صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
دوشنبه / ۴ تیر ۱۴۰۳ / ۰۱:۲۷
کد خبر: 22641
گزارشگر: 464
۱۳۴
۰
۰
۰
مهم‌ترین خدمات محک

اهمیت بیهوشی در برخی روش‌های درمانی سرطان کودکان

اهمیت بیهوشی در برخی روش‌های درمانی سرطان کودکان
یکی از مهم‌ترین خدماتی که محک در طول فرآیندهای درمانی برای کودکان مبتلا به سرطان ارائه می‌دهد، بیهوشی در مواقع لزوم است. برخی از روش‌های درمانی که برای بهبود سرطان کودکان انجام می‌شوند، اساساً نیازمند بیهوشی هستند یا با استفاده از بیهوشی بهتر انجام می‌شوند.

به گزارش آسیانیوز؛ از این رو، محک برای درمان فرزندان خود با بهترین نتیجه، این امکان را برای آن‌ها فراهم کرده است که با بیهوشی ـ به تشخیص پزشک معالج و نیز رضایت والدین ـ روند درمانی خود را سپری کنند.

بیهوشی، در کودکان به سه دلیل عمده انجام می‌شود. در وهله‌ی اول، برخی روش‌های درمانی، به واسطه‌ی شکلِ انجامشان، برای کودکان ترس و اضطراب ایجاد می‌کند. روش‌هایی مانند IT (نمونه‌برداری از مایع مغز نخاع از ستون فقرات و تزریق همزمان داروی شیمی‌درمانی)، BMA (نمونه برداری از مایع مغز استخوان از ناحیه‌ لگن)، رادیوتراپی و دندان‌پزشکی بخشی از روش‌هایی هستند که شکل انجام آن‌ها برای کودکان ترسناک و اضطراب‌آور است. هر چند که عموما اغلب روش‌های درمانی برای کودکان ترسناک به نظر می‌آیند، این روش‌ها به واسطه‌ شکل خاص اجرایشان، واهمه‌ی بیشتری در کودک ایجاد می‌کنند.

دیگر دلیل بیهوشی، دردناک بودن روش‌های درمانی‌ست. به عنوان مثال BMA روشی دردناک است و برای آرامشِ بیشتر کودکان، آن‌ها در طول این فرایند بیهوش می‌شوند، اما IT درد بسیار کمتری دارد و ترس ‌و اضطراب، دلیل اصلی بیهوشی است. سومین دلیلِ بیهوشی را می‌توان نیاز مبرم روش درمانی به بی‌تحرکی بیمار دانست. در روشی مانند رادیوتراپی، بیمار تحت درمان باید کاملا بی‌حرکت باشد تا پرتودهی به درست‌ترین شکل انجام شود. این سطح از بی‌تحرکی عموما برای کودکان امکان‌پذیر نیست، به همین دلیل آنها حین پروسه‌ درمان با رادیوتراپی، بیهوش می‌شوند تا بی‌حرکت بمانند.

یکی از مهم‌ترین امکانات پزشکی‌ محک که این بیمارستان را در حوزه‌ درمان سرطان کودکان از دگر مراکز درمان متماز کرده است، بهوش‌ست که درمان کودکان را راحت‌تر کرده و اضطراب و درد مراحل درمان را کمتر می‌کند. محک امیدوار است با روش‌های نوین درمان، بتواند فرزندان خود را به روزهای خوش سلامت برساند.

https://www.asianews.ir/u/eM0
اخبار مرتبط
به مناسبت روز جهانی سرطان، چهار مؤسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان از چهار خطه ایران در استان فارس گرد هم جمع شدند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید