صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ / ۰۹:۰۹
کد خبر: 22537
گزارشگر: 464
۱۵۳
۰
۰
۰
با نزدیک شدن به انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا؛

کهولت و فراموشی؛ مهمترین رقیب جو بایدن

کهولت و فراموشی؛ مهمترین رقیب جو بایدن
با نزدیک شدن به انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده در ماه نوامبر، به‌نظر می‌رسد رسانه‌ها روی عملکرد جو بایدن و وضعیت سلامتی او متمرکز شده‌اند.

به گزارش آسیانیوز؛ برخی صاحبنظران بر این باورند چنان‌چه او برای یک دوره ۴ ساله دیگر رییس‌جمهور شود، بعید است بتواند تا پایان دوره‌اش از عهده مسئولیت‌هایش برآید.

در همین زمینه، سن و سال بالای جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا و موج گاف‌های اخیر این رییس‌جمهور ۸۱ ساله، نگرانی‌های زیادی را در میان رأی‌دهندگان و کارشناسان آمریکایی برای حضور دوباره او در انتخابات ریاست‌جمهوری نوامبر ۲۰۲۴ ایجاد کرده است. در جدیدترین مورد، صورت و بدن جو بایدن در یک گردهمایی جمع‌آوری کمک مالی در لس‌آنجلس برای لحظاتی مات و مبهوت برجای ماند.

البته این رفتارهای بایدن اتفاقی تازه نیست، او پیشتر هم در برخی گفت‌وگوهایش علائمی از آلزایمر را نشان داده است. بایدن در ماه فوریه به اشتباه عبدالفتاح السیسی، رئیس‌جمهور مصر را آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رئیس‌جمهور مکزیک خطاب کرد و در همان ماه هنگام نام بردن از امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه به فرانسوا میتران، رهبر سابق این کشور که ۲۸ سال پیش فوت شده، اشاره کرد.

هرچند وضعیت سلامتی فکری و جسمی جو بایدن ۸۱ ساله مدت‌ها مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است، اما به نوشته روزنامه دیلی‌میل، کاخ سفید به‌طور مرتب انتقادات نسبت به بایدن را رد کرده و تأکید دارد که او از نظر جسمی و روحی در بهترین حالت خود است و تا سال ۲۰۲۸، زمانی که به ۸۶ سالگی می‌رسد، می‌تواند یک دوره دیگر ریاست‌جمهوری را به‌طور موثر ادامه دهد.

https://www.asianews.ir/u/eKf
اخبار مرتبط
تد کروز، سناتور جمهوری خواه گفت: با کنترل جمهوری‌خواهان بر کنگره، فشار برای استیضاح بایدن بیشتر شده است.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید