صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
دوشنبه / ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ / ۲۳:۴۳
کد خبر: 22504
گزارشگر: 464
۱۹۷
۰
۰
۶
براساس گزارش سازمان ملل متحد

فرانسه؛ پربازدیدترین مقصد گردشگری جهان

فرانسه؛ پربازدیدترین مقصد گردشگری جهان
سازمان جهانی گردشگری از جمله سازمان‌های تخصصی سازمان ملل متحد با انتشار گزارشی رتبه‌بندی کشورها را از نظر بیشترین هزینه صرف‌شده توسط گردشگران، بیشترین درآمد کسب‌شده از این محل و بیشترین بازدیدکننده جذب‌شده منتشر کرد.


به گزارش آسیانیوز؛ بر اساس این گزارش، دو کشور اروپایی در سال گذشته میلادی جایگاه مهمترین مقصد گردشگران خارجی را به خود اختصاص دادند. فرانسه با جذب ۱۰۰ میلیون گردشگر خارجی پربازدیدترین کشور جهان باقی ماند. انتظار می رود این اعداد در سال ۲۰۲۴ و همچنین با برگزاری مسابقات المپیک در ژوئیه و اوت تکرار شود. اسپانیا هم با جذب ۸۵ میلیون گردشگر رتبه دوم را به خود اختصاص داد. آمریکا (۶۶ میلیون نفر)، ایتالیا (۵۷ میلیون نفر) و ترکیه (۵۵ میلیون نفر) در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.

بر پایه گزارش سازمان جهانی گردشگری سازمان ملل متحد (UNWTO)، در میان گردشگران اروپایی، آلمانی‌ها، بریتانیایی‌ها و ایتالیایی‌ها بیش از سایر اروپایی‌ها در سفرهای خارجی خود هزینه کردند. این گزارش حاکیست که گردشگران چینی بیشترین هزینه سفر را در سال ۲۰۲۳ پرداخت کردند و مجموع آن به حدود ۱۸۳ میلیارد یورو رسید. با بازگشایی دوباره مرزها برای سفرهای بین المللی، آنها از آمریکایی‌ها پیشی گرفتند که سال گذشته ۱۱۴ میلیارد یورو صرف سفرهای خارجی خود کرده بودند. این در حالی است که گردشگران ایالات متحده در سال ۲۰۲۲ جایگاه اول را کسب کرده بودند.

بر پایه این گزارش، درخصوص کسب بیشترین درآمد از گردشگری، ایالات متحده با کسب ۱۶۴ میلیارد یورو صدرنشین است. پس از آن، اسپانیا با درآمد ۸۶ میلیارد یورویی، بریتانیا با ۶۹ میلیارد یورویی، فرانسه با ۶۴ میلیارد یورویی و ایتالیا با ۵۲ میلیارد یورویی قرار دارند. امارات عربی متحده، ترکیه، استرالیا، کانادا، ژاپن، آلمان، عربستان سعودی، ماکائو (چین)، هند و مکزیک هم در رتبه‌های بعدی هستند.

https://www.asianews.ir/u/eJG
اخبار مرتبط
جردن باردلا که پسر یک مهاجر ایتالیایی است، در سال ۱۹۹۵ در حومه پاریس به دنیا آمد. او که تحت تاثیر شورش‌های خشونت آمیز فرانسه در سال ۲۰۰۵ قرار گرفته بود، در ۱۷ سالگی وارد سیاست شد و به حزب راست افراطی "جبهه ملی" که در آن زمان توسط "ژان ماری لوپن" رهبری می‌شد، پیوست. نام این حزب بعد‌ها به "اجتماع ملی" تغییر یافت.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید