صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
نوید جمشیدی
دوشنبه / ۲۰ اَمرداد ۱۳۹۹ / ۰۸:۴۶
کد خبر: 2108
گزارشگر: 213
۱۰۰
۰
۰
۱
خبرنگار خرمشهری توئیت کرده است:

هیچ اداره ای حق شکایت از خبرنگاران را ندارد

خبرنگار خرمشهری توئیت کرده است به گفته فرماندار خرمشهر، هیچ اداره ای حق طرح شکایت از خبرنگاران را ندارد

عباس مدحجی، خبرنگار در خرمشهر توئیت کرده است: به گفته فرماندار خرمشهر، هیچ اداره ای حق طرح شکایت از خبرنگاران را ندارد

فرماندار خرمشهر گفت: هیچ مسئولی حق شکایت از خبرنگاران را در رابطه با خبر ندارد مگر اینکه رضایت من را به عنوان فرماندار گرفته باشد.

محمد حیدری در نشست با اصحاب رسانه به مناسبت روز خبرنگار، اظهار کرد: سیاست در شهرستان خرمشهر این است که هیچ دستگاهی حق شکایت از خبرنگاران را در رابطه با خبر ندارد و برای شکایت کردن گرفتن رضایت فرماندار الزامی است که تصمیم در این رابطه نیز با توجه به شرایط و سیاست‌ها اخذ می‌شود.

وی با بیان اینکه شکایت از خبرنگاران امری مذموم است، افزود: در صورت شکایت فرد حقیقی، کاری از فرماندار ساخته نیست اما اگر شکایت از سوی یک شخصیت حقوقی باشد، آن ارگان زمانی می‌تواند اقدام به شکایت از خبرنگار برای انتشار خبری کند که با من به عنوان فرماندار هماهنگ کرده باشد.


فرماندار خرمشهر بر لزوم تعامل میان مسئولان و خبرنگاران تأکید کرد و گفت: باید منتقدان خیرخواه را با آغوش باز پذیرفت و در راستای اصلاح امور از آنها استفاده کرد. مدیران و مسئولان باید ارتباط تنگاتنگ با رسانه داشته باشند و این دو باید حامی و پشتیبان هم باشند و برای اصلاح امور با کمک هم تمرین کنند.

وی افزود: میان تعامل و تقابل مرز بسیار باریکی است. اگر مدیری هنر تعامل با رسانه را نداشته باشد یا به سمت تقابل کشیده می‌شود و یا مدیر خنثی هست که این امر مناسب یک سیستم پویا نیست.

حیدری همچنین بر اهمیت نقش خبرنگاران و رسانه‌ها تأکید کرد و گفت: امروز نیاز به خبر و اطلاع‌رسانی به یک نیاز همگانی تبدیل شده است و همه به آن احتیاج دارند و مدیریت افکار عمومی جز تخصص‌های حوزه رسانه است که با توجه به مدرن شدن باید هماهنگ با تکنولوژی پیشرفت کند.

وی ادامه داد: رسانه‌ها باید در راستای نظام جمهوری اسلامی و در مسیر زدودن اشکال از ساختار باشند و این مستلزم تعامل هرچه بیشتر است.

به گزارش آسیانیوز، به نقل از مهر، فرماندار خرمشهر در پایان به خبرنگاران هشدار داد مراقب سوءاستفاده سود جویان باشند و در شرایط کنونی جامعه، بی مهابا و بدون تعمق اقدام به خبر رسانی نکنند./ عباس مدحجی، خبرنگار در خرمشهر دیروز توئیت کرده است:


اخبار مرتبط
مراسمی به بهانه روز خبرنگار و تجلیل از خبرنگاران عرصه شهری و اقتصادی، روز گدشته با حضور معاون برنامه ریزی، توسعه و امور شورای شهرداری تهران و شهردار منطقه 12 تهران در "عمارت مسعودیه" برگزار شد.
پنج شنبه / ۱۶ اَمرداد ۱۳۹۹ / ۱۵:۰۹
غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه در کنفرانس خبری گفت: در مقابله با تخلفات جامعه مطبوعاتی، سختگیرانه برخورد نمی کنیم اما چک سفید امضا هم به کسی نداده ایم.
پنج شنبه / ۱۶ اَمرداد ۱۳۹۹ / ۱۰:۴۵
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید