صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
یکشنبه / ۱۰ تیر ۱۴۰۳ / ۰۸:۲۵
کد خبر: 22762
گزارشگر: 464
۱۵۵
۰
۰
۳
بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک

الکامپ؛ همه با هم برای اقتصاد دیجیتال

الکامپ؛ همه با هم برای اقتصاد دیجیتال
بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک (الکامپ) با شعار «همه با هم برای اقتصاد دیجیتال» با حضور وزیر ارتباطات و رییس سازمان فناوری اطلاعات و رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی روز گذشته ۹ تیرماه آغاز شده و تا ۱۲تیرماه ادامه خواهد داشت.


به گزارش آسیانیوز؛ عیسی زارع‌پور از نمایشگاه الکامپ بازدید کرد و در جمع خبرنگاران در ابتدای سخنانش گفت: «ما در حوزه مختلفی کار انجام دادیم که می‌توان به زیرساخت‌های ارتباطی و دولت هوشمند اشاره کرد. در حوزه توسعه زیرساخت‌های ارتباطی مسئله را باید دو بخش کنیم؛ در ابتدای دولت یکی از مسائلی که با آن روبه‌رو بودیم این بود که متأسفانه زیرساخت‌های ارتباطی به طور متناسب توسعه پیدا نکردند. اتفاقی که در این دولت رخ داد این بود که ما در همه لایه‌های شبکه مخصوصا لایه‌هایی که در اختیار خودمان بود، زیرساخت‌ها را به اندازه ۳۰ سال قبل توسعه دادیم.»

زارع پور ادامه داد: «اما بحث این که در این زیرساخت‌ها محدودیتی ایجاد شود یا خیر، خارج از اراده وزارت ارتباطات است، اما به عنوان وزیر ارتباطات می‌گویم کارهای بزرگی در حوزه توسعه زیرساخت‌ها کارهای بزرگی انجام شده است. همچنین در لایه دسترسی پروژه فیبرنوری را شروع کردیم و در میانه راه هستیم و قریب به ۴۰ درصد کشور تحت پوشش قرار گرفتند.»

وی در ادامه صحبت هایش تشریح کرد: «در حوزه نسل پنجم ارتباطات امروز سایت نسل ۵.۵ را مشاهده کردیم؛ در دوره گذشته هم نسل پنج همانند نسل پنج و نیم نمایشی بود و کسی استفاده عمومی از آن نمی‌کرد، اما در حال حاضر در تهران بسیاری از موقعیت‌های مکانی تحت پوشش ۵G قرار گرفته است. بیش از ۲۰۰۰ سایت نسل پنجم راه‌اندازی کردیم و این در حالی است که ابتدای دولت حدود ۱۰ سایت موجود بود. کارهای خوبی انجام شده است انشاءالله تداوم داشته باشد.»

وزیر ارتباطات در بخش دیگری از سخنانش درباره هوش مصنوعی اظهار کرد: «هوش مصنوعی فناوری آینده است و در دولت شهید جمهور توجه ویژه‌ای به این حوزه شد و در واقع ریل‌گذاری برای آینده شد، اما شهید رییسی در هفته‌های پایانی عمر دستور دادند مرکز ملی هوش مصنوعی در کشور تأسیس شود. ما هم در وزارت ارتباطات در قانون برنامه هفتم توسعه تکالیف بسیار خوبی را برای دستگاه‌ها درنظر گرفته‌ایم که زیرساخت‌های توسعه هوش مصنوعی را برای بخش خصوصی فراهم کنند.»

وی در پایان تصریح کرد: «خوشحالیم که اقدامات خوبی در نمایشگاه برای هوشمندسازی انجام شده است. یکی از بندهای قانون برنامه هفتم که رو به جلوست و ظرفیت خوبی برای شرکت‌ها و بخش خصوصی فراهم می کند، این است که همه دستگاه‌های دولتی در قانون مکلف شدند تا پایان سال اول برنامه، یک برنامه را در دولت تصویب کنند که چگونه می‌خواهند از هوش مصنوعی برای ارتقای بهره وری و افزایش کارایی بخش خودشان استفاده کنند.»

https://www.asianews.ir/u/eNZ
اخبار مرتبط
معاون برنامه‌ریزی، مالی و پشتیبانی سازمان تأمین اجتماعی از پرداخت مابه‌التفاوت فروردین‌ماه مستمری‌بگیران خبر داد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید