دوشنبه / ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۲۲:۳۶
کد خبر: 1732
گزارشگر: 99
۹۰
۰
۰
۱
حجم معاملات اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن

افزایش 42 درصدی حجم معاملات اوراق تسهیلات مسکن در سال گذشته

حجم معاملات اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن در فرابورس ایران در سال گذشته افزایش 42 درصدی و ارزش معاملات آن کاهش 5 درصدی را در مقایسه با سال 97 تجربه کرده است.

اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن که از سوی بانک مسکن منتشر و در فرابورس ایران معامله می شود، وسیله‌ای برای خرید خانه توسط ایرانیان به شمار می‌رود. با خرید هر ورقه گواهی حق تقدم اوراق تسهیلات مسکن به ارزش اسمی هر ورقه 500 هزار تومان که این اوراق در فرابورس به نرخ روز (نرخ امروز هر ورقه حق تقدم تسهیلات مسکن بین 54 تا 62 هزار تومان) خرید و فروش می‌شود، می‌توان به تهیه مسکن اقدام کرد.
نگاهی به آمار معاملات اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن با نماد «تسه» در فرابورس ایران نشان می‌دهد، اوراق گواهی تسهیلات مسکن در سال 98 به میزان 27 میلیون ورقه بهادار به ارزش 11 هزار و 343 میلیارد ریال در فرابورس ایران داد و ستد شده که این میزان خرید و فروش در 56 نماد معاملاتی مختلف مربوط به اوراق تسه و تملی صورت گرفته است.این ارقام نشان می‌دهد حجم معاملات اوراق تسهیلات مسکن در فرابورس افزایش 42 درصدی و ارزش معاملات آن کاهش 5 درصدی را در سال 98 در مقایسه با سال 97 تجربه کرده است.
لازم به ذکر است، در سال 97 حجم معاملات اوراق تسهیلات مسکن در 47 نماد مختلف به میزان 19 میلیون ورقه به ارزش 11 هزار و 879 میلیارد ریال بوده است.

آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید