صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
شنبه / ۲ تیر ۱۴۰۳ / ۱۵:۵۵
کد خبر: 22608
گزارشگر: 464
۱۱۸
۰
۰
۰
نیروگاه سیکل

حرکت چادرملو بر مدار توسعه

حرکت چادرملو بر مدار توسعه
سنکرون فاز ۱ نیروگاه سیکل ترکیبی جدید چادرملو آغاز شد. سنکرون فاز ۱ گازی نیروگاه شماره ۲ سیکل ترکیبی چادرملو به ظرفیت ۱۸۳ مگاوات، با موفقیت انجام شد و به شبکه سراسری برق کشور متصل گردید.


به گزارش آسیانیوز؛ ساخت نیروگاه سیکل ترکیبی شماره ۲ چادرملو در راستای تفاهم‌نامه وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت نیرو برای تأمین حداقل ۱۰ هزارمگاوات ظرفیت‌های جدید نیروگاهی با سرمایه‌گذاری شرکت‌های صنعتی و معدنی و راهبری سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در دست انجام است. همچنین این نیروگاه یکی از ۸ پروژه شرکت معدنی و صنعتی چادرملو می‌باشد که در گروه پیشرانان پیشرفت ایران که مشتمل بر ۴۸ پروژه بزرگ ملی است، توسط رییس‌جمهور شهید آیت‌الله رئیسی آغاز گردید.

شرکت چادرملو علاوه بر شروع احداث یک نیروگاه خورشیدی ۱۰۰ مگاواتی در منطقه خضرآباد، در راستای اجرایی نمودن نیروگاه‌های خود تأمین صنایع جهت تأمین پایدار برق مورد نیاز واحدهای تولیدی در پیک مصرف، اقدام به احداث یک بلوک سیکل ترکیبی با ظرفیت ۵۴۶ مگاوات با سرمایه‌گذاری حدود۲۶۰ میلیون یورو با استفاده از ظرفیت گروه مپنا به‌عنوان پیمانکار اصلی مهندسی، ساخت و اجرا نموده است.

احداث این نیروگاه موجب پیشگیری از خسارت‌های وارده به واحدهای صنعتی این شرکت ناشی از قطع برق بالاخص در پیک مصرف در تابستان و تأمین برق موردنیاز طرح‌های توسعه در دست اجرا و برنامه‌ریزی‌شده می‌گردد.

نصب سیستم DLN بر روی توربین‌های گازی این نیروگاه به منظور کاهش اثرات زیست محیطی علیرغم بهره‌گیری کامل از خوراک گاز طبیعی از ویژگی‌های نیروگاه سیکل ترکیبی چادرملو است. این توربین‌های ارتقایافته مطابق استانداردهای آژانس حفاظت محیط زیست بین‌الملل می‌باشد.

https://www.asianews.ir/u/eLp
اخبار مرتبط
مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو گفت: «کارخانه تولیدکنسانتره‌سازی بهاباد با ظرفیت تولید ۱ تا ۱.۳ میلیون تن کنسانتره آهن آماده راه‌اندازی و بهره‌برداری است.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید