صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
شنبه / ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ / ۰۸:۴۶
کد خبر: 22432
گزارشگر: 464
۱۶۴
۰
۰
۰
یادداشت| دکتر مهدی کریمی تفرشی

فرصتی برای مقابله با تحریم‌های اقتصادی

فرصتی برای مقابله با تحریم‌های اقتصادی
برگزاری ‌نمایشگاه‌های بین‌المللی می‌تواند به تبادل اطلاعات فنی و بازرگانی و گسترش مبادلات تجاری، معرفی آخرین دستاوردهای علمی و صنعتی، گسترش همکاری‌های ملی و ‌بین‌المللی و فراهم شدن تسهیلات رشد بخش‌های مختلف اقتصادی، معرفی کالاهای غیرنفتی در جهت رشد و توسعه صادرات این کالاها کمک شایان توجهی نماید.آشنا ساختن تولیدکنندگان با استانداردها و معیارهای بین‌المللی تولید و صدور کالا و ارتقای سطح کمی و کیفی تولیدات با رعایت قوانین و استانداردهای بین‌المللی و نیز آشنایی با آخرین تکنولوژی‌ها و دستاوردهای روز دنیا می‌تواند در پیشرفت علمی و صنعتی کشور نقش بسیار تعیین‌کننده‌ای ایفا کند. همچنین شناساندن پیشرفت‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و هنری کشور به جهانیان و نمایش قدرت تولیدی کشور از مؤلفه‌های مهم اقتدار ملی کشور است.
به‌علاوه برگزاری نمایشگاه بین‌المللی راهی برای خروج از انزوای سیاسی و مقابله با تحریم‌های اقتصادی تلقی می‌شود و حضور نمایندگان، تجار و مقامات رسمی کشورهای مختلف نقش مهمی در این امر ایفا می‌کند. اما بی‌تردید ارزش حضور در یک نمایشگاه را نمی‌توان با ارزش قراردادهایی که منعقد می‌شود ارزیابی کرد، بلکه یکی از مهمترین دستاوردهای هر نمایشگاه ارتباطات مؤثر و گسترده و پایداری است که در ‌نمایشگاه‌ها شکل می‌گیرد و منجر به همکاری‌های گسترده و دراز مدت می‌شود و نیز تفاهم و گفتگوی بین ملل و فرهنگ‌ها که علاوه بر کمک به رشد صادرات به رونق اقتصاد کشور نیز کمک شایانی خواهد کرد.
نمایشگاه‌های ‌بین‌المللی به عنوان مکانی سازمان‌یافته به منظور افزایش تجارت برای استفاده بهتر از منابع ملی، پیشرفت فنی، کاهش بیکاری، گسترش بازار به آن سوی مرزها و افزایش درآمدهای ارزی با نمایش محصولات و پیشرفت‌های جدید، توسعه بازار، اخذ نمایندگی و سفارش و فروش کالا، تغییر باورها، بازاریابی و شناسایی بازارهای هدف، نقش کلیدی در رفاه اقتصادی دارد.
https://www.asianews.ir/u/eIx
اخبار مرتبط
رند پال، سناتور آمریکایی در موسسه «کوئینسی برای دولت‌های مسئول» در واشنگتن گفت: «سیاست ایالات متحده در تشدید مداوم تحریم‌ها علیه روسیه، چین و ایران نمی‌تواند نتیجه مورد نظر را برای تغییر مسیر سیاسی این کشورها ایجاد کند.»
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید