صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
یکشنبه / ۱۰ تیر ۱۴۰۳ / ۲۳:۳۰
کد خبر: 22783
گزارشگر: 464
۱۹۵
۰
۰
۳
انتخابات پارلمانی

عروج راست‌گرایان فرانسه و اثر آن بر سیاست اروپای نامتحد

عروج راست‌گرایان فرانسه و اثر آن بر سیاست اروپای نامتحد
انتخابات پارلمانی فرانسه در روز‌های ۳۰ ژوئن و ۷ ژوئیه برگزار می‌شود و به نظر می‌رسد که بیش از سایر احزاب، بخت از آن راست‌گرایان افراطی است.

به گزارش آسیانیوز؛ برتری راست‌گرایان فرانسه به رهبری مارین لوپن، می‌تواند فرانسه را به متحدی کمتر قابل اعتماد برای غرب تبدیل کند و وضعیت اروپا و جهان را تغییر دهد. در این میان تغییر رفتار در مواجهه با جنگ روسیه و اوکراین تنها یکی از این مسائل است.

به گزارش وال‌استریت ژورنال، حزب راستگرای افراطی «اجتماع ملی» به رهبری مارین لوپن پیش از سال ۲۰۲۲ روابط نزدیکی با مسکو داشته است، اما به نظر می‌رسد که پس از حمله نظامی روسیه به اوکراین در ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ این موضع تعدیل شده است.

آنسل گیوم، نویسنده و عضو پیشین ارتش فرانسه که تألیفات بسیاری در زمینه‌های دفاعی و سیاست خارجی فرانسه دارد می‌گوید که این حزب پس از حمله نظامی سال ۲۰۲۲ متوجه شد که «رای‌دهندگانش با مواضع حامی روسیه هم‌سویی ندارند.»

منتقدان حزب «اجتماع ملی» با اشاره به مواضع این حزب از فوریه سال ۲۰۲۲ تا کنون می‌گویند که اگرچه مارین لوپن حمله نظامی روسیه به اوکراین را محکوم کرد، اما در سال گذشته مخالف تحریم صنایع انرژی روسیه بود و آن را «نسنجیده» دانست.

نمایندگان حزب «اجتماع ملی» در پارلمان فرانسه در ماه مارس به توافق امنیتی میان فرانسه و اوکراین، حمایت فرانسه از اوکراین برای پیوستن به اتحادیه اروپا، روابط نزدیک تر کی‌یف با پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و برنامه‌ای تحت عنوان «راهی به آینده» که برای پیوستن تدریجی اوکراین به ناتو تدوین شده است، رای ممتنع دادند.

https://www.asianews.ir/u/eOj
اخبار مرتبط
مجلس ملی فرانسه، لایحه مهاجرت را با ۳۴۹ رای موافق در مقابل ۱۸۶ رای مخالف تصویب کرد، لایحه‌ای که طی ۱۸ ماه گذشته محور اصلی مجادله احزاب راست و چپ بود.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید