صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
پنج شنبه / ۷ تیر ۱۴۰۳ / ۱۰:۲۴
کد خبر: 22709
گزارشگر: 464
۱۶۹
۰
۰
۰
رئیس پلیس راهور توضیح داد؛

جزئیات جدید درباره سن دریافت گواهینامه موتورسیکلت

جزئیات جدید درباره سن دریافت گواهینامه موتورسیکلت
گواهینامه موتورسیکلت به ۴ نوع تفکیک شده است که البته این آئین نامه برابر مصوبه هیأت وزیران یک سال پس از تصویب یعنی در زمستان ۱۴۰۳ اجرایی خواهد شد.


به گزارش آسیانیوز؛ رئیس مرکز گواهینامه فراجا گفت :با مصوبه جدید هیات وزیران، گواهینامه موتورسیکلت به ۴ نوع تفکیک شده است که البته این آئین نامه برابر مصوبه هیأت وزیران یک سال پس از تصویب یعنی در زمستان ۱۴۰۳ اجرایی خواهد شد، که در این مدت پلیس راهور و سایر سازمان‌ها ملزم هستند که زیر ساخت‌های لازم را برای اجرایی شدن آماده کنند.

او در ادامه گفت: این ۴ نوع گواهینامه موتورسیکلت شامل «الف میم»، «الف ۲»، «الف ۲» و «الف» است.

او اظهار داشت: برای دریافت گواهینامه «الف میم» و «الف ۱» متقاضیانی که بخواهند این ۲ نوع را دریافت کنند با حداقل ۱۶سال سن می‌توانند ثبت نام و در آزمون شرکت کنند که البته شرط آن طی کردن دوره‌های آموزش عملی و ارائه گواهی سلامت جسمی و روحی و روانی است و مختص موتور سیکلت‌های سبک است و همچنین در آئین نامه تفکیک شده که برای چه موتورسیکلت‌هایی، متقاضی می‌تواند از این ۲ نوع گواهینامه استفاده کند.

رئیس پلیس راهور ادامه داد: برای گواهینامه «الف ۲» حداقل سن همان ۱۸ سال است که در حال حاضر اجرا می شود و مشابه همین وضعیت متقاضیان می‌توانند با داشتن سن ۱۸ سال ثبت نام کنند.
https://www.asianews.ir/u/eN7
اخبار مرتبط
موتورسیکلت، وسیله ی نقلیه مورد نیاز بسیاری از ما در ترددهای درون‌شهری و حتی برون‌شهری است. این وسیله‌ی نقلیه به دلیل مزایایی مانند چابکی، صرفه‌جویی در مصرف سوخت و سهولت در پارکینگ، طرفداران زیادی پیدا کرده است. اما تصور کنید در میانه‌ی یک روز شلوغ کاری یا در دل یک سفر هیجان‌انگیز، ناگهان موتورسیکلت‌تان به دلیل خرابی باتری از حرکت باز ایستد. این اتفاق می‌تواند کل برنامه‌های شما را به هم بریزد و علاوه بر برهم زدن آرامش‌تان، خطراتی را هم به دنبال داشته باشد.در این مقاله، ما به بررسی مراحل تعویض باتری موتورسیکلت می‌پردازیم و راهنمای کاملی را برای انجام این کار ارائه می‌دهیم.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید