صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
سه شنبه / ۵ تیر ۱۴۰۳ / ۱۸:۱۰
کد خبر: 22672
گزارشگر: 464
۱۷۱
۰
۰
۰
یک کارشناس حشره شناسی توضیح داد؛

راه های جلوگیری از از شیوع تب دنگی

راه های جلوگیری از  از شیوع تب دنگی
کارشناس حشره شناسی درباره راه های جلوگیری از افزایش تعداد این حشرات گفت: پشه آئدس در آب تخم گذاری می کند و به محیط های مرطوب علاقه‌مند است.

به گزارش آسیانیوز، نادری کارشناس حشره شناسی، درباره نوع حشره آئدس گفت: این گونه در مناطق گرمسیری کره زمین از آسیای جنوب شرقی تا آمریکای جنوبی پراکنش دارد.تاکنون این حشره منجر به بیماری های گوناگونی از جمله تب دنگی شده است.

نادری در ادامه گفت: این حشره احتمالا از سمت جنوب شرقی و پاکستان وارد ایران شده است و می تواند به سرعت جمعیت خود را افزایش دهد.

وی گفت: این پشه ها از نظر ظاهری شبیه پشه های خانگی هستند ولی با این تفاوت که می توانند با خوردن خون انسان های بیمار ویروس های خطرناکی را به افراد دیگر منتقل کنند.

کارشناس حشره شناسی درباره تب دنگی که از این حشره به انسان منتقل می شود گفت: در تب دنگی درد بسیار زیادی در مفاصل احساس می شود و درصورتی که به موقع رسیدگی نشود می تواند منجر به مرگ شود.

نادری درباره راه های جلوگیری از افزایش تعداد این حشرات گفت: پشه آئدس در آب تخم گذاری می کند و به محیط های مرطوب علاقه‌مند است.برای جلوگیری از تکثیر این حشرات لازم است در محیط خانه از تجمع آب و ماندن حتی مقدار کمی آب جلوگیری کرد.

https://www.asianews.ir/u/eMv
اخبار مرتبط
رییس مرکز مدیریت بیمارستانی از گسترش تب دنگی در برخی مناطق و کشورهای جهان خبر داد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید