صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
یکشنبه / ۳ تیر ۱۴۰۳ / ۰۶:۴۹
کد خبر: 22615
گزارشگر: 464
۱۶۹
۰
۰
۰
انتخابات سراسری و زودهنگام در بریتانیا

آیا محافظه‌کاران در خانۀ شمارۀ ۱۰ می‌مانند؟

آیا محافظه‌کاران در خانۀ شمارۀ ۱۰ می‌مانند؟
در حالی‌که تنها دو هفته تا انتخابات سراسری و زودهنگام در بریتانیا باقی مانده است، نظرسنجی جدید YouGov نشان داد مقبولیت ریشی سوناک، نخست‌وزیر محافظه‌کار بریتانیا، به پایین‌ترین سطح خود رسیده است، به طوری که سه چهارم رأی‌دهندگان از عملکرد او ناراضی هستند.


 به گزارش آسیانیوز؛
این نظرسنجی نشان داد که تنها ۱۹ درصد از افراد شرکت‌کننده در نظرسنجی، دیدگاه مطلوبی نسبت به سوناک دارند.

بر اساس این نظرسنجی، سوناک اکنون از محبوبیت کمتری نسبت به نخست‌وزیر سابق بوریس جانسون برخوردار است که کمترین میزان تأیید وی در اوایل ژوئیه ۲۰۲۲، اندکی قبل از استعفای وی ثبت شد. جانسون در آن زمان در بین ۷۲ درصد از رأی‌دهندگان بریتانیا محبوبیت نداشت. با این‌همه نظرسنجی جدید نشان داد که سوناک هنوز به رکورد عدم محبوبیت لیز تراس، نخست‌وزیر سابق بریتانیا نرسیده است. علاوه بر این، بر اساس این نظرسنجی، تنها ۲۰ درصد از بریتانیایی‌ها به سیاست حزب محافظه‌کار حاکم امتیاز مثبت دادند، در حالی که ۷۳ درصد نظر منفی داشتند.

به گزارش اسپوتنیک، در این نظرسنجی هم‌چنین مشخص شد که حزب کارگر موقعیت‌های بالاتری را در رتبه‌بندی‌ها به دست آورده است، به طوری که ۴۳ درصد از پاسخ‌دهندگان به این حزب نظر مثبت داشتند. در همین حال، نظرسنجی نشان داد، رهبر حزب کارگر بریتانیا، کر استارمر، ۳۹ درصد مثبت و ۵۲ درصد نامطلوب دیده می‌شود. گفتنی است انتخابات سراسری بریتانیا برای روز ۴ ژوئیه برنامه‌ریزی شده است و آن‌طور که تحلیل‌گران می‌گویند رقابت اصلی برای تصدی پست نخست‌وزیری بین سوناک و استارمر خواهد بود.

https://www.asianews.ir/u/eLz
اخبار مرتبط
ریشی سوناک، نخست‌وزیر انگلیس در پیامی توییتری به اعدام علیرضا اکبری واکنش نشان داد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید