صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
یکشنبه / ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ / ۰۲:۱۷
کد خبر: 22457
گزارشگر: 464
۱۴۱
۰
۰
۰
حوزه سلامت و پزشکی

مشکلاتِ درمان‌نشدۀ صنعتِ دارو

مشکلاتِ درمان‌نشدۀ صنعتِ دارو
حوزه سلامت و پزشکی با مشکلات متعددی روبه‌روست. از کمبود پرسنل و نیروی انسانی گرفته، تا کمبود دارو، همه و همه مسائلی است که نظام سلامت را با تهدید روبه‌رو کرده است.

به گزارش آسیانیوز؛ کافی است سری به داروخانه‌های کشور بزنید تا دریابید دیگر یافتن بسیاری از داروها محال شده یا نمونه‌های بی‌کیفیت و بی‌اثر آن در دسترس است. در این راستا، رئیس اتاق بازرگانی تهران از تداوم مشکلات در تأمین دارو چه از مسیر تولید و چه از طریق واردات خبر داد.

محمود نجفی عرب، رئیس اتاق بازرگانی تهران در گفت‌وگو با ایلنا از تداوم مشکلات مالی در صنعت دارو خبر داد و اظهار کرد: «شرکت‌های داروسازی همچنان در تنگنای تامین مالی قرار دارند و از نظر سرمایه در گردش در مضیقه هستند، همچنین شرکت‌های پخش هنوز نتوانسته‌اند طلب سال گذشته خود را با دستگاه‌های دولتی مقروض تسویه کنند و منابع تزریقی به بیمه‌ها همچنان ضعیف است.»

وی افزود: «مشکل تنها به تولید دارو خلاصه نمی‌شود امسال در تامین ارز برای واردات دارو هم مشکلاتی به وجود آمده است که البته در تأمین ارز برای دارو شدت مشکلات کمتر است. اما مسئله این است که تأمین دارو چه از مسیر تولید داخل و چه از واردات به تامین مالی گره خورده است. پیش از این هم گفته بودم سیاست انقباضی که بانک مرکزی با هدف کنترل نقدینگی و کاهش تورم پیش گرفته تولید را در همه صنایع از جمله صنعت دارو در مضیقه قرار می‌دهد.»

https://www.asianews.ir/u/eIX
اخبار مرتبط
در روز‌های اخیر، برخی شایعات مطرح شده در فضای مجازی حاکی از این بوده است که در مواردی مراجعان به داروخانه‌ها با درخواست نشان دادن اوراق هویتی به منظور پیچیدن نسخه الکترونیکی پزشک در داروخانه مواجه شده و در این زمینه در تهیه دارو دچار مشکل شدند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید