صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
یکشنبه / ۳ تیر ۱۴۰۳ / ۱۰:۱۳
کد خبر: 22623
گزارشگر: 464
۱۸۸
۰
۰
۰
در دریای سرخ

آمریکا، حمله حوثی‌ها به ناو هواپیمابر آیزنهاور را تکذیب کرد

آمریکا، حمله حوثی‌ها به ناو هواپیمابر آیزنهاور را تکذیب کرد
حوثی‌ها همچنین گفته بودند علاوه بر ناو هواپیمابر آیزنهاور، با یک موشک به طور مستقیم یک کشتی تجاری به نام ترنسورد نویگیتور را در دریای عمان هدف قرار داده‌اند.
به گزارش آسیانیوز؛ ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا، سنتکام، شنبه دوم تیر ماه ادعای حوثی‌های  را درباره حمله موفق به ناو هواپیمابر آمریکایی دوایت آیزنهاور در دریای سرخ، قویا رد کرد.

ساعاتی پیش‌تر، حوثی‌ها بدون اشاره به هیچ جزییاتی اعلام کرده بودند به این ناو هواپیمابر رده نیمیتز که با سوخت هسته‌ای کار می‌کند حمله کرده‌اند و به اهداف خود دست یافته‌اند.

ناو هواپیمابر آیزنهاور که طی هشت‌ماه حضور در منطقه نقش نقطه ثقل نیروهای آمریکا در درگیری‌های کنونی را به عهده داشته، در حال بازگشت به پایگاه خود در ایالت ویرجینیا است. به گفته نیروی دریایی آمریکا، این ناو طی این مدت سنگین‌ترین درگیری‌هایش را از زمان جنگ جهانی دوم تجربه کرد.

قرار است ناو هواپیمابر تئودور روزولت جایگزین ناو آیزنهاور در منطقه شود. ناو تئودور در حال حاضر در میانه افزایش تنش‌های کره شمالی با کشورهای همسایه‌اش، برای حضور در یک رزمایش مشترک با کره جنوبی و ژاپن، در بندر بوسان کره جنوبی حضور دارد.

حوثی‌ها همچنین گفته بودند علاوه بر ناو هواپیمابر آیزنهاور، با یک موشک به طور مستقیم یک کشتی تجاری به نام ترنسورد نویگیتور را در دریای عمان هدف قرار داده‌اند.

حوثی‌ها شنبه دوم تیر نیز اعلام کردند در عملیاتی مشترک با شبه‌نظامیان عراقی چهار کشتی را در بندر حیفا در شمال اسرائیل هدف قرار داده‌اند.

در همین حال، سنتکام گفت حوثی‌ها سه موشک بالستیک ضدکشتی را به سمت خلیج عدن شلیک کردند، اما این حمله‌ها هیچ آسیب جانی و خسارتی به همراه نداشت.

سنتکام همچنین اعلام کرد نیروهای ایالات‌متحده طی ۲۴ ساعت گذشته سه شناور بدون سرنشین حوثی‌ها را در دریای سرخ منهدم کردند.

ادامه حمله‌های حوثی‌ها در حالی صورت می‌گیرد که همین هفته کشتی تجاری تیوتر متعلق به یونان، در اثر حمله حوثی‌ها در دریای سرخ غرق شد. پیشتر در ماه مارس نیز کشتی روبیمار با پرچم بلیز در حمله حوثی‌ها در دریای سرخ غرق شده بود.

از زمان آغاز درگیریهای منطقه و شروع حمله‌های حوثی‌ها در ماه نوامبر، این گروه علیه کشتی‌هایی که به صورت مشخص در نظر گرفته، بیش از ۶۰ حمله انجام داده است. در این حمله‌ها چهار دریانورد کشته شده‌اند، یک کشتی به گروگان گرفته شده و دو کشتی هم غرق شده‌اند.
https://www.asianews.ir/u/eLH
اخبار مرتبط
این روزنامه نوشت، تصمیم واشینگتن که در روزهای آینده اعلام خواهد شد، در شرایطی اتخاذ می‌شود که حوثی‌ها به حمله به کشتی‌های تجاری در دریای سرخ که مسیر حیاتی کشتیرانی برای تجارت جهانی است، ادامه می‌دهند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید