صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
دوشنبه / ۴ تیر ۱۴۰۳ / ۱۲:۴۴
کد خبر: 22651
گزارشگر: 464
۱۵۰
۰
۰
۸
برای استفاده از فناوری هوش مصنوعی

ورود انویدیا به پنج کشور خاورمیانه

ورود انویدیا به پنج کشور خاورمیانه
انویدیا قراردادی برای استفاده از فناوری هوش مصنوعی این شرکت در دیتاسنترهای گروه مخابراتی قطری اوریدو (Ooredoo) در پنج کشور خاورمیانه منعقد کرده است.

به گزارش آسیانیوز، این توافق به منزله نخستین قرارداد بزرگ انویدیا در منطقه ای است که واشنگتن صادرات تراشه های آمریکایی پیشرفته را به آن محدود کرده تا مانع از آن شود که شرکتهای چینی از کشورهای خاورمیانه به عنوان در پشتی برای دسترسی به جدیدترین فناوری هوش مصنوعی استفاده کنند.

اوریدو در بیانیه ای اعلام کرد گروه مخابراتی اوریدو، نخستین شرکت در خاورمیانه خواهد بود که قادر می شود به مشتریان دیتاسنترهای خود در قطر، الجزایر، تونس، عمان، کویت و مالدیو، دسترسی مستقیم به هوش مصنوعی و فناوری پردازنده گرافیکی انویدیا را فراهم کند.

رونی واسیشتا، نائب رئیس ارشد انویدیا اظهار کرد: فراهم کردن این فناوری به اوریدو اجازه می دهد به مشتریان برای استفاده از اپلیکیشنهای هوش مصنوعی مولد، بهتر کمک کند.

این شرکتها ارزش این قرارداد را که در حاشیه یک کنفرانس در کپنهاگ در ۱۹ ژوئن امضا شد، فاش نکردند. اوریدو همچنین نوع فناوری اوریدو که در دیتاسنترهای خود نصب خواهد کرد را فاش نکرد و اعلام کرد به موجود بودن و تقاضای مشتری بستگی خواهد داشت.

آمریکا، صادرات برخی از فناوری انویدیا به خاورمیانه را اجازه می دهد اما صادرات پیشرفته ترین تراشه های این شرکت را محدود کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، اوریدو، یک میلیارد دلار برای تقویت ظرفیت دیتاسنتر منطقه ای خود به میزان ۲۰ تا ۲۵ مگاوات اضافی علاوه بر ۴۰ مگاواتی که در حال حاضر دارد، سرمایه گذاری کرده و قصد دارد این رقم را تا پایان دهه جاری، سه برابر کند.

https://www.asianews.ir/u/eMa
اخبار مرتبط
تب هوش مصنوعی کمک کرد شرکت انویدیا، با کنار زدن مایکروسافت، به ارزشمندترین شرکت جهان تبدیل شود. تنها چند روز پس از این‌که انویدیا، از اپل به عنوان دومین شرکت ارزشمند جهان سبقت گرفت، ارزش سهام این تراشه‌ساز، روز سه شنبه ۳.۵ درصد صعود کرد و به ۱۳۵.۵۸ دلار رسید و ارزش بازار این شرکت را به ۳.۳۳۵ تریلیون دلار رساند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید