صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
پنج شنبه / ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ / ۱۷:۴۹
کد خبر: 22574
گزارشگر: 464
۱۴۳
۰
۰
۴
با شروع گرمای زودهنگام

خوزستان/ رکورد مصرف برق شکسته شد

خوزستان/ رکورد مصرف برق شکسته شد
کامران حدادی پنجشنبه اظهار کرد: این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که معمولا پیک مصرف برق در استان خوزستان در مرداد ماه اتفاق می‌افتد.


به گزارش آسیانیوز،
سخنگوی صنعت برق خوزستان گفت: روز گذشته میزان مصرف برق به چهار هزار و ۸۷۸ مگاوات رسید که برای نخستین بار در تاریخ این شرکت و در کل استان خوزستان رخ داده است.

  کامران حدادی پنجشنبه اظهار کرد: این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که معمولا پیک مصرف برق در استان خوزستان در مرداد ماه اتفاق می‌افتد.

حدادی با بیان این که سال گذشته نیز رکورد پیک مصرف در ۲۳ مرداد ماه با عدد چهار هزار و ۸۶۴ مگاوات به ثبت رسیده بود گفت: با شروع گرمای زودهنگام و شدید هوا در خوزستان، از تمامی مشترکین به خصوص بخش خانگی که ۸۰ درصد مصرف برق استان را به خود اختصاص می‌دهند، درخواست می‌کنیم با صرفه جویی در مصرف برق به پایداری شبکه کمک کنند.

سخنگوی صنعت برق خوزستان با بیان اینکه ادارات و دستگاه‌های دولتی نیز موظف به رعایت مصوبات ابلاغی در خصوص کاهش مصرف برق هستند اظهار کرد: از تلاش شبانه روزی نیروهای شرکت توزیع نیروی برق خوزستان برای تامین برق پایدار و مطمئن قدردانی می‌کنیم، و تلاش می‌شود با همکاری همه مشترکان از خاموشی‌های احتمالی در تابستان امسال جلوگیری شود.

وزارت نیرو امسال با هدف جلب مشارکت عمومی، علاوه بر پرداخت پاداش به مشترکان کم مصرف که تا رایگان شدن قبض برق را نیز شامل خواهد شد، پویش "با انرژی" را طراحی کرده و عموم مردم می‌توانند با مشارکت در این طرح، علاوه بر کاهش مصرف برق خود، از جوایز ارزنده آن از قبیل ٣٠٠ دستگاه خودرو داخلی، لوازم خانگی، لوازم دیجیتال و... بهره مند شوند.

https://www.asianews.ir/u/eKR
اخبار مرتبط
رجبی مشهدی مدیرعامل شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) گفت: امسال خاموشی نخواهیم داشت و تلاش می‌شود با اجرای پویش باانرژی مشارکت مردم افزایش یابد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید