صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
سه شنبه / ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ / ۰۹:۲۵
کد خبر: 22513
گزارشگر: 464
۱۱۹
۰
۰
۰
گزارش شاخص صلح جهانی

معرفی ۱۰ کشور امن دنیا

معرفی ۱۰ کشور امن دنیا
صلح خارجی یا بیزاری از درگیری‌های بین‌المللی، مهم‌ترین عامل شاخص صلح جهانی است. یک کشور صلح‌آمیز با ثبات سیاسی درگیری‌های داخلی کمتری نیز خواهد داشت و کشوری نسبتاً آرام تلقی می‌شود.

اطلاعات آن در مورد چندین شاخص کیفی کلیدی به‌طور مستقیم از منابع بسیار معتبر مانند شاخص دموکراسی واحد اطلاعات اکونومیست (EIU) استخراج می‌شود

ایسلند، دانمارک، ایرلند، نیوزلند، اتریش، سنگاپور، پرتغال، اسلوونی، ژاپن و سوئیس، امن‌ترین کشورهای جهان در سال ۲۰۲۴ هستند.

 شاخص صلح جهانی امن‌ترین کشورهای جهان را رتبه‌بندی می‌کند که منبع بسیار خوبی برای گردشگران و مهاجران به شمار می‌رود.

شاخص صلح جهانی چیست؟

گزارش شاخص صلح جهانی (GPI) یک ارزیابی سالانه است که رفاه جوامع مختلف در سراسر جهان را می‌سنجد. اطلاعات آن در مورد چندین شاخص کیفی کلیدی به‌طور مستقیم از منابع بسیار معتبر مانند شاخص دموکراسی واحد اطلاعات اکونومیست (EIU) استخراج می‌شود.

صلح خارجی یا بیزاری از درگیری‌های بین‌المللی، مهم‌ترین عامل شاخص صلح جهانی است. یک کشور صلح‌آمیز با ثبات سیاسی درگیری‌های داخلی کمتری نیز خواهد داشت و کشوری نسبتاً آرام تلقی می‌شود.

در چنین محیطی میزان جرم و جنایت پایین است و تاکتیک‌های اجرای قانون مؤثر، تعداد افراد زندانی را کاهش می‌دهد. این محیط‌ها همچنین ایمنی و امنیت اجتماعی بالا و هزینه‌های نظامی پایینی دارند.

۱۰ کشور امن دنیا

اگرچه در سال‌های اخیر کاهش شدیدی در صلح جهانی وجود داشته است، بسیاری از کشورها همچنان استاندارد بالایی از صلح و امنیت دارند. بر اساس داده‌های موجود ایسلند، دانمارک، ایرلند، نیوزلند، اتریش، سنگاپور، پرتغال، اسلوونی، ژاپن و سوئیس، ۱۰ کشور امن دنیا هستند.

ایسلند
با سابقه طولانی و درخشان صلح مثبت، امن‌ترین کشور جهان محسوب می‌شود. اسکاندیناوی صلح‌آمیزترین منطقه جهان و دانمارک با نرخ جرم و جنایت بسیار پایین، امن‌ترین کشور در این گروه است که شهروندان آن از درجه بالایی از رفاه اجتماعی و نرخ پایین بیکاری برخوردار هستند.

ایرلند امنیت فردی و اجتماعی قوی را برای شهروندان خود به نمایش می‌گذارد و امتیاز بالایی برای ایمنی سفر نشان می‌دهد. نیوزلند یکی از امن‌ترین مناطق گردشگری محسوب می‌شود و دارای ایمنی و امنیت بالا برای تضمین سلامت شهروندان و نرخ جرایم خشن بسیار پایین است.

اتریش جامعه‌ای با نرخ جرم پایین و استاندارد زندگی بالا است و سنگاپور به دلیل روند رو به رشد شهروندان فعال و سیستم حقوقی شفاف، کمترین میزان جرم و جنایت خشن را در منطقه دارد و یکی از بهترین مکان‌ها برای زندگی رتبه‌بندی می‌شود.

پرتغال به دلیل استانداردهای بالای ایمنی سفر و حداقل فعالیت مجرمانه در مراکز شهرها یکی از مناطق مورد علاقه گردشگری محسوب می‌شود و فرهنگ آن بر پایه انسجام اجتماعی و جامعه بنا شده است.

اسلوونی نرخ جرم و جنایت بسیار پایینی دارد. ژاپن یک رهبر جهانی در پیشرفت تکنولوژی و یکی از شادترین کشورهای جهان با جوامع قوی و محترمی است که به قانون و مسئولیت مدنی اعتقاد دارند و سوئیس همیشه نماد بی‌طرفی و از زمان پیدایش خود یکی از امن‌ترین کشورهای جهان بوده است.

https://www.asianews.ir/u/eJQ
اخبار مرتبط
بسیاری از مردم نگران شروع جنگ جهانی سوم هستند و مایلند بدانند در صورت وقوع جنگ، امن‌ترین کشورهای جهان کدام خواهند بود.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید