صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
پنج شنبه / ۷ تیر ۱۴۰۳ / ۱۶:۳۷
کد خبر: 22713
گزارشگر: 464
۱۶۹
۰
۰
۲
دستاورد جدید دانشمندان ژاپنی

ویژگی پوست ربات های انسان‌نما

ویژگی پوست ربات های انسان‌نما
به گفته دانشمندان، این پوست که در آزمایشگاه ساخته‌شده نه‌تنها مانند پوست واقعی نرم است، بلکه در صورت آسیب مي‌تواند خود را ترمیم کند.

به گزارش آسیانیوز؛ دانشمندان ژاپنی راهی پیدا کرده‌اند که با کمک آن می‌توان پوست زنده را به صورت ربات های انسان‌نما متصل کرد. با این وجود، ربات‌ها حالات چهره واقعی‌تری پیدا خواهند کرد و می‌توانند احساسات خود را به شکل‌های مختلفی مانند لبخندزدن نشان دهند.

براساس گزارش بی‌بی‌سی، تیم «دانشگاه توکیو» توضیح می‌دهد که در این اقدام، ساختارهای بافتی صورت افراد کپی می‌شود. هرچند در نمونه‌های اولیه این پیشرفت شاهد ربات‌های نسبتاً ترسناکی هستیم، اما محققان می‌گویند که این تحقیق راه را برای ساخت ربات های انسان‌نما با پوست ترمیم‌شونده هموار خواهد کرد.

پوست مصنوعی که برای صورت ربات‌ها استفاده می‌شود در آزمایشگاه و با استفاده از سلول‌های زنده ساخته می‌شود. علاوه بر این، به گفته دانشمندان، نه‌تنها مانند پوست واقعی نرم است، بلکه در صورت آسیب می‌تواند خود را ترمیم کند.

پروفسور «شوجی تاکوچی»، سرپرست تیم تحقیق، می‌گوید: «با تفلید از ساختارهای پوست انسان و با استفاده از سوراخ‌های V شکل خاص در مواد جامد، راهی برای اتصال پوست به ساختارهای پیچیده پیدا کردیم. انعطاف‌پذیری طبیعی پوست و همچنین روش چسبندگی قوی آن به این معنی است که پوست می‌تواند بدون اینکه پاره یا کنده شود با اجزای مکانیکی ربات حرکت کند.»
سبدگردان آسمان


محققان می گویند که برای استفاده از این فناوری در صنعت ربات‌سازی هنوز باید چندین سال آزمایش انجام شود. پروفسور تاکوچی همچنین از ایجاد احساسات شبیه به انسان در ربات‌ها به‌عنوان یکی از چالش‌های مهم خود یاد کرده است.

https://www.asianews.ir/u/eNb
اخبار مرتبط
یک مدیر ارشد گوگل گفت ربات‌های جنسی هوش مصنوعی انسان را از شریک در رختخواب بی‌نیاز و عشق و رابطه را از نو طراحی و محرک‌های عاطفی را همراه با رابطه جنسی بازآفرینی می کنند!
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید