صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
یکشنبه / ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ / ۰۲:۳۶
کد خبر: 22459
گزارشگر: 464
۱۴۹
۰
۰
۰
گفت‌وگوی آسیا با شایان اصلانی، مدیرعامل شرکت روتنبرگ؛

روتنبرگ؛ بزرگ‌ترین تولیدکننده پروفیل‌‌های یوپی‌وی‌سی در کشور

روتنبرگ؛ بزرگ‌ترین تولیدکننده پروفیل‌‌های یوپی‌وی‌سی در کشور
همایون فدایی ـ در آخرین روز شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی درب و پنجره و صنایع وابسته در یکی از بزرگترین غرفه‌‌ها به گفت‌وگو با مدیر لایق یک شرکت تولیدکننده با نام تجاری روتنبرگ پرداختیم که در ادامه می‌خوانید:

* نمایشگاه امسال را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ و نقاط قوت و ضعفش را بفرمائید؟

در کل نمایشگاه امسال، خیلی نمایشگاه خوبی بود، بعد از ۵ سال خود شرکت مستقیماً شرکت کرد. روتنبرگ شرکتی است که در این صنعت نوآور و پیشرو است. امسال هم رونمایی از سیستم لولایی سری ۸۰ و سیستم کشویی اسمارت اس لایت داشتیم که بروزترین کشویی دنیا هست. پنجره‌ای که در نمایشگاه مشاهده می‌کنید، ۳ متر ارتفاع و۵ متر طول دارد. یک سیستم کاملاً عایق و آب‌بند دارد که برای اولین بار در کشور رونمایی شد. در این نمایشگاه شرکت‌کننده‌‌های زیادی بودند. تجار کشورهای خارجی بودند. نمایشگاه در کل نمایشگاه خیلی خوبی بود و ما هم راضی هستیم.

* از محصولات خود بگویید و این‌که در حال حاضر شرکت چه فعالیت‌هایی دارد؟

گروه روتنبرگ تولیدکننده پروفیل‌‌های یوپی‌وی‌سی در و پنجره در ۱۰ سیستم لولایی و کشویی است. مواد اولیه را از آلمان و ترکیه وارد کشور می‌کنیم. الباقی‌اش را از پی‌وی‌سی قدیر و یا الوند تهیه می‌کنیم و پروفیل یوپی‌وی‌سی را در استان کردستان شهرستان سنندج، تولید می‌کنیم. حدود ۳۰۰ نفر را به‌طور مستقیم اشتغالزایی کردیم.

چند سال سابقه کار دارید و تا حالا چه خدماتی به مملکت و مردم ایران ارائه کرده‌اید؟

از سال ۸۸ این شرکت را دایر کردیم، بنیانگذار این شرکت که اسمش پنجره آریا بود، پدر بنده بودند. سال ۹۵ که ما کار را تحویل گرفتیم، طرح و توسعه‌ای در سال ۹۷ اجرا کردیم و یک طرح و توسعه دیگر هم در سال ۱۴۰۰ با نام تجاری روتنبرگ دادیم. حالا هم بزرگ‌ترین تولیدکننده پروفیل‌‌های یوپی‌وی‌سی و متنوع‌ترین سبد محصولات در کشور را داریم.

* برای آینده طرح و توسعه شرکت چیست؟ آیا به اعطای نمایندگی و صادرات توجه دراید؟

ما سیستم‌‌هایی که وارد کشور کردیم، سیستم‌‌های خاص و بروز دنیاست و هدف شرکت صادرات و ارزآوری برای کشور است. امروزه مهم‌ترین مشکلی که کشور با آن روبه‌روست، بحث ارز هست، ما دوست داریم در حد خودمان ارزآوری برای مملکت داشته باشیم. شعار روتنبرگ هم فراتر از مرزها است. فراتر از مرزها یعنی صادرات به اروپا که همین الان هم صادرات به اسپانیا را انجام می‌دهیم و صادرات به ایتالیا و فرانسه را هم داریم شروع می‌کنیم.

* در تولید با چه مشکلاتی روبه‌رو هستید؟

مهم‌ترین مشکل ما مشکل تأمین ارز است. در تابستان هم متأسفانه مشکل برق داریم، اما این مشکلات را مدیریت می‌کنیم. بزرگترین مشکل ما کمبود نقدینگی است که همه بنگاه‌‌های اقتصادی و تولیدی کشور این مشکل را دارند.

* اگر خاطرات تلخ وشیرینی از گذشته دارید بفرمایید؟

می‌توانم بگویم روزهای سختی را پشت سر گذاشتیم تا به اینجا رسیدیم که الان بزرگ‌ترین تولیدکننده پروفیل هستیم. خیلی سخت بوده، یعنی دست‌اندازها خیلی زیاد بود، ولی به هر حال کار بزرگ سخت است. ما هم به هر حال دنبال انجام کارهای بزرگ بودیم و هستیم. با این‌که از نظر من سخت‌ترین کار در دنیا تولید است، اگر به عقب برگردیم، باز هم تولید را انتخاب می‌کنیم، چون این کار را دوست داریم.

* به جوانانی که می‌خواهند در کارهای تولیدی فعالیت کنند، چه توصیه‌ای دارید؟

توصیه‌ام این است که تولید روحیه خاصی می‌خواهد، پشتکار می‌خواهد و انرژی فراوان می‌خواهد، یعنی با ۸ تا ۱۲ ساعت کار این حرفه جلو نمی‌رود، بلکه بایستی بیست و چهار ساعت، هفت روز هفته را کار کنید، کار کنید. دوست دارم به همه جوانان بگویم که تا جوان هستید، کار کنید.

* اگر بخواهید از کسی، شخصیت حقیقی یا حقوقی، درددل یا گله و اعتراضی داشته باشید، بفرمایید؟

از شخص خاصی گله‌ ندارم، اما مشکلات بسیاری برای تولید به‌وجود می‌آید و آن چیزی که باید در کشورمان باشد، نیست. وقتی می‌خواهند جلوی وام‌‌ها را بگیرند، از تولید شروع می‌کنند. بیمه می‌خواهد جریمه کند از تولید آغاز می‌کند، کمبود ارز و انرژی و... همه و همه بارش در ابتدا روی دوش تولید می‌افتد. ولی همین است که هست و چاره‌ای نیست.

* اگر می‌خواهید از کسی تشکر و قدردانی کنید، بفرمایید؟

اول از همه از خانواده‌ام تشکر می‌کنم، مخصوصاً از پدرم که راهنمای ما بودند. از تمام پرسنل مجموعه که واقعاً شبانه‌روزی برای این مجموعه زحمت می‌کشند و از خودگذشتگی می‌کنند، واقعاً سپاسگزارم. همچنین از آقای مهندس محمدبختیار خلیقی مدیرکل صمت استان کردستان که واقعاً ایشان بدون هیچ چشمداشتی پیگیر مسائل ما بودند. واقعا بهترین مدیر صمت استان بودند.

از ایشان بی‌‌نهایت قدردانی و سپاسگزاری می‌کنیم. خب ما بنگاه اقتصادی هستیم و با بانک‌‌ها هم کار می‌کنیم و بهترین بانکی که تا حالا با آن‌ها کار کردیم، بانک صنعت و معدن به مدیریت آقای هیرش اسدی بوده است. از مدیرکل بانک صنعت و معدن استان کردستان، تشکر ویژه و قدردانی می‌کنیم. در نهایت از روزنامه اقتصادی آسیا تشکر می‌کنیم که همواره حامی تولید و تولیدکنندگان است.

عکس: خدیجه جعفری

https://www.asianews.ir/u/eIZ
اخبار مرتبط
همایون فدایی ـ در دومین روز سی و یکمین نمایشگاه کشاورزی و صنایع وابسته به گفت‌وگو با تولیدکننده و کارآفرینی نشستیم که قریب 25 سال سابقه و تجربه او، ضامن تولید محصولاتی باکیفیت است.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید