صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
یکشنبه / ۳ تیر ۱۴۰۳ / ۰۰:۰۱
کد خبر: 22600
گزارشگر: 2
۳۲۱
۰
۰
۱
مهاجرت به کشورهای برتر دنیا

استخدام نقاش ساختمان در خارج از کشور + جدول حقوق و دستمزد

استخدام نقاش ساختمان در خارج از کشور + جدول حقوق و دستمزد
برای استخدام نقاش ساختمان در خارج از کشور، کانادا، آلمان و استرالیا بهترین گزینه‌ها هستند. همچنین در بین کشورهای همسایه ایران استخدام نقاش ساختمان در ترکیه، عمان، دبی و قطر شرایط خوبی به همراه دارد. میزان حقوق دریافتی نقاشان ساختمان‌ها در این کشورها متفاوت است و به میزان تجربه و سابقه کاری فرد بستگی دارد. میزان دستمزد و شرایط استخدام نقاش ساختمان در برخی از این کشورها بسیار قابل‌توجه است. با ما همراه باشید تا اطلاعات کلیدی مهاجرت نقاش ساختمان به کشورهای برتر دنیا را به‌دست آورید.

استخدام نقاش ساختمان در کانادا

در کانادا نقاشان ساختمان توسط شرکت‌های ساختمانی، پیمانکاران رنگ‌آمیزی و پیمانکاران تعمیر و نگهداری ساختمان به‌کار گرفته می‌شوند یا ممکن است خوداشتغال باشند. در اعزام نیرو کار به خارج توجه به سیستم طبقه‌بندی مشاغل کشور مقصد اهمیت زیادی دارد. در سیستم طبقه‌بندی مشاغل کانادا یا ناک (National Occupational Classification) برای نقاشان ساختمان NOC 7294 درنظر گرفته شده است. در سیستم ناک اطلاعات هر شغل مانند وظایف و مهارت‌ها مشخص می‌شوند. برخی برنامه‌های مهاجرتی کانادا از دسته‌بندی سیستم ناک برای بررسی تجربه کاری و پیشنهادات شغلی استفاده می‌کنند.

استخدام نقاش ساختمان در کانادا چه شرایطی نیاز دارد؟

برای استخدام در کشور کانادا به‌عنوان نقاش ساختمان معمولا شرایط زیر موردنیاز هستند:

 • مدرک اتمام دوره متوسطه
 • تکمیل یک برنامه کارآموزی سه تا چهار ساله یا بیش از سه سال تجربه کاری به‌عنوان نقاش ساختمان معمولاً برای واجد شرایط بودن گواهینامه نقاشی موردنیاز است. دریافت گواهینامه نقاشی برای نقاشان در استان کبک اجباری است.
 • دریافت تاییدیه مهر قرمز با اتمام موفقیت‌آمیز آزمون بین استانی. تاییدیه مهر قرمز امکان تحرک بین استانی را فراهم می‌کند.

در کنار کشورهایی مانند قطر، عمان و امارات به‌عنوان بهترین کشور عربی برای کار، کانادا به علت ارائه فرصت‌های شغلی زیاد و عدم درخواست شرایط پیچیده، برای مهاجرت نقاشان ساختمان یکی از بهترین گزینه‌ها است.

درآمد نقاش ساختمان در کانادا چقدر است؟

متوسط حقوق نقاش ساختمان در کانادا ۴۵۸۲۵ دلار در سال یا ۲۳/۵۰ دلار در ساعت است. دستمزد افراد تاره‌کار از ۳۹۹۷۵ دلار در سال شروع می‌شود و نقاشان باتجربه تا ۵۳۲۴۰ دلار در سال درآمد دارند. درآمد نقاش ساختمان در ایالت‌های مختلف کانادا در جدول زیر آمده است.

 ایالت/استان  متوسط دستمزد نقاش ساختمان در سال ۲۰۲۴ (دلار)
 آلبرتا  ۶۱۸۳۶
 بریتیش کلمبیا  ۵۸۱۸۲
 مانیتوبا  ۴۱۷۹۱
 نیوبرانزویک  ۵۵۸۵۵
 نیوفانلند  ۶۰۶۳۵
 نوا اسکوتیا  ۵۲۵۷۱
 ایالت‌های شمال شرقی  ۶۱۱۵۸
 نانووات  ۷۴۷۰۴
 انتاریو  ۵۱۱۸۰
 جزایر پرنس ادوارد  ۶۱۱۴۱
 کبک  ۴۴۲۱۱
 ساسکاچوان  ۴۷۳۱۵
 یوکان  ۷۹۸۵۵

نقاش ساختمان در آلمان چقدر دستمزد می‌گیرند؟

در دوره‌های اوسبیلدونگ نقاش ساختمان آلمان، میزان دستمزد دریافتی مطابق با جدول زیر است.

سال دوره   میزان دستمزد
 سال اول  ۷۴۰ یورو
 سال دوم  ۸۱۵ یورو
 سال سوم  ۹۸۰ یورو

بعد از اتمام دوره اوسبیلدونگ و ورود به بازار کار آلمان، متوسط دستمزد ناخالص نقاش در آلمان 45.785 یورو یا معادل نرخ ساعتی 22 یورو است. یک نقاش ساختمان مبتدی (1 تا 3 سال تجربه) به‌طور متوسط 33.908 یورو حقوق دریافت می‌کند. از طرف دیگر، یک نقاش سطح ارشد (۸ سال تجربه) به‌طور متوسط 55.707 یورو حقوق می‌گیرد.
در مقایسه استخدام نقاش ساختمان در کشورهای اروپایی مانند آلمان با استخدام نقاش ساختمان در قطر و استخدام نقاش ساختمان در عراق باید به برخورداری از رفاه و امکانات اجتماعی برتر در کشورهای اروپایی نیز توجه داشت.

استرالیا؛ یکی از بهترین کشورها برای استخدام نقاش ساختمان

اگر شما یک نقاش ساختمان و به‌دنبال مهاجرت به استرالیا هستید، باید مدرک ارزیابی مهارت‌ نقاشان یا Painting Trades Worker استرالیا را از TRA (اسازمان‌ ارزیابی مدرک در استرالیا) دریافت کنید. با دریافت تاییدیه این ارزیابی مهارت، اداره مهاجرت استرالیا تأیید می‌کند شما یک نیروی کار مناسب برای صنعت نقاشی هستید و مهارت‌های مربوطه را مطابقت با دستورالعمل‌های استرالیا دارید. مدرک ارزیابی مهارت‌ نقاشان ساختمان استرالیا به مدت ۳ سال از تاریخ صدور ارزیابی مهارت معتبر است. یعنی شما باید قبل از پایان ۳ سال، دعوتنامه شغلی خود را برای درخواست ویزا دریافت کرده باشید.

مهاجرت نقاش ساختمان به استرالیا با دریافت ویزای مهارتی استرالیا

برای دریافت مدرک ارزیابی مهارت نقاشان ساختمان استرالیا باید معیارهای زیر را داشته باشید:

 • یک مدرک AQF یا گواهینامه III در نقاشی و تزئینات یا به پایان رساندن موفقیت‌آمیز آموزش رسمی نقاشی ساختمان
 • مهارت‌هایی مطابق با استانداردهای صنعت استرالیا داشته باشید که با ۱۲ ماه کار تمام وقت یا معادل آن به‌صورت پاره‌وقت در این شغل در سه سال گذشته نشان داده می‌شود.
 • اگر مدرکی بین‌المللی یا مدرک استرالیایی دریافت کرده‌اید که از طریق فرآیند یادگیری استرالیایی به رسمیت شناخته نشده است، باید سه سال کار تمام وقت یا تجربه معادل را نشان دهید.

از طرف دیگر، در زمان دریافت ویزا برای مهاجرت نقاش ساختمان به استرالیا، مطابق موارد زیر به شما امتیازی برای دریافت ویزای مهارتی استرالیا تعلق می‌گیرد.

 • سن
 • مدارک تحصیلی
 • سابقه کاری
 • مهارت کاری
 • مهارت زبان انگلیسی
 • مدارک تحصیلی
 • صلاحیت‌های آموزشی تخصصی
 • مهارت‌های همسر متقاضی

برای دریافت ویزای مهارتی استرالیا، باید حداقل ۶۵ امتیاز کسب کرده باشید. توجه داشته باشید که برای استخدام نقاش ساختمانی در استرالیا سن بین ۲۵ تا ۳۲ سال، حداکثر امتیاز را برای سن در درخواست ویزا به‌دست می‌آورد.

نقاش ساختمانی در استرالیا

میزان درآمد نقاش ساختمان در استرالیا

متوسط حقوق نقاش ساختمانی در استرالیا 75000 دلار در سال یا 38.46 دلار در ساعت است. یک نقاش ساختمان سطح ابتدایی (۱ تا ۳ سال تجربه) به‌طور متوسط 58991 دلار حقوق دریافت می‌کند. از طرف دیگر، یک نقاش ساختمان در سطح ارشد (۸ سال سابقه) به‌طور متوسط 96914 دلار حقوق می‌گیرد. رقم دستمزد نقاش ساختمانی در کشور استرالیا حدود ۱۷ برابر حقوق نقاش ساختمان در ترکیه است.

کسب درآمدهای بالا در کشورهای اروپایی و امریکایی با مهاجرت نقاش ساختمان

کشورهای کانادا، آلمان و استرالیا جزء بهترین کشورها برای استخدام نقاش ساختمان در خارج از کشور در نظر گرفته می‌شوند. این کشورها دستمزدهای بالایی به نقاشان ارائه می‌کنند که رقم دقیق آن بر اساس میزان مهارت و تجربه کاری مشخص می‌شود. برای اشتغال به‌‌عنوان نقاش ساختمان در خارج از کشور می‌توانید از دوره‌های کارآموزی کشور آلمان نیز استفاده کنید. در این زمینه، هرمس اپلای توانایی‌ها و شرایط شما را بررسی می‌کند و شما را در مهاجرت به کشور مقصد یاری خواهد کرد.

https://www.asianews.ir/u/eLu
اخبار مرتبط
با توجه به روند رو به افزایش تحصیلات در جهان، بسیاری از دانشجویان به دنبال فرصت‌های کاری هستند که در کنار تحصیلاتشان انجام دهند. بهترین کشورها برای کار ضمن تحصیل، به دانشجویان این امکان را می‌دهند تا در کنار تحصیلاتشان، کار کنند و درآمدی داشته باشند. همچنین، این فرصت برای دانشجویان جهت کسب تجربه کاری و افزایش رزومه شغلی نیز بسیار مفید است. برخی از بهترین کشورها برای کار ضمن تحصیل عبارتند از کانادا، آمریکا، استرالیا، انگلیس، نیوزلند، آلمان، سوئیس، فرانسه و اسپانیا. این کشورها به دانشجویان اجازه می‌دهند که در کنار تحصیلاتشان حداکثر ۲۰ ساعت در هفته کار کنند و درآمدی داشته باشند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید