صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
یکشنبه / ۱۲ اَمرداد ۱۳۹۹ / ۱۷:۵۳
کد خبر: 2072
گزارشگر: 2
۵۹۵۱
۰
۰
۶
پروژه Aquiline اولین پهپاد جاسوسی CIA

اختصاصی آسیانیوز؛ اسناد پروژه پهپاد جاسوسی سیا از اتحاد جماهیر شوروی

اختصاصی آسیانیوز؛
اسناد پروژه پهپاد جاسوسی سیا
از اتحاد جماهیر شوروی
اسناد پروژه پهپاد بال ثابت Aquiline که با هدف جاسوسی از اتحاد جماهیر شوروی طراحی شده بود، توسط CIA منتشر شد.

سازمان CIA اسناد مرتبط با پروژه هواپیمای بدون سرنشین استراتژیک و جاسوسی Aquiline که جهت انجام ماموریت‌های جاسوسی در اعماق اتحاد جماهیر شوروی بود را منتشر کرد.
این پهپاد با Wingspanی معادل 3متر(10Feet) در دهه 1960 توسط CIA طراحی و ساخته شد و در منطقه فوق سری 51(Groom Lake) تحت برنامه OXCART آزمایش گردید، ولی بنا به دلایلی هیچگاه عملیاتی نگردید.
پهپاد Aquiline قابلیت پرواز بی صدا و با ابعاد نسبتاً کوچک، مجهز به سیستم‌های راداری و ناوبری پیشرفته، دوربین مادون قرمز، استراق سمع و رله‌ی مخابراتی در زمان خود بوده، که قابلیت فریب و عبور از موانع دفاعی دشمن هدف را داشته است.
شعاع عملیاتی این پرنده در سندهای ارائه شده در حدود 2000کیلومتر(1200Mile) با پیشنهاد جهت بررسی و شناسایی اهداف دور دست همچون تأسیسات و تجهیزات زیرساختی، راه‌ها و جاده‌ها و خطوط شبکه ریلی از کشورهای چین، کوبا و اتحاد جماهیر شوروی عنوان شده است.
پهپاد Aquiline توسط هواپیمای Douglas C-47 Skytrain ، و سامانه بازیابی آن در آسمان توسط هلی کوپتر بیان شده است.
این پرنده بدون سرنشین توسط شرکت هوافضای McDonnell Douglas طراحی و ساخته شده که 5 نمونه دیگر نیز توسط این شرکت تولید و آزمایش شده‌اند.
پروژه Aquiline به دلایلی هرگز عملیاتی نشد. اما بنا به اعلام CIA "این مفهوم به عنوان مقدمه پهپادهای چند منظوره امروز [وسایل نقلیه هوایی بدون سرنشین] ارزشمند بود.

Drone D

Drone D1

عباس ملاجعفری
https://www.asianews.ir/u/1BQ
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید