نمایندگان مجلس در بند نقش ایوان‌اند

پنج شنبه / ۲۹ آذر ۱۳۹۷ / ۰۸:۲۰
کد خبر: 220
گزارشگر: 1
۱۹۲
۰
۰
۰

محمدباسط ‌درازهی، فکر می‌کند به او توهین شده است. آنگونه که خبرگزاری فارس روایت کرده، دعوای نماینده و مامور گمرک مربوط به مراجعه سرزده درازهی به گمرک و مشکل پارک خودرو در پارکینگ محدود ساختمان گمرک بوده است.
نه تنها نماینده سراوان، بلکه دیگر نمایندگان مجلس هم احساس توهین کرده‌اند و به خاطر همین جلسه غیرعلنی تشکیل دادند و از همکار خود دفاع کردند.
سهیلا جلودارزاده نماینده تهران در پارلمان هم در دفاع از همکار خود گفت:« نمایندگان شاهد برخوردهای اهانت‌آمیز برخی کارمندان هستند. یک‌بار به پلیس گفتم مگر رژیم عوض شده که با من اینگونه رفتار می‌کنی؟!»
خانه از پای بند ویران است، برخی از نمایندگان ما در بند نقش ایوان‌اند
کاش خانم جلودارزاده، آقای درازهی و دیگر نمایندگان محترم مجلس از خود می‌پرسیدند چرا مردم، کارمندان سازمان‌های دولتی، پلیس و ... با آنها اینگونه برخورد می‌کنند؟
کاش آنها عملکرد خود را در این سال‌ها مورد بررسی قرار می‌‎دادند و می‌دیدند آیا مردم از آنها راضی هستند یا نه؟
نمی‌شود که همیشه مردم مقصر باشند و حضرات مسؤول بی تقصیر. وقتی کاری برای مردم نکرده‌ و همیشه از بالا به آنها نگاه کرده‌اید، انتظار دارید آنها وقتی شما را می‌بینند چه رفتار داشته باشند؟
کاش از پلیس می‌پرسیدند چرا آنقدر از دست‌شان شاکی است؟ معمولا پلیس از دست کسانی دلخور است که زیاد بی قانونی می‌کنند مثلا به راننده می‌گویند این خیابان شلوغ است از خط ویژه برو.
وقتی بسیاری از مسؤولان کشور نمی‌دانند درد واقعی مردم چیست، وقتی نمی‌دانند زندگی مردم به چه شکل می‌گذرد، چگونه انتظار دارند مردم بعد از دیدن آنها لب به گلایه نگشایند و دم نزنند.
می‌گویند آقای نماینده 40 دقیقه معطل شده است. چه اشکالی دارد؟ او هم مثل ما که سال‌هاست بخشی از زندگی‌مان در معطلی در این اداره و آن سازمان گذشت. بگذارید 40 دقیقه هم وقت گرانبهای یک نماینده مجلس در انتظار سپری شود.
بگذارید شما هم بفهمید وقتی مردم با شما کار دارند و ساعت‌ها پشت در دفتر شما می‌مانند چه حسی دارند؟
چه اشکالی داشت این آقای نماینده مثل دیگر مراجع کنندگان به گمرک، ماشین خود را جایی پارک می‌کرد و بعد به دیدار رییس می‌رفت. حالا یک بار ماشین‌شان در جای مخصوص پارک نمی‌شد چه ایرادی داشت.
رفتارهای مردم در برابر برخی نمایندگان یک بازخورد طبیعی در برابر عملکرد آنهاست و راست گفت که :«آیینه چون نقش تو بنمود راست _ خود شکن، آیینه شکستن خطاست»
بهتر است نمایندگان بعد از دیدن این فیلم به این فکر فرو می‌رفتند که چرا کار به اینجا رسیده است؟ دیدن رفتار برخی نمایندگان و دغدغه‌های آنها، آدمی را به یاد شعر معروف حضرت سعدی می‌اندازد که : « خانه از پای بند ویران است /خواجه در بند نقش ایوان است»


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید