صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
جمعه / ۸ تیر ۱۴۰۳ / ۱۸:۱۵
کد خبر: 22731
گزارشگر: 464
۱۲۵
۰
۰
۱
آپدیت جدید؛

قابلیت ارسال پیام‌های ماهواره‌ای در مدل‌های سری آیفون ۱۴ و ۱۵

قابلیت ارسال پیام‌های ماهواره‌ای در مدل‌های سری آیفون ۱۴ و ۱۵
اپل خاطرنشان کرد که در گذشته با قابلیت ارتباط ماهواره‌ای کمپانی، کاربران می‌توانستند فقط برای سرویس‌های اضطراری پیام ارسال کنند اما اکنون هنگام ارسال پیام به دوستان خود از طریق iMessage نیز این قابلیت در دسترس است.

به گزارش آسیانیوز، کمپانی اپل پس از راه‌اندازی قابلیت ارتباط اضطراری از طریق ماهواره بر روی آیفون ۱۴، اکنون قابلیت ارتباط ماهواره‌ای خود را از طریق iOS18 گسترش داده تا پیام‌های معمولی نیز از آن پشتیبانی کنند.

اپل اعلام کرد پشتیبانی از قابلیت ارسال پیام‌های ماهواره‌ای فقط در مدل‌های سری آیفون ۱۴ و ۱۵ (و آیفون ۱۶ در آینده) که iOS18 را نصب دارند در دسترس است.

اپل خاطرنشان کرد که در گذشته با قابلیت ارتباط ماهواره‌ای کمپانی، کاربران می‌توانستند فقط برای سرویس‌های اضطراری پیام ارسال کنند اما اکنون هنگام ارسال پیام به دوستان خود از طریق iMessage نیز این قابلیت در دسترس است. همچنین پیام‌هایی که با این ویژگی ارسال می‌شوند به‌صورت سرتاسری رمزگذاری شده‌اند تا چت‌های شما امن باشند.

در توضیحات اپل آمده است: زمانی که آیفون شما تشخیص دهد که به آنتن دسترسی ندارید، پیامی در صفحه اصلی ظاهر می‌شود که روی آن نوشته شده: «وقتی وای‌فای و آنتن موبایل در دسترس نیستند، می‌توانید برای بررسی و ارسال پیام‌ به ماهواره متصل شوید.»

از دیگر امکانات این قابلیت جدید در اپل علاوه بر پیام‌های ماهواره‌ای، به ویژگی‌های دیگری از جمله Find My، کمک‌های کنار جاده‌ای و تماس اضطراری نیز می‌توان اشاره کرد. همچنین هنگامی که به آنتن دسترسی نداشته باشید، با واردشدن به اپ iMessage پیغامی در جزیره داینامیک گوشی ظاهر داده می‌شود که گزینه «اتصال به ماهواره» را در اختیار شما قرار می‌دهد.

به محض اتصال به ماهواره، می‌توانید مانند زمان‌های معمولی از طریق iMessage برای دیگران پیام ارسال کنید.


این ویژگی در حال حاضر بر روی نسخه بتا iOS18 بصورت رایگان در دسترس کاربران است، اما در برخی گزارش‌های گفته‌شده که احتمالاً به یک سرویس اشتراکی تبدیل می‌شود.

در حال حاضر پیام‌های SMS و پیام‌هایی که از طریق iMessage ارسال می‌شود از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند و RCS توسط آن پشتیبانی نمی‌شود.

https://www.asianews.ir/u/eNt
اخبار مرتبط
از ابتدای پاییز رجیستر شدن یا نشدن آیفون ۱۴ در هاله‌ای از ابهام قرار داشت. اما در نهایت مسئولان ابتدا به صراحت اعلام کرده‌اند که واردات تجاری این موبایل ممنوع است و حالا باقی ماجرا...
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید