صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
یکشنبه / ۳ تیر ۱۴۰۳ / ۲۰:۴۲
کد خبر: 22636
گزارشگر: 2
۱۱۵
۰
۰
۲
نجات زندگی مشترک

کلینیک دل آسا وبسایت مرجع معرفی و مقایسه بهترین روانشناسان در حوزه مشاوره طلاق

کلینیک دل آسا وبسایت مرجع معرفی و مقایسه بهترین روانشناسان در حوزه مشاوره طلاق
پیش از بحث در خصوص کلینیک دل آسا "وبسایت مرجع معرفی و مقایسه بهترین روانشناسان در حوزه مشاوره طلاق" ، باید افزود که : اکثر افراد ، زمانی که در زندگی مشترک خود با چالش هایی مواجه می شوند و یا حتی زمانی که احساس خطر می کنند ، به منظور نجات زندگی مشترک و به عبارتی برای بهبود زندگی خود ، تصمیم می گیرند تا به یک مشاوره متخصص و مجرب در این حوزه مراجعه نمایند ، و از تجربیات و تخصص او برخوردار شوند . ممکن است این سوال برای برخی افراد مطرح شود که در مشاوره طلاق در واقع چه اتفاقی رخ می دهد؟

برای پاسخ به این سوال باید افزود که مشاوره طلاق ، مشاوره ای کوتاه مدت می باشد که در آن فرد با همسر فعلی خود ، کلیه نگرانی های مربوط به این روند را بررسی می کنند . به عبارت دیگر ، در نخستین جلسه ، مشاوره طلاق از زوجین سوالاتی می پرسد تا متوجه شود که چه کمکی می تواند به زوجین کند و سپس ‌با توجه به شناخت و همچنین اطلاعاتی که در این خصوص کسب نموده راهکار ها و ایده هایی را به زوجین پیشنهاد می دهد. البته نباید از این موضوع نیز غافل شد که سلامت روان زوجین امری حائز اهمیت است و هیچ گونه الزامی مبنی بر این که زوجین با یک دیگر در این جلسات شرکت کنند، نیست.

بنابراین ، هر یک از زوجین می توانند خود به تنهایی به مشاوره طلاق مراجعه نمایند و از دانش و تجربیات روانشناس در حوزه طلاق، بهره مند گردند . هر چند که بهتر است برای موثر بودن مشاوره ، زوجین از یک مشاوره استفاده کنند . در این صورت است که ، مشاور طلاق می تواند از هر یک از زوجین شناخت نسبتا کاملی در مورد زندگی و مشکلات آن ها ، کسب کند . مشاوره طلاق ، طیف نسبتا وسیعی از مسائل مختلف طلاق و مشکلات افراد را پوشش می دهد . مواردی همچون : بحث های ناپایدار یا مکرر ، مراقبت از کودکان ، مسائل مالی ، نگرانی از تاثیر طلاق بر کودکان ، نابرابری های ارتباطی ، و ... همگی از جمله عللی هستند که باید زوجین به مشاوره طلاق ، مراجعه نمایند.
البته لازم به ذکر است که عوامل بسیار زیادی وجود دارد که باعث جدایی و طلاق زوجین می شود ، از کوچک ترین و جزئی ترین اتفاقات ، تا مشکلات اساسی و بزرگ.

به طور کلی می‌ توان علت عمده طلاق در طی سال های گذشته را ، به این موارد اختصاص داد:

  • ازدواج در سنین بالا
  • خیانت زن به مرد یا خیانت مرد به زن
  • مشکل در روابط جنسی
  • اختلاف سن در ازدواج
  • سرد شدن رابطه یا به عبارتی، نداشتن تفاهم در زندگی مشترک
  • دخالت های اطرافیان در زندگی زناشویی زوجین
  • مشکلات در روابط زناشویی
  • عدم تناسب تحصیلی ، فرهنگی و...
  • مشکلات مالی
  • عدم تناسب خانوادگی ، اعتقادی ، و...

می توان به جرات گفت که بی شک علاوه بر موارد مذکور در فوق ، عوامل مهم دیگری نیز وجود دارند که باعث جدایی و طلاق زوجین می شوند.
به عنوان مثال پنهان کاری یکی از زوجین یکی ‌از مواردی است که باید به آن توجه نمود . به عنوان مثال یکی از زوجین سابقه بستری شدن در بیمارستان به علت روان پریشی داشته است ، اما این موضوع را از همسر خود پنهان نموده و با او در میان نگذاشته است و یا مواردی از این قبیل که در اکثر مواقع طرف مقابل ، از این پنهان کاری به قدری ناراحت و عصبی می شود که تصمیم‌ به طلاق می گیرد.

ناباروری یکی از زوجین ، از دیگر عللی است که می‌ توان به آن اشاره کرد . به این صورت که یکی از زوجین مشکل ناباروری و نازایی دارد ، و طرف مقابل نیز علاقه نسبتا زیادی به داشتن فرزند دارد . در واقع ، در چنین شرایطی است که فردی که علاقمند به داشتن فرزند است وقتی ببیند نمی تواند در زندگی مشترک خود صاحب فرزندی شود ، در نهایت تصمیم به جدایی و طلاق‌ می گیرد.
پیشرفت یکی از زوجین ، دیگر عللی است بر طلاق؛ وقتی که یکی از زوجین چه از لحاظ تحصیلات و حتی چه از لحاظ مالی ، پیشرفت چشمگیری کند و به موفقیت های بسیاری پس از ازدواج دست یابد ، گاها همسر خود را دیگر لایق خود نمی داند و او را پایین تر از خود می بیند، که این امر نیز منجر به جدایی و طلاق زوجین می شود.
در واقع می توان گفت که در به وجود آمدن طلاق ، همان اندازه که رفتار یکی از زوجین باعث شده زندگی مشترک و زناشویی زوجین به سوی طلاق سوق داده شود ، به همان اندازه هم زوج دیگر که هیچ گونه تلاشی برای حل این مسئله و مشکلات نکرده ، مقصر است .

بسیاری از زوجین در مشاوره طلاق ، سعی می کنند تمامی تقصیر ها را بر گردن همسر خود بیندازند ، غافل از این که هر دو آن ها به یک اندازه مقصر هستند .
جلسات مشاوره طلاق ، به این خاطر نیست که زوجین در کمال آرامش و به دور از بحث و کشمکش از هم طلاق بگیرند ، بلکه به این خاطر است که مشکلات و اختلافات موجود حل شود و از طلاق زوجین جلوگیری شود . مجموعه روانشناسی دل آسا ، با چندین سال سابقه موفق و درخشان فعالیت در انواع حوزه های روانشناسی ، آماده ارائه تخصصی ترین و بهترین خدمات به عموم هموطنان عزیز می باشد . این کلینک روانشناسی معتبر و معروف ، از میان هزاران نفر از روانشناسان ، پایش به عمل می آورد و سپس بهترین و مجرب ترین روانشناسان را بر طبق نظر کاربران و مراجعه کنندگان خود ، انتخاب می کند و در وبسایت خود معرفی می نماید.

در واقع با این کار، دیگر نیاز نیست که هموطنان محترم و عزیز ، مدت ها درگیر پیدا کردن بهترین و متخصص ترین روانشناسان و مشاوران باشند ، بلکه می توانند با مراجعه به وبسایت کلینیک دل آسا، بهترین روانشناسان را انتخاب کنند و از تجربیات و دانش آن ها بهره مند گردند . به همین خاطر است که کلینیک روانشناسی دل آسا ، امروزه به عنوان بزرگ ترین مرجع معرفی بهترین روانشناسان و مشاورین در کشور ، شناخته شده است . این کلینیک معتبر با معرفی مجرب ترین پزشکان و معتبر ترین کلینیک های روانشناسی در حوزه های : زوج درمانی ، مشاوره قبل از ازدواج ، مشاوره تحصیلی ، کنترل استرس و اضطراب ، اعتیاد ، ناامنی ، مشاوره قبل از بارداری ، مشاوره دوران بارداری ، مشاوره پس از زایمان ، مشاوره طلاق ، مشاوره کودک و نوجوان ، و ... به مراجعین محترم و ارجمند خود کمک می کند تا با دیدی وسیع تر و اطلاعاتی بیش تر ، برای حل مشکل یا مشکلات به وجود آمده تصمیم بگیرند و مرجع خود را مشخص کنند.

https://www.asianews.ir/u/eLU
اخبار مرتبط
خیلی از روانشناس ها همان جلسه اول و همان دقیقه اول به مراجع می گویند افسرده است و باید راه طولانی برای درمان آن طی کند! این کار نگرانی و احساس ضعیف بودن زیادی به مراجع منتقل می کند که معمولا نتیجه آن عدم اطمینان به مشاور و رها کردن روند جلسه است. اما به نظر شما این کار مشاوران اشتباه است؟ حتی با وجود افسرده بودن مراجع نباید وضعیت را به او اطلاع دهند؟
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید