افزود: دولت با اجرای طرح کالابرگ تلاش خود را می‌کند تا در طرح کالابرگ موفق عمل کند و قیمت‌ها کنترل شود. اما این موضوع به تنهایی کفایت نمی‌کند و تقویت قدرت معیشت خانوارهای کارگری لازم است. بنابراین ضرورت دارد دولت هر گونه که می‌تواند کارگران را حمایت کند.

----------

بیشتر بخوانید

ترمیم دستمزد کارگری/درخواست رسمی شورایعالی کار

------------------------------------


نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت: در صورتی‌که در میانه سال بحث ترمیم مزد صورت گیرد, اختلاف نظرهای شرکای اجتماعی برای مذاکرات مزدی سال آینده کاهش می یابد و کارگران و کارفرمایان با چالش کمتری به مذاکره مزد سال بعد می پردازند.

به گزارش تسنیم، ابوی درپاسخ به اینکه آیا درباره حقوق و دستمزد در جلسه قبلی شورای‌عالی کار صحبتی شد گفت:نمایندگان کارگری به‌دنبال برگزاری جلسه‌ای برای بررسی دستمزد و کاهش قدرت خرید کارگران هستند، با توجه به افزایش قیمت‌ها و عدم ثبات در قیمت کالاهای اساسی, نمایندگان کارگری پیگیر بررسی این مسئله با حضور مسئولان هستند./

https://www.asianews.ir/u/chm
اخبار مرتبط
حسن صادقی گفت: مخالف واگذاری بانک رفاه کارگران هستیم. این بانک از مجموعه شستا سود ده‌تر و دارایی کارگران و بازنشستگان است.
رئیس فراکسیون کارگری گفت: لایحه دولت برای افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان در راستای همسان‌سازی، در نیمه دوم سال اعمال می شود.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید