صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدي
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
یکشنبه / ۳ تیر ۱۴۰۳ / ۰۶:۳۳
کد خبر: 22613
گزارشگر: 464
۲۶۷۲
۰
۰
۴
انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

زمان اولین مناظره بین بایدن و ترامپ

زمان اولین مناظره  بین بایدن و ترامپ
اولین مناظره انتخاباتی بین جو بایدن و دونالد ترامپ روز پنجشنبه در تاریخ ۲۷ ژوئن ۲۰۲۴ (۷ تیر ۱۴۰۳) ساعت ۹ شب به وقت شرق آمریکا برابر با ساعت ۵:۳۰ صبح به وقت ایران، برگزار می‌شود.

به گزارش آسیانیوز؛ این مناظره در شبکه سی‌ان‌ان(CNN)میزبانی می‌شود و در استودیوی این شبکه در آتلانتا، جورجیا، برگزار خواهد شد.

جیک تاپر و دانا باش از سی‌ان‌ان به عنوان مجریان مناظره حضور خواهند داشت. این مناظره بدون حضور مخاطبان در استدیو برگزار می‌شود.

بر اساس اطلاعات منتشر شده، انتظار می‌رود موضوعات اصلی مناظره شامل مسائل مربوط به غزه و اوکراین باشد. همچنین، مناظره به مدت ۹۰ دقیقه طول خواهد کشید و دارای دو وقفه تبلیغاتی خواهد بود.

از ویژگی‌های این مناظره قابلیت قطع صدای میکروفون‌ها برای کنترل زمان صحبت بایدن و ترامپ است.

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا و دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا، برای نخستین مناظره انتخاباتی خود که به نظر می‌رسد چالشی برای آمادگی ذهنی آنهاست، آماده می‌شوند.

 قرار است نخستین مناظره انتخاباتی بین بایدن و ترامپ، ساعت ۹ شب پنج شنبه ۲۷ ژوئن (۷ تیرماه) در شهر آتلانتا به میزبانی شبکه سی‌ان‌ان برگزار شود که نخستین مناظره ریاست جمهوری در تاریخ مدرن آمریکا و رویدادی مهم برای هر دو نامزد محسوب می‌شود.

گزارش‌ها حاکی از آن است که بایدن به همراه مشاورانش، چندین روز است که در کمپ دیوید گردهم آمده و در تلاش برای آماده سازی وی برای مناظره با ترامپ هستند.

این مناظره تضاد قابل توجه دو نامزد را مشخص خواهد کرد. جو بایدن ۸۱ ساله، مسن‌ترین نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که بار دیگر به دنبال راه یابی به کاخ سفید است، اما شرکت کنندگان در انتخابات، درباره سن و آمادگی ذهنی او تردید دارند.

پروفسور پاتریک استوارت استاد علوم سیاسی دانشگاه آرکانزاس، اظهار کرد این مناظره یک آزمون فوق العاده برای آمادگی شناختی هر دو نامزد است. این شانس ماست تا ببینیم آن‌ها چقدر کم می‌آورند.

وی افزود: آن‌ها با داشتن محدودیت‌هایی از جمله ممنوعیت اظهارنظر و یا ممنوعیت حضور تماشاگر برای تشویق آن‌ها در جریان مناظره ۹۰ دقیقه‌ای به میزبانی شبکه سی‌ان‌ان، باید برای پرسش‌هایی دشوار و چارچوب‌هایی آماده شوند که آن‌ها را از منطقه آرامش خارج می‌کند.

در همین حال، رابرت کندی نامزد مستقل، قرار نیست در این مناظره شرکت کند بنابراین، جو بایدن دموکرات و ترامپ جمهوری خواه هیچ نگرانی درباره وی ندارند.

براساس این گزارش، یکی از مقامات کمپین بایدن در گفتگو با رویترز اظهار کرد تیم بایدن بر روی احیای این مبحث تمرکز خواهد کرد که ترامپ سیاست‌های افراط گرایانه درباره سقط جنین و موضوعات دیگر را دنبال می‌کند و خطری برای دموکراسی است و به اهداکنندگان ثروتمندی متعهد است که به او کمک مالی می‌کنند.

وی افزود: در حالی که بایدن از حمله به ترامپ برای اقدامات گذشته اش ازجمله حمله به ساختمان کنگره در ۶ ژانویه ۲۰۲۱، ابایی ندارد، رئیس جمهور می‌خواهد در مقایسه با آشفتگی‌های ترامپ، خود را به عنوان فردی عاقل و باثبات نشان دهد.

در عوض، یکی از مشاوران ارشد کمپین ترامپ با اشاره به جنگ‌های مرگبار بین حماس - اسرائیل و روسیه - اوکراین اعلام کرد این کمپین درصدد متقاعد کردن بایدن به دفاع از آمار‌های دولتش در مورد مهاجران و تورم و نحوه پرداختن دولت وی به جهان در آتش و گرفتار جنگ هستند.

در همین حال، ترامپ در هفته‌های اخیر مجموعه نشست‌هایی را با مشاوران و سناتور‌های آمریکایی در عمارت شخصی اش در فلوریدا و جا‌های دیگر برگزار کرده تا نقطه نظرات متفاوت سیاسی را که او دوست دارد در جریان مناظره مطرح کند، بررسی کنند.

از جمله افراد سرشناسی که در جلسات کمپین ترامپ حضور دارند، می‌توان به جی دی ونس سناتور آمریکایی و مارکو روبیو اشاره کرد که هر دو از نامزد‌های احتمالی معاونت ترامپ هستند. استفان میلر مشاور ارشد نیز از دیگر افراد همراه ترامپ است که برای سیاست‌های سختگیرانه اش درباره مهاجرت، در دوران ریاست جمهوری ترامپ، شهرت زیاد دارد.

این در حالی است که جدیدترین نظرسنجی توسط رویترز/مرکز ایپسوس نشان می‌دهد که ۴۱ درصد از رأی‌دهندگان در صورتی که انتخابات همین امروز برگزار شود به ترام‍پ رأی خواهند داد و ۳۹ درصد گفته‌اند که بایدن گزینه مدنظر آن‌ها خواهد بود؛ و در حالی که ۵ ماه تا انتخابات ماه نوامبر باقی مانده، بخش قابل توجهی از رای دهندگان هنوز هیچ تصمیمی درباره نامزد مورد نظر خود نگرفته اند. بخشی که می‌توانند تاثیر قابل توجهی بر نتایج انتخابات داشته باشند.

در اوایل ماه مارس جو بایدن و دونالد ترامپ موفق به کسب نامزدی دموکرات‌ها و جمهوری خواهان برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا شدند تا نخستین رویارویی دوباره دو نامزد انتخاباتی در حدود ۷۰ سال اخیر در تاریخ این کشور رقم بخورد.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در پنجم نوامبر سال ۲۰۲۴ (۱۵ آبان ماه) برگزار می‌شود.

https://www.asianews.ir/u/eLx
اخبار مرتبط
با تعیین تکلیف نامزدهای نهایی در انتخابات درون‌حزبی دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان برای شرکت در انتخابات آتی ریاست‌‌جمهوری آمریکا، رقابت میان جو بایدن و دونالد ترامپ قطعی شد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید