صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
نوید جمشیدی
سه شنبه / ۱۴ اَمرداد ۱۳۹۹ / ۱۲:۳۳
کد خبر: 2081
گزارشگر: 213
۱۷۶
۰
۰
۲
نماینده اصناف در سازمان مالیاتی خبر داد:

توافق اتاق اصناف و سازمان مالیاتی درباره افزایش معافیت ها در رکود کرونایی

نماینده سرپرست وزارت صمت در اصناف کشور در خصوص توافق مالیاتی اتاق اصناف ایران و سازمان امور مالیاتی پیرامون تعیین مالیات عملکرد ۹۸ مودیان صنفی گفت: طی جلسات کارشناسی با هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران در خصوص مفاد این توافق، با توجه به شرایط رکود، سیل و در نهایت بحران کرونا، مقرر شد تا شرایط اصناف در این توافق کاملا لحاظ شود
نماینده اصناف در سازمان مالیاتی با تاکید بر اینکه در پیگیری از حقوق سه میلیون واحد صنفی کوتاه نخواهیم آمد، افزود: هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران در نشستهای مشترک با سازمان امور مالیاتی تمامی خواسته های بحق اصناف را مطرح و مطالبه کرده است.

ابراهیم درستی تاکید کرد: توافق نهایی اتاق اصناف ایران و سازمان امور مالیاتی در خصوص مالیات عملکرد ۹۸ اصناف، مشروط بر لحاظ درآمد مودیان صنفی تا ۶۰ برابر معافیت مالیاتی صورت گرفت و قرار شد تمامی مودیان صنفی اعم از گروه سوم و دوم در صورتی که میزان فروش آنها زیر سقف تعیین شده باشد، می‌توانند بنابر تبصره ماده ۱۰۰ نسبت به تعیین مالیات خود اقدام کنند. افرادی که مالیات آن‌ها در سال ۹۷ از صفر تا ۲.۵ میلیون تومان بوده، هیچ افزایشی نخواهند داشت و همان مقدار مالیات برای سال ۹۸ ایشان تعیین می‌شود. افرادی که مالیات آنها در سال ۹۷ از ۲.۵ میلیون تومان تا ۵ میلیون تومان بوده نیز ۴ درصد افزایش داشته، افرادی که بین ۵ میلیون تا ۱۰ میلیون تومان بوده با ۸ درصد افزایش و افرادی که بیش از ۱۰ میلیون تومان مالیات ۹۷ داشته‌اند، می‌توانند با افزایش ۱۲ درصدی نسبت به سال ۹۷ مالیات خود را تعیین کنند.

درستی تشریح کرد: رئیس سازمان امور مالیاتی در خصوص درآمد مودیان تا ۶۰ برابر معافیت ها اعلام نمود که برای تحقق این امر نیاز به مصوب شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا میباشد و مقرر شد تا این موضوع انجام گیرد و پس از آن ابلاغ دستورالعمل انجام پذیرد. ظاهرا جلسه مذکور شنبه این هفته برگزار نشد و بعلت نبود زمان کافی سازمان اقدام به ابلاغ دستورالعمل بر مبنای درآمد مودیان تا ۳۰ برابر معافیت های مالیاتی کرده است.


وی در پایان با بیان اینکه اصناف در تمامی صحنه ها همراه نظام بوده اند و با لحاظ شرایط فعلی دولت توافق مشروط را پذیرفتیم، گفت: مجدانه از طریق رئیس دفتر و معاون اقتصادی ریاست جمهوری پیگیر دریافت این مصوبه هستیم، چراکه این خواسته اصناف کاملا بر مبنای شرایط و رکود اقتصادی در فضای کسب و کار صنوف است./ 
اخبار مرتبط
رئیس اتاق اصناف تهران گفت: در صورتی که شیب صعودی ویروس کرونا کاهش یابد احتمالا اصناف پرخطر پایتخت از اول خرداد ماه سالجاری بازگشایی می شود.
دوشنبه / ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۲۲:۵۸
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید