صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
یکشنبه / ۲۶ شهریور ۱۴۰۲ / ۱۵:۰۶
کد خبر: 16489
گزارشگر: 213
۱۱۸
۰
۰
۲
اظهارات مهم رئیس کانون بازنشستگان

ترمیم مستمری ۱۴۰۲/بازنشستگان در هفته‌های پایانی ماه پولی در بساط ندارند!

ترمیم مستمری ۱۴۰۲/بازنشستگان در هفته‌های پایانی ماه پولی در بساط ندارند!
رئیس کانون بازنشستگان کارگری فعال کارگری با اشاره به ترمیم دستمزد از نیمه دوم سال گفت: یکی دو روز عقب افتادن حقوق برای بازنشستگان ناراحت‌کننده است؛ چرا که در هفته‌های پایانی هر ماه دیگر پولی در بساط ندارند!

به گزارش آسیانیوز، رئیس کانون بازنشستگان کارگری تهران گفت: انتظار داریم در نیمه‌ی دوم سال مزد و مستمری ترمیم شود.

در ماه‌های اخیر، پرداخت حقوق بازنشستگان کارگری معمولاً با چند روز تاخیر همراه بوده است؛ علی دهقان کیا (رئیس کانون بازنشستگان کارگری تهران) در این رابطه می‌گوید: یکی دو روز عقب افتادن حقوق برای بازنشسته‌ی حداقل‌بگیر، ناراحت‌کننده است؛ بازنشستگان در هفته‌های پایانی هر ماه دیگر پولی در بساط ندارند.

 

مستمری بازنشستگان چند درصد سبد معیشت است؟
او با تاکید بر لزوم بهبود معیشت بازنشستگان کارگری افزود: در نشست‌های مزدی امسال ماده ۴۱ قانون کار اجرایی نشد، حتی به تورم حدوداً ۴۷ درصدی اعتنایی نکردند و حداقل مزد و مستمری فقط ۲۷ درصد افزایش یافت؛ شورایعالی کار در این زمینه مرتکب خلافِ نقض قانون شده است. ببینند مستمری بازنشستگان چند درصد سبد معیشت است!

---------------

بیشتر بخوانید

خبر مهم تامین اجتماعی/ثبت نام دوباره وام بازنشستگان از آبان+نحوه ثبت نام

----------------------------------
 به گزارش ایلنا، به گفته وی، تخلف از قانون از جانب هیچ کسی پذیرفته نیست و شکی نیست که در تعیین مزد و مستمری ۱۴۰۲ قانون رعایت نشده است.

دهقان‌کیا اضافه کرد: در این شرایط انتظار داریم در این هفته نشست مزدی شورایعالی کار با موضوع ترمیم مزد برگزار شود و در آن مزد کارگران شاغل و به تبع آن مستمری بازنشستگان کارگری براساس قانون ترمیم شود. مستمری فعلی کفاف هزینه‌های نصف ماه را هم نمی‌دهد!

https://www.asianews.ir/u/coc
اخبار مرتبط
بازنشستگان در مرحله بعدی دریافت وام می‌توانند هر ماه با مراجعه به درگاه خدمات الکترونیکی سازمان تامین‌ اجتماعی به نشان es.tamin.ir برای ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی اقدام کنند.
از امروز پرداخت‌ مستمری شهریور بازنشستگان تامین اجتماعی آغاز شود.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید