صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
جمعه / ۸ تیر ۱۴۰۳ / ۲۲:۵۵
کد خبر: 22734
گزارشگر: 464
۱۸۴
۰
۰
۴
در شبکه CNN

اولین مناظرۀ انتخاباتی آمریکا؛ نمایش پیشتازی ترامپ و ضعف بایدن

اولین مناظرۀ انتخاباتی آمریکا؛ نمایش پیشتازی ترامپ و ضعف بایدن
دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان شاهد اولین مناظره ‎ترامپ و ‎بایدن در شبکه CNN بودند. روسیه، ایران و برخی اظهارنظرها درباره سلامت اخلاقی و جسمی ترامپ و بایدن، از جمله موضوعاتی بود که طرفین درباره آن سخن گفتند.

به گزارش آسیانیوز؛ در بخشی از این مناظره، دونالد ترامپ با اشاره به این‌که اگر او سر کار بود، جنگ روسیه و اوکراین و حماس و اسرائیل اتفاق نمی‌افتاد، گفت: «اگر ما یک رئیس‌جمهور واقعی داشتیم، پوتین هرگز به اوکراین حمله نمی‌کرد.»

بر اساس نظر سنجی CNN دونالد ترامپ، نماینده جمهوری‌خواهان با ۶۷ درصد، پیشتاز نظرسنجی‌های انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکاست و بازخورد نخستین مناظره، موجی از انتقادات دموکرات‌ها را نسبت به عملکرد ضعیف جو بایدن در پی داشته است. واکنش‌ها تا جایی پیش رفته است که صداهایی از احتمال جایگزینی جو بایدن به گوش می‌رسد. تنها چند دقیقه پس از پایان اولین مناظره بایدن ۸۱ ساله با دونالد ترامپ در شبکه خبری CNN، مفسران این شبکه آشکارا درباره احتمال جایگزین شدن فرد دیگری به جای او سخن گفتند.

لغزش‌های کلامی، صدای ضعیف بایدن و پاسخ‌های گاه نامفهومش به حملات ترامپ، این پرسش را طرح کرده که آیا راهی وجود دارد که فرد دیگری را به عنوان نامزد اصلی حزب دموکرات معرفی کرد؟ با این وجود جایگزین کردن بایدن با فرد دیگری در این مرحله، کاری بسیار دشوار و پیچیده است.

به نقل از یورونیوز، در چهارچوب مقررات حزب دموکرات، سیستمی وجود دارد که بر اساس آن، حزب می‌تواند در صورت انصراف نامزد کنونی، فرد جدیدی را جایگزین او کند. البته از آن‌جا که این روند، ناخوشایند و پیچیده است، برای دهه‌ها مورد توجه قرار نگرفته است.

پیش از این، در همه ۵۰ ایالت آمریکا انتخابات مقدماتی برگزار شده و بایدن نیز رأی اکثریت نمایندگان ایالتی را به دست آورده است، به همین دلیل اکنون فقط خود بایدن می‌تواند با انصراف از نامزدی‌اش آن هم قبل از برگزاری کنوانسیون ملی دموکرات‌ها در ۱۹ اوت، این امکان را برای نمایندگان ایالتی فراهم کند تا به فرد دیگری رأی دهند. در غیر این صورت هیچ مکانیسمی وجود ندارد که بتوان بایدن را کنار گذاشت.

https://www.asianews.ir/u/eNx
اخبار مرتبط
اولین مناظره انتخاباتی بین جو بایدن و دونالد ترامپ روز پنجشنبه در تاریخ ۲۷ ژوئن ۲۰۲۴ (۷ تیر ۱۴۰۳) ساعت ۹ شب به وقت شرق آمریکا برابر با ساعت ۵:۳۰ صبح به وقت ایران، برگزار می‌شود.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید