صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
نوید جمشیدی
شنبه / ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۲۳:۰۷
کد خبر: 1826
گزارشگر: 99
۲۶۷
۰
۰
۲
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار

صدور کد معاملاتی برای 35 میلیون سهامدار عدالت

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه بر اساس اطلاعات رسیده سهامداران عدالت تاکنون کد بورسی برای 35 میلیون سهامدار عدالت صادر شده، گفت: ارزش شرکت‌های بورسی سهام عدالت به بیش از 490 هزار میلیارد تومان رسیده است.

حسن قالیباف اصل امروز به همراه رئیس سازمان خصوصی‌سازی و مدیر عامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در نشست خبری ستاد راهبری آزاد سازی سهام عدالت در وزارت اقتصاد گفت: سهام عدالت که از سال 85 به حدود 50 میلیون ایرانی واگذار شده، سهام مربوط به 36 شرکت بورسی و 13 شرکت غیر بورسی است که امروزه بعد از 14 سال ارزش روز شرکت‌های بورسی این سهام 490 هزار میلیارد تومان شده و به زودی با ورود این شرکت‌ها به بورس این حجم از سرمایه به سهام بورسی قابل معامله و شناور بازار اضافه می‌شود.
وی هم چنین گفت: همه سهامداران عدالت به خاطر 13 شرکت غیر بورسی سرمایه پذیر عدالت سهامدار 30 شرکت سرمایه گذاری استانی سهام عدالت می‌شوند که این شرکت‌ها نیز یک ماه بعد از تعیین تکلیف نحوه آزادسازی سهام عدالت الزاما باید وارد بورس شوند.
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: در حال حاضر کل کدهای معاملاتی بازار سرمایه 12 میلیون نفر است که با اضافه شدن حدود 50 میلیون سهامدار عدالت بازار سرمایه بسیار فراگیر می‌شود و حجم فعالیت‌های بازار اضافه می‌شود.

* مهلت انتخاب شیوه مدیریت سهام تمدید نمی‌شود
همچنین علیرضا صالح رئیس سازمان خصوصی سازی در این جلسه گفت: سهام عدالت که از سال 85 بر اساس ابلاغ مقام معظم رهبری در راستای اجرای عدالت و گسترش سهامداری در بین مردم کشور به 6 دهک کم درآمد اختصاص یافت که برای دو دهک مشمولان کمیته امداد و سازمان بهزیستی با 50 درصد تخفیف ارائه شد.
به گفته صالح بعد از 14 سال سهام عدالت یک میلیون تومانی سال 85 برای دو دهک تخفیف‌دار یک میلیون تومان آزاد شد و برای بقیه مردم 492 هزار تومان و 332 هزار تومان آزاد شد که دلیل آن این است که عده‌ای از سهامداران در یک مقطعی سود 40 هزار تومانی دریافت کرده بودند.
به گفته وی از تاریخ ابلاغیه مقام معظم رهبری برای آزاد سازی سهام عدالت مردم به مدت یک ماه فرصت دارند که شیوه مدیریت مستقیم یا غیر مستقیم سهام عدالت خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در سامانه سهام عدالت انتخاب کنند که البته از آن تاریخ 10 روز گذشته و تنها 20 روز تا ساعت 24 هشتم خرداد ماه مانده که بعد از آن این مهلت به هیچ وجه تمدید نمی‌شود.
* مدیرعامل سپرده‌گذاری مرکزی سخنگوی ستاد راهبری سهام عدالت شد
هم چنین خالصی مسؤول روابط عمومی وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: ستاد راهبری آزاد سازی سهام عدالت در وزارت اقتصاد تشکیل شده و آقای فهیمی مدیر عامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی به عنوان سخنگوی این ستاد از امروز انتخاب شده است.آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید