صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
دوشنبه / ۴ تیر ۱۴۰۳ / ۱۲:۵۶
کد خبر: 22652
گزارشگر: 464
۱۶۰
۰
۰
۴
در طول دهه گذشته

آمار هولناک مصرف مواد مخدر در جهان

آمار هولناک مصرف مواد مخدر در جهان
مدیر اجرائی دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متـحد گفت: حدود ١٤ میلیون نفر در سرتا سر دنیا مواد مخدر تزریق می‌کنند که آن‌ها را در معرض ابتلا به اچ آی وی و هپاتیت c قرار می‌دهد.  به گزارش آسیانیوز؛  با این وجود، علی رغم تمام خطرات، مصرف جهانی مواد مخدر در طول دهه گذشته روندی رو به رشد داشته است.

مدیر اجرائی دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متـحد با بیان اینکه مصرف مواد مخدر معمولا به اختلالات، بیماری و حتی مرگ منتهی می‌شود، گفت: حدود ٦٤ میلیون نفر در سر تا سر جهان از اختلالات مصرف مواد مخدر رنج می‌برند، در حالی که همه ساله صدها هزار نفر جان خود را به دلیل مصرف مواد مخدر از دست می‌دهند.

 غدا والی در مراسم بزرگداشت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر، طی پیامی بیان کرد: مصرف مواد مخدر جاده‌ای طولانی و سخت به ناکجا آباد است که معمولا به اختلالات، بیماری و حتی مرگ منتهی می‌شود. حدود ٦٤ میلیون در سر تا سر جهان از اختلالات مصرف مواد مخدر رنج می‌برند، در حالی که همه ساله صدها هزار نفر جان خود را به دلیل مصرف مواد مخدر از دست می‌دهند.

به گفته وی، حدود ١٤ میلیون نفر در سرتا سر دنیا مواد مخدر تزریق می‌کنند که آنها را در معرض ابتلا به اچ آی وی و هپاتیت c قرار می دهد. با این وجود، علی رغم تمام خطرات، مصرف جهانی مواد مخدر در طول دهه گذشته روندی رو به رشد داشته است.

والی غدا با بیان اینکه افراد جوان در خطر جدی هستند و بازار مواد مخدر غیر قانونی، به خصوص آنها را مورد هدف قرار می‌دهد تا با مواد مخدر و روش‌های مصرف جدید مشغول باشند، گفت: مواد صنعتی قوی این خطرات را تقویت می‌کنند در حالی که تجارت کوکائین هم رو به افزایش است. از آنجائی که زنان، فقرا و افراد آسیب‌پذیر از لحاظ وابستگی و دسترسی به درمان باید با چالش‌های بزرگتر و موانع بیشتری دست و پنجه نرم کنند، نابرابری همچنان به صورت یک موضوع اصلی خودنمائی می‌کند.

مدیر اجرائی دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متـحد یادآور شد: در عین حال قاچاق مواد مخدر همچنان به تقویت خشونت می‌پردازد و حاکمیت قانون را تضعیف می‌کند. امسال در روز جهانی مبارزه با سوء مصرف و قاچاق مواد مخدر بر نیاز مبرم به سرمایه‌گذاری روی پیشگیری تأکید می‌شود.

وی تاکید کرد: با سرمایه‌گذاری منابع بیشتر در پیشگیری می‌توانیم مردم به خصوص افراد جوان را از مصرف مواد مخدر دور کنیم. می‌توانیم مصرف بیش از حد مواد و مرگ‌های دلخراش ناشی از آن را کاهش دهیم. می‌توانیم آسیبهایی همچون انتقال بیماری در میان افرادی که مواد مصرف می‌کنند را کاهش دهیم و در عین حال برایشان دسترسی به درمان برای اختلالات مصرف مواد فراهم کنیم. می‌توانیم جوامع را توانمند کنیم تا افراد در امنیت و با کرامت زندگی کنند.

والی گفت: بیائید برای سرمایه‌گذاری بیشتر بر پیشگیری مبتنی بر شواهد و مردم محور و برای سلامت طولانی مدت و سعادت مردم تلاش کنیم.

https://www.asianews.ir/u/eMb
اخبار مرتبط
وقتی از اعتیاد به مواد مخدر صحبت می‌کنیم، به مصرف موادی اشاره می‌کنیم که نمی‌توان از آنها صرف نظر کرد، چرا‌ که این کار برای شخص مبتلا به اعتیاد بسیار سخت بوده و به دلایل وابستگی روانی یا حتی جسمی که این مواد ایجاد می‌کنند؛ اغلب خطرناک هستند. از این رو مواد مخدر همیشه بحث برانگیز بوده‌است: به طوری که برخی از قانونی شدن آنها حمایت می‌کنند. اما مسئله مهم آن است که کدام مواد مخدر خطرناک است؟
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید