صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
شنبه / ۹ تیر ۱۴۰۳ / ۲۳:۱۱
کد خبر: 22759
گزارشگر: 464
۱۳۳
۰
۰
۳
در سالیان اخیر

عربستان؛ دورنمای رشد اقتصادی و توسعه صنعت توریسم

عربستان؛ دورنمای رشد اقتصادی و توسعه صنعت توریسم
عربستان سعودی در سالیان اخیر، تحولات بسیاری به خود دیده است. اگر در گذشته، درآمدهای سرشار نفت تنها به جیب خاندان پرنفوذ آل‌سعود سرازیر می‌شد و تغییر چندانی در این کشور همچون دیگر شیخ‌نشین‌ها دیده نمی‌شد، در سال‌های اخیر بن‌سلمان به‌معنای واقعی سیاست و فرهنگ این کشور را دگرگون کرده است.

به گزارش آسیانیوز؛  از اعطای برخی آزادی‌ها به زنان و دختران تا برگزاری مسابقات ورزشی و فرهنگی در این کشور، عربستان را به مقصد سفر و گردشگری تبدیل کرده و صنعت توریسم این کشور را شکوفا کرده است.

این تحولات، بر بخش‌های گوناگون اقتصاد عربستان اثر گذارده است، چه این‌که بنا بر آخرین گزارش‌ها، این کشور در آستانه تبدیل شدن به بزرگترین بازار ساخت و ساز جهان است.

در همین راستا، گروه مشاوره املاک و مستغلات نایت فرانک اعلام کرد که عربستان سعودی قرار است به بزرگترین بازار ساخت و ساز جهان تبدیل شود زیرا این پادشاهی مبالغ هنگفتی را برای پروژه‌هایی با هدف بازسازی و تنوع بخشیدن به اقتصاد سرمایه‌گذاری می‌کند. عربستان سعودی در حال پیشی گرفتن از آمریکا به عنوان بزرگترین بازار ساختمان در جهان است و به این دلیل است که این کشور سرمایه گذاری‌های مالی زیادی در طرح‌هایی با هدف تنوع بخشیدن به اقتصاد انجام داده است.

ارزش کل تولید ساخت وساز کشور تا پایان سال ۲۰۲۸ به ۱۸۱.۵ میلیارد دلار خواهد رسید که نشان‌دهنده افزایش نزدیک به ۳۰ درصدی نسبت به سال ۲۰۲۳ است. این طرح که به عنوان چشم‌انداز ۲۰۳۰ شناخته می‌شود، برای موفقیت باید جمعیت رو به رشد و همچنین هجوم مورد انتظار گردشگران خارجی را تامین کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، هدف این طرح بلندپروازانه تغییر اقتصاد متکی به نفت است و نیاز به پذیرش جمعیت رو به رشد و همچنین هجوم پیش‌بینی‌شده گردشگران خارجی دارد.

https://www.asianews.ir/u/eNW
اخبار مرتبط
عضو اتاق بازرگانی ایران بر احتمال بهبود روابط تجاری ایران و عربستان با تمرکز بر محصولاتی مانند فولاد، زعفران، فرش و میوه‌های خشک تاکید و پیش‌بینی کرد ارزش تجارت دو کشور در میان‌مدت به ۲ میلیارد دلار برسد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید