یکشنبه / ۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۲۳:۰۴
کد خبر: 1725
گزارشگر: 99
۱۴۲
۰
۰
۱
اولین صکوک سال جهش تولید

عرضه صکوک اجاره ۲ هزار میلیارد ریالی

اولین صکوک سال جهش تولید با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، برای تامین مالی ۲ هزار میلیارد ریالی شرکت لبنیات و بستنی دومینو (سهامی خاص) به منظور راه اندازی خط تولید جدید این شرکت از روز دوشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ تا چهارشنبه ۱۰اردیبهشت ۱۳۹۹ با نماد "دومینو۴" از طریق شرکت فرابورس ایران عرضه عمومی خواهد شد.

به نقل از روابط عمومی شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه، غلامرضا ابوترابی با اعلام این خبر افزود: دارایی مبنای انتشار اوراق اجاره دومینو تجهیزات و ماشین آلات تولید و بسته بندی انواع محصولات این شرکت است که توسط نهاد واسط از شرکت دومینو خریداری شده و سپس بصورت اجاره به شرط تملیک به وی واگذار می شود .
مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه توضیح داد: این اوراق ۵ ساله و با نرخ اجاره بهای ۱۸ درصد است که این اجاره بها هر سه ماه یک بار توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به حساب دارندگان اوراق واریز می شود. ناشر این اوراق شرکت واسط مالی مهر چهارم (با مسئولیت محدود) بوده و عرضه آن از طریق شرکت فرابورس ایران صورت خواهد گرفت.
وی اظهار داشت: ضامن این اوراق بانک سامان بوده و بازارگردان و متعهد پذیره نویس آن شرکت تامین سرمایه کاردان است. همچنین، عامل فروش این اوراق شرکت کارگزاری بانک سامان است .
ابوترابی تصریح کرد: بازار سرمایه در راستای جهش تولید ابزارهای متنوع تامین مالی را در اختیار صنایع گوناگون قرار داده که صکوک نمونه ای از آنهاست. در سال جاری تاکنون، ۷ مورد انواع صکوک مجموعاً بالغ بر ۴۱ هزار میلیارد ریال در دست انتشارند که منابع حاصل از انتشار این اوراق در حوزه هایی از قبیل خودروسازی، پتروشیمی، فولاد، ناوگان ریلی، معدن، صنایع سلولزی و غیره به کار گرفته خواهد شد.

آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید