صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
دوشنبه / ۱۱ تیر ۱۴۰۳ / ۰۰:۰۱
کد خبر: 22779
گزارشگر: 2
۱۳۰
۰
۰
۱
فراموشی عینک در یک روز!

عمل لیزیک؛ بینایی ۱۰/۱۰ در چشم به هم زدنی!

عمل لیزیک؛ بینایی ۱۰/۱۰ در چشم به هم زدنی!
سبک زندگی امروز بسیاری از ما با لوازم و ابزار دیجیتال و مانیتورها گره خورده است. فرقی ندارد که این مانیتور، مانیتور کامپیوتر شخصی ما باشد یا گوشی‌های هوشمند. حتی همین حالا که مشغول خواندن این سطور هستید، به یک مانیتور نگاه می‌کنید که اگر نسبت به سلامت چشم خود حساس باشید نور آن را کم کرده‌اید. در چنین شرایطی رایج شدن ضعیف بودن چشم چندان هم جای تعجب ندارد. خصوصاً اگر به این موضوع توجه کنیم که عوامل ارثی و ژنتیکی و برخی بیماری‌های مؤثر بر بینایی هم همگی درست مانند گذشته به قوت خود باقی هستند و بر بینایی افراد تأثیر می‌گذارند.

با این وجود بسیاری از افراد علاقه‌ای به گنجاندن عینک در سبک زندگی خود ندارند و آن را دست‌وپاگیر می‌دانند. البته این تصور چندان هم بیراه نیست زیرا با ضعف بینایی برای همیشه وابسته به عینک و لنز خواهید بود.
در این شرایط تنها با یک روز فراموشی عینک، ممکن است نتوانید روتین زندگی خود را حفظ کنید. علاوه بر این موضوع داشتن عینک در هنگام بروز حوادث یا سوانح می‌تواند خطرات زیادی را به دنبال داشته باشد. به همین دلیل است که انجام عمل لیزیک طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. در این مطلب با عمل لیزیک و چگونگی اثرگذاری آن بر بینایی آشنا خواهیم شد. همچنین اگر به دنبال انجام عمل لیزیک در شیراز هستید و به دنبال بهترین متخصص برای انجام این عمل می‌گردید با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

عمل لیزیک چیست؟

عمل لیزیک یکی از عمل‌های لیزری چشم است که با هدف بهبود عیوب انکساری چشم انجام می‌شود. عموماً مشکلاتی مانند دوربینی، نزدیک‌بینی و آستیگمات به دلیل تغییر شکل قرنیه به وجود می‌آیند. در عمل لیزیک قرنیه چشم بیمار تراش داده می‌شود و به فرم اولیه خود بازمی‌گردد. با ایجاد این تغییر فرد مجدداً بینایی کامل خود را به دست می‌آورد و دیگر نیازی به استفاده از لنزهای تماسی و عینک نخواهد داشت.

عمل لیزیک چشم چگونه انجام می‌شود؟

با توجه به این که عمل لیزیک به سرعت انجام می‌شود ممکن است بسیاری از افراد تصور کنند که این عمل یک جراحی بسیار ساده است و پیچیدگی خاصی ندارد. نکته‌ای که لازم است در این شرایط به آن توجه داشته باشید این است که به هیچ عنوان عمل لیزیک عمل ساده‌ای نیست؛ بلکه به لطف تجهیزات مدرن مدت زمان انجام این عمل کوتاه شده است.
علاوه بر این موضوع با توجه به این که عمل لیزیک بر روی عضو بسیار حساسی مانند چشم انجام می‌شود، لازم است که برای انجام این عمل دقت و وسواس بسیار زیادی داشته باشید و پزشکی متخصص را برای انجام آن انتخاب کنید.
در طول عمل لیزیک ابتدا چشمان بیمار به کمک قطره بی‌حسی، بی‌حس خواهند شد. در این عمل معمولاً نیازی به بیهوشی بیمار نیست. بعد از بی‌حس شدن قرنیه چشم بیمار برش بسیار نازکی بر روی سطح قرنیه چشم ایجاد می‌شود. بعد از برداشتن این لایه بسیار نازک از روی چشم بیمار پروسه اصلاح فرم قرنیه چشم شروع می‌شود. بعد از اصلاح فرم قرنیه و طی‌شدن دوران نقاهت بیمار، فرد می‌توانند مجدداً بینایی خود را بازیابی کند. یکی از اصلی‌ترین مزیت‌های عمل لیزیک چشم این است که این عمل در کمتر از ۵ دقیقه انجام می‌شود.

عمل لیزیک چشم برای چه افرادی مناسب نیست؟

نکته‌ای که درخور توجه است، این است که عمل لیزیک چشم برای همه افراد مناسب نیست و برخی از افراد در صورتی که اقدام به انجام عمل لیزیک کنند ممکن است مجدداً شماره چشم آن‌ها برگردد یا این که سلامت آن‌ها به خطر بیفتد.
به‌عنوان‌مثال افرادی که به برخی از بیماری‌های خودایمنی دچار هستند یا از بیماری دیابت رنج می‌برند نمی‌توانند کاندیدهای مناسبی برای انجام عمل لیزیک باشند؛ زیرا ممکن است دوران نقاهت آن‌ها به‌خوبی طی نشود و با ابتلا به عفونت در این دوران در معرض آسیب و حتی خطر تخلیه کامل چشم قرار بگیرند.
به همین دلیل است که باید برای انجام این عمل حتماً به یک کلینیک مجهز و پزشک ماهر مراجعه کنید. اگر به دنبال یافتن بهترین جراح لیزیک در شیراز هستید توصیه ما به شما این است که برای انجام عمل لیزیک چشم خود به کلینیک چشم دکتر وحید بیگی مراجعه کنید.
دکتر وحید بیگی با داشتن بیش از ۲۵۰۰ جراحی چشم موفق در کارنامه خود و از استفاده از جدیدترین تجهیزات و متدهای درمانی توانسته است که رضایتمندی بسیار بالا بیماران را با خود به همراه داشته باشد.

جراح لیزیک چشم در شیراز

در این کلینیک مشاوره پیش از عمل لیزیک با دقت بسیار زیادی انجام خواهد شد و در صورتی که شما کاندید مناسبی برای انجام عمل لیزیک نباشید این موضوع به شما اطلاع داده خواهد شد. علاوه بر موارد ذکر شده کسانی که به بیماری‌های چشمی و یا قوز قرنیه مبتلا هستند هم به هیچ عنوان گزینه مناسبی برای انجام عمل لیزیک به شمار نمی‌روند.

چطور بهترین نتیجه را از عمل لیزیک خود به دست آوریم؟

برای این که عمل لیزیک شما بهترین نتیجه را با خود به دنبال داشته باشد، تنها انجام عمل نزد یک متخصص حاذق و یک کلینیک مجهز کافی نیست. لازم است که قبل از انجام عمل لیزیک همه آزمایش‌های لازم را انجام دهید. معمولاً قبل از انجام عمل لیزیک، مراقبت‌های خاصی وجود دارند که لازم است آن‌ها را رعایت کنید. بخشی از این مراقبت‌ها جنبه‌ای عمومی دارند و همه افراد لازم است که آن‌ها را رعایت کنند، مانند پرهیز از مصرف سیگار و الکل و قطع کردن برخی از داروهای خاص! البته ممکن است علاوه بر موارد مذکور لازم باشد که بنا بر نظر پزشک معالج خود برخی دیگر از مراقبت‌ها را هم انجام دهید.
این موضوع کاملاً در مورد مراقبت‌های بعد از عمل هم صدق می‌کند. این که آسیبی به چشمان شما وارد نشود و بتوانید بهترین نتیجه را از عمل خود کسب کنید تا حدود زیادی به رعایت این مراقبت‌ها قبل و بعد از عمل بستگی دارد.

کلام آخر

عمل لیزیک عملی پرطرفدار است که برای همیشه عینک و لنزهای طبی را از سبک زندگی شما حذف می‌کند. عموم افراد کاندید مناسبی برای انجام این عمل هستند و عمل لیزیک را می‌توان به علت عدم نیاز آن به بیهوشی و انجام شدن آن در کمتر از ۵ دقیقه، یک عمل سرپایی دانست. با این وجود و با توجه به این که این عمل روی عضو حساسی مانند چشم انجام می‌شود، توصیه ما به شما این است که این عمل جراحی را فقط و فقط در مراکز معتبر و نزد پزشکان باتجربه انجام دهید و پیش از انجام عمل انجام مشاوره و آزمایش‌های لازم را جدی بگیرید.

بعد از انجام عمل پزشک توصیه‌هایی را برای بهتر طی‌کردن دوران نقاهت به شما خواهد داشت. در صورت بروز هرگونه علائم نگران‌کننده لازم است تا هر چه سریع‌تر به پزشک خود مراجعه کنید.

https://www.asianews.ir/u/eOl
اخبار مرتبط
عیوب انکساری یکی از شایع ترین مشکلات چشمی هستند؛ که فرد را مجبور به استفاده از عینک یا لنز می کنند. آرزوی تمام افراد نزدیک بین، دوربین و آستیگماتیسم، رهایی از عینک است. چند سالی است که روش های نوینی برای اصلاح عیوب انکساری و رهایی از عینک و لنز وارد حرفه پزشکی شده است.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید