صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
یکشنبه / ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ / ۰۲:۲۴
کد خبر: 22458
گزارشگر: 464
۱۴۴
۰
۰
۰
چشم‌انداز تیره جنگ اوکراین

زلنسکی، شروط ولادیمیر پوتین را برای خاتمه جنگ رد کرد

زلنسکی، شروط ولادیمیر پوتین را برای خاتمه جنگ رد کرد
در حالی که بیش از دو سال از جنگ فرسایشی روسیه و اوکراین می‌گذرد، به‌نظر می‌رسد روزنه‌ای برای صلح پوتین وزلنسکی دیده نمی‌شود.


به گزارش آسیانیوز؛ در همین راستا، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه روز ۱۴ ژوئن شرایط جدید مسکو را برای پایان دادن به جنگ با اوکراین اعلام کرد، شرایطی که به سرعت توسط کی‌یف رد شد.

پوتین گفت اگر اوکراین «جاه‌طلبی‌های» خود را در ناتو کنار بگذارد و نیروهای خود را از چهار منطقه اوکراینی که روسیه مدعی آن‌ها است، خارج کند، مسکو جنگ با اوکراین را پایان می‌دهد.

رئیس‌جمهور روسیه در ادامه تصریح کرد: «اگر اوکراین همه نیروهای خود را از چهار منطقه‌ زاپوریژیا، لوهانسک، دونتسک و خرسون که روسیه از سال ۲۰۲۲ تا به امروز تحت کنترل خود درآورده است، خارج کند و همچنین متعهد شود که عضو ناتو نخواهد شد، مسکو بلافاصله مذاکره با کی‌یف را آغاز خواهد کرد.»

پوتین همچنین گفت: «روسیه برای پایان دادن کامل این جنگ نیاز دارد که اوکراین به یک کشور غیرهسته‌ای و بی‌طرف تبدیل شود و همچنین تحریم‌هایی که کشورهای غربی علیه مسکو وضع کرده‌اند، لغو شوند.» گفتنی است در سومین سال جنگ، روسیه نزدیک به یک‌پنجم خاک اوکراین را در اختیار خود دارد. کی‌یف اعلام کرده است که صلح فقط بر اساس خروج کامل نیروهای روسیه از خاک اوکراین ممکن خواهد بود.

https://www.asianews.ir/u/eIY
اخبار مرتبط
چندی پیش بود که ولادیمیر پوتین از تمایل و موافقت خود برای پایان جنگ اوکراین سخن گفت، البته از نگاه او، پایان این منازعه تنها به شرط حفظ قلمروهای شرقی امکان‌پذیر است که اکنون در اختیار روسیه قرار دارد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید