صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
دوشنبه / ۴ تیر ۱۴۰۳ / ۰۱:۱۵
کد خبر: 22640
گزارشگر: 464
۱۵۸
۰
۰
۳
ئیس‌جمهوری سابق آمریکا

دونالد ترامپ: بایدن ما را به جنگ جهانی سوم خواهد کشاند

دونالد ترامپ: بایدن ما را به جنگ جهانی سوم خواهد کشاند
به نقل از رویترز،‌ دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا گفت که جو بایدن، رئیس‌ فعلی کاخ سفید به زودی ایالات متحده را وارد جنگ جهانی سوم خواهد کرد.

به گزارش آسیانیوز؛ ترامپ ‌افزوده است: «در دوران جو بایدن متقلب، بدترین رئیس‌جمهور تاریخ کشور ما، جهان در آتش است. رئیس‌جمهور ما را به سمت یک جنگ جهانی سوم می‌کشاند و ما به‌زودی خود را در یک جنگ جهانی سوم خواهیم دید. از این‌رو، بایدن باید به‌سرعت از قدرت برکنار شود.»

این سخنان ترامپ در حالی مطرح می‌شود که جنگ غزه همچنان به‌طور کامل راه‌حلی رو به صلح یافته است و از سوی دیگر هم تنش‌ها میان اسرائیل و حزب‌الله لبنان روبه‌افزایش است، تا جایی که برخی تحلیل‌گران از خطر آغاز جنگی گسترده بین اسرائیل و حزب‌الله گفته‌اند. بنا بر گزارش العالم،‌ بنیامین نتانیاهو گفته است: «ارتش اسرائیل در صورت لزوم، آماده عملیات فشرده در لبنان برای بازگرداندن آرامش به مناطق شمال است.» یسرائیل کاتز، وزیر امور خارجه اسراییل هم وعده داده است که در صورت آغاز جنگ همه‌جانبه، حزب الله را نابود خواهد کرد.

در سوی دیگر نیز، حزب‌الله لبنان بر آمادگی خود برای هرگونه جنگ گسترده با اسراییل تأکید و خاطرنشان کرده است که در صورت حمله اسراییل آماده نبرد بوده و بدون هیچ محدودیتی خواهد جنگید.

افزایش سطح تنش‌ها در حالی روی داده است که کارشناسان نظامی و امنیتی بر این باورند که آغاز جنگ اسراییل و حزب‌الله بی‌تردید عواقب بزرگ‌تری خواهد داشت و می‌تواند جبهه‌های جدیدی باز کرده و حتی این درگیری را در مقیاسی فرامنطقه‌ای بگستراند. اسحاق بریک سرلشکر بازنشسته اسراییل در همین زمینه، گفته است: «شش جبهه نبرد به‌طور همزمان علیه اسرائیل گشوده خواهد شد.»

https://www.asianews.ir/u/eLZ
اخبار مرتبط
اولین مناظره انتخاباتی بین جو بایدن و دونالد ترامپ روز پنجشنبه در تاریخ ۲۷ ژوئن ۲۰۲۴ (۷ تیر ۱۴۰۳) ساعت ۹ شب به وقت شرق آمریکا برابر با ساعت ۵:۳۰ صبح به وقت ایران، برگزار می‌شود.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید