صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
شنبه / ۹ تیر ۱۴۰۳ / ۱۴:۵۴
کد خبر: 22752
گزارشگر: 464
۱۲۷
۰
۰
۳
در آلمان

ماجرای پیدا شدن بمب باقی‌مانده از جنگ جهانی دوم در کارخانه تسلا!

ماجرای پیدا شدن بمب باقی‌مانده از جنگ جهانی دوم در کارخانه تسلا!
مقامات در مصاحبه با رسانه‌های محلی تأیید کردند که این بمب متعلق به دوران جنگ جهانی دوم در سایت توسعه برنامه‌ریزی کارخانه بزرگ تسلا در آلمان پیدا شده است و روز شنبه در همان محل منفجر خواهد شد.به گزارش آسیانیوز؛ یک بمب که از زمان جنگ جهانی دوم به جا مانده و اکنون در نزدیکی کارخانه تسلا در برلین آلمان قرار گرفته، به دلیل شرایط ناپایدار نمی‌تواند به طور ایمن حمل شود و باید در همان محل منفجر شود که نیاز به ایجاد یک منطقه ایزوله یک کیلومتری دارد.

یک بمب به جا مانده از جنگ جهانی دوم در کارخانه تسلا واقع در آلمان کشف شده به دلیل خطر بالای جابجایی، امروز به صورت عمدی در همان محل منفجر می‌شود.

یک بمب که از زمان جنگ جهانی دوم به جا مانده و اکنون در نزدیکی کارخانه تسلا در برلین آلمان قرار گرفته، به دلیل شرایط ناپایدار نمی‌تواند به طور ایمن حمل شود و باید در همان محل منفجر شود که نیاز به ایجاد یک منطقه ایزوله یک کیلومتری دارد.

مقامات در مصاحبه با رسانه‌های محلی تأیید کردند که این بمب متعلق به دوران جنگ جهانی دوم در سایت توسعه برنامه‌ریزی کارخانه بزرگ تسلا در آلمان پیدا شده است و روز شنبه در همان محل منفجر خواهد شد.

این بمب که ۲۵۰ کیلوگرم وزن دارد، چند روز پیش در یک منطقه جنگلی نزدیک به کارخانه تسلا در آلمان پیدا شد.

در حال حاضر کارخانه تسلا در برلین تنها ظرفیت تولید خودروهای مدل Y تسلا را دارد، اما مشتاق است مدل‌های بیشتری را از این مکان عرضه کند. برای این منظور، این شرکت به دنبال مجوز برای توسعه کارخانه خود بود که مقامات محلی این مجوز را اعطا کردند.

با این حال ساکنان آن منطقه با این گسترش مخالف هستند، زیرا شامل پاکسازی و قطع درختان در وسعتی بیش از ۱۰۰ هکتار از آن منطقه جنگلی است. بنابراین ساکنان آن منطقه به برنامه‌های تسلا اعتراض دارند. ضمن اینکه این توسعه منجر به مصرف برق بیشتر نیز می‌شود.

این اعتراضات همچنان ادامه دارد و معترضان به منظور جلوگیری از این اتفاق در حال ساختن خانه‌های درختی در آن جنگل هستند.

اکنون تسلا در این میان با چالش متفاوتی روبرو شده است. چرا که یک بمب متعلق به جنگ جهانی دوم در این منطقه پیدا شده است.

بمب دوران جنگ جهانی دوم چگونه پیدا شد؟

برخی ممکن است فکر کنند که معترضان این بمب را برای متوقف کردن پیشرفت کار توسعه کارخانه تسلا در آن منطقه کار گذاشته‌اند. با این حال مشخص شده است که چنین چیزی درست نیست و این بمب از زمان جنگ جهانی دوم در آن منطقه به جا مانده است.

این بمب به دلیل سابقه بمباران این منطقه در طول جنگ جهانی دوم به جا مانده و به دلیل قصد تسلا برای ساخت یک محوطه حمل و نقل در این مکان پیدا شده است.

پس از کشف مشخص شد که این بمب در انگلستان ساخته شده، اما برای حمل و نقل بیش از حد ناپایدار است و امکان جابجایی آن به خاطر خطر بالای انفجار وجود ندارد.

مقامات تایید کرده‌اند که انفجار بمب روز شنبه بین ساعت ۷ صبح تا ۳ بعد از ظهر به وقت محلی انجام خواهد شد. چنین انفجارهایی معمولاً به ایجاد یک منطقه ممنوعه به شعاع تقریباً یک کیلومتری نیاز دارد. این انفجار برنامه‌ریزی شده همزمان با تعطیلی اعلام شده در کارخانه تسلا است.

انفجارهای برنامه‌ریزی شده مهمات قدیمی در اروپا چیز جدیدی نیست. این قاره همچنان هر از گاهی بقایایی از جنگ‌های جهانی را در قلمروی خود پیدا می‌کند.

اکنون تدارکات برای انفجار در این منطقه جنگلی در حال انجام است، بنابراین قرار نیست خطرناک باشد. البته برخی گزارش‌ها از حضور بعضی معترضان به تسلا در نزدیکی محل انفجار عمدی این بمب حکایت دارد.

محل دقیق حضور این تظاهرکنندگان مشخص نیست و مقامات گفته‌اند که به وظیفه خود در اطلاع‌رسانی به معترضان عمل کرده‌اند و تصمیم برای تخلیه به خود افراد واگذار شده است.

از سوی دیگر معترضان به رسانه‌های محلی گفته‌اند که از این اقدامات بی‌اطلاع هستند.

پس از انفجار، جستجوی بازیابی مهمات تا زمانی که محل برای ساخت و سازهای اضافی ایمن اعلام شود، ادامه خواهد یافت. گزارش‌ها همچنین حاکی از آن است که تسلا برنامه‌های توسعه خود را کاهش داده است تا تنها از نیمی از منطقه جنگلی در نظر گرفته شده اولیه استفاده کند.

این کاهش منجر به کوچک‌تر شدن انبارها و فضاهای لجستیکی و کنار گذاشتن کامل طرح‌های اتاق‌های آموزشی و مهدکودک فرزندان کارکنان شده است.

https://www.asianews.ir/u/eNO
اخبار مرتبط
اینسایدر نیوز مدعی شد که ارتش روسیه در حملات سهمگین امروز(سه‌شنبه) به پایتخت اوکراین شرکت تسلا را بمباران کرد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید