صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
نوید جمشیدی
دوشنبه / ۲۰ اَمرداد ۱۳۹۹ / ۰۹:۲۸
کد خبر: 2109
گزارشگر: 213
۲۰۲
۰
۰
۱
مدیرعامل مؤسسه توانمندسازی بازنشستگان نیروهای مسلح خبر داد

پرداخت ۱۳۰ میلیارد تومان وام به ۱۴ هزار بازنشسته نیروهای مسلح

مدیرعامل مؤسسه توانمندسازی بازنشستگان نیروهای مسلح از آمادگی این سازمان جهت ارائه خدمات هرچه بهتر و پرداخت وام به بازنشستگان نیروهای مسلح خبر داد.

مدیرعامل مؤسسه توانمندسازی بازنشستگان نیروهای مسلح از آمادگی این سازمان جهت ارائه خدمات هرچه بهتر به بازنشستگان نیروهای مسلح خبر داد.

محمدرضا رحیمی مدیرعامل موسسه توانمندسازی بازنشستگان نیروهای مسلح با اشاره به عملکرد این مؤسسه در سال گذشته گفت: خوشبختانه با همکاری و همراهی قسمت های مختلف سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح، مؤسسه توانمندسازی موفق به ارائه خدمات در بستر الکترونیک شده است که این امر منجر به ارتقای کیفیت و سرعت خدمات به بازنشستگان عزیزمان شده است.

رحیمی اظهارداشت: مؤسسه توانمندسازی بازنشستگان نیروهای مسلح با هدف توانمندسازی و کمک به ایجاد اشتغال برای فرزندان، از ابتدای سال۱۳۹۹ با تدوین شیوه نامه اجرایی، اعطای وام قرض الحسنه برای خوداشتغالی، مهارت و کارآفرینی فرزندان بازنشستگان معزز نیروهای مسلح را شروع و اقدام به پرداخت وام های قرض الحسنه به دو صورت اشتغال تا مبلغ ۵۰۰میلیون ریال با کارمزد ۴درصد و همچنین تسهیلات کم بهره (با توجه به طرح توجیهی) ‌نموده است.

مدیرعامل مؤسسه توانمندسازی بازنشستگان نیروهای مسلح با بیان اینکه حق عضویت‌های کسر شده از بازنشستگان نیروهای مسلح در صندوق وام این مؤسسه تجمیع شده و تمام وجوه تجمیعی در ابتدای هر ماه در قالب وام های قرض الحسنه با بازپرداخت ۳۶ ماهه عیناً به اعضا پرداخت می‌شود تأکید کرد: مؤسسه توانمندسازی در سال گذشته، ۱۳۰ میلیارد تومان منابع حاصل از حق عضویت‌های کسر شده را در قالب وام معیشتی، جهیزیه، حمایت از تعاونی ها و اشتغالزایی به ۱۴هزار نفر از بازنشستگان نیروهای مسلح پرداخت نموده است و بازنشستگان معزز عضو مؤسسه توانمندسازی به منظور ثبت نام و دریافت وام می توانند به ادارات کل ساتا در استان خود مراجعه نمایند.
وی عضویت در صندوق وام مؤسسه توانمندسازی بازنشستگان نیروهای مسلح را کاملاً داوطلبانه دانست و تصریح کرد: حق عضویت‌های کسر شده، جنبه پس‌انداز داشته و در صورت انصراف، تمام مبالغ کسر شده به حساب حقوق هر فرد واریز خواهدشد و متقاضیان به منظور عضویت یاانصراف از عضویت و دریافت حق عضویت‌های ذخیره شده، می‌توانند به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک ساتا در سراسر کشور مراجعه نمایند.

رحیمی با اشاره به اینکه در کنار صندوق وام، این مؤسسه اقدام به ارائه خدمات رفاهی و حمایتی به جامعه معزز پیشکسوتان نموده که تمامی منابع آن از سوی سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح(ساتا) و بودجه دولتی تأمین می شود افزود: در سال گذشته ۱۱۵هزار نفر از بازنشستگان معزز نیروهای مسلح و خانواده های ایشان به سفرهای زیارتی، سیاحتی و عتبات عالیات اعزام شده اندکه عزیزان می توانند با مراجعه به سامانه Saba.esata.ir:۷۰۹۱/safarاز خدمات گروه هتل های متین (فیروزه متین مشهد، نارنج متین چابکسر، یاس متین انزلی، سپیدکنار متین انزلی و لاله متین بانه) و مراکز رفاهی اقامتی طرف قرارداد و بر اساس قیمت تمام شده و با تخفیف بسیار مناسب به صورت اقساط ۱۵ ماهه استفاده نمایند.

مدیرعامل مؤسسه توانمندسازی بازنشستگان نیروهای مسلح ازارائه خدمات سفر به ۱۲هزار نفر از بازنشستگان معسر و نیازمند خبر داد و اظهارداشت: ارائه خدمات حمایتی در قالب پرداخت کمک‌های بلاعوض و وام‌های قرض الحسنه به ۱۱هزار نفر از بازنشستگان نیازمند (معلولین، بیماران خاص و صعب العلاج، سالمندان نیازمند مراقبت و نگهداری و...) از دیگر اقدامات و خدمات ارزشمند مؤسسه می باشد که بازنشستگان محترم می‌توانند برای استفاده از خدمات حمایتی به ادارات کل ساتا در استان خود مراجعه نمایند.

وی با اشاره به پرداخت یارانه آموزش و مهارت افزایی به ۱۰هزار نفر از فرزندان بازنشستگانی که از دوره‌های آموزشی انستیتو ایز ایران استفاده نموده اند، تصریح کرد: بازنشستگان محترم برای استفاده از یارانه مذکور می‌توانند به وب‌سایت انستیتو ایزایران (قسمت طرح باقرالعلوم) مراجعه نمایند.

به گزارش آسیانیوز، به نقل از ایلنا، رحیمی درخصوص طرح های نوینی که توسط این مؤسسه به اجرا درآمده است، افزود: آموزش مراقبت از بازنشستگان سالمند و بیمار (طرح مهتاب)، طرح بازار اجتماعی کسب و کار بازنشستگان نیروهای مسلح در پلتفرم کوکباز به نشانی( kookbaz.ir) ازجمله طرح هایی هستند که در جهت ارتقای منزلت و کیفیت زندگی بازنشستگان توسط مؤسسه توانمندسازی بازنشستگان نیروهای مسلح به مرحله اجرا درآمده است.

وی در پایان، ضمن تشکر از مساعدت ها و حمایت های سازمان تامین اجتماعی و سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: مؤسسه توانمندسازی بازنشستگان نیروهای مسلح به عنوان امانتدار و خدمتگزار قشر بزرگ عرصه ایثار و شهادت، تمام تلاش خود را در راستای حفظ منافع بازنشستگان معزز و سرمایه های بین النسلی آنان به کار بسته است و در این راه از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد.

گفتنی است بازنشستگان محترم در صورت هرگونه سؤال، ابهام و یا ارائه نظر و پیشنهاد در خصوص مأموریت و فعالیت‌های این مؤسسه، می‌توانند با شماره های ۴۲۰۲۶ -۰۲۱و ۰۹۶۲۱ تماس حاصل نموده و یا به ادارات کل ساتا در استان، کانون های بازنشستگی و دفاتر خدمات الکترونیک ساتا در سراسر کشور مراجعه نمایند./

اخبار مرتبط
معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه با وثیقه ۵۰ درصد ارزش روز سهام عدالت، مشمولان می‌توانند وام دریافت کنند، گفت: مدت زمان بازپرداخت این وام سه ساله و سود آن ۱۸ درصد است.
یکشنبه / ۱۹ اَمرداد ۱۳۹۹ / ۱۲:۱۸
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: اسامی واجدان شرایط دریافت وام اجاره تا 20 مردادماه از سوی وزارت راه و شهرسازی به بانک های عامل اعلام می شود.
دوشنبه / ۱۳ اَمرداد ۱۳۹۹ / ۱۴:۳۳
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید