صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
یکشنبه / ۱۰ تیر ۱۴۰۳ / ۲۳:۴۴
کد خبر: 22784
گزارشگر: 464
۱۴۷
۰
۰
۰
رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران توضیح داد؛

گزارش ۱۰۰۰ روزه سازمان فناوری اطلاعات در الکامپ

گزارش ۱۰۰۰ روزه سازمان فناوری اطلاعات در الکامپ
محمد خوانساری، رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران در حاشیه بیست و هفتمین نمایشگاه الکامپ در یک نشست خبری اظهار کرد: «در ابتدای دولت چیزی که در حوزه دولت الکترونیک دنبال کردیم پنجره ملی خدمات دولت هوشمند بود و موضوع ارتقای زیر ساخت برای این پنجره انجام شد.»

به گزارش آسیانیوز؛ وی افزود: «با توجه به تصویب سند کلان شبکه ملی اطلاعات چیزی حدود ۳۸ درصد تکلیف وزارت ارتباطات بر عهده سازمان فناوری اطلاعات بود. همچنین نظام تنطیم‌گری، موضوع توانمندسازی کسب‌وکارها و سکوهای بومی، ارتقای سطح امنیت فناوری اطلاعات و ارتقای کمیت خدمات از دیگر خدمات و اقداماتی است که در این سه سال انجام شد. در حوزه دولت الکترونیک دیدگاهی که وجود داشت را تحت عنوان پنجره ملی خدمات دولت هوشمند یکپارچه کردیم. بنابراین دولت باید از جانب خود امکاناتی را فراهم کند تا بخش خصوصی را توانمند کند.»

جواد موحد، معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات ایران در ادامه این نشست اظهار کرد: «بحث دولت الکترونیک و هوشمندسازی در قانون بودجه ۱۴۰۱ و بودجه ۱۴۰۲ دیده شده و منجر شد که الان ۱۳۸ دستگاه به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند متصل‌اند و بیش از ۷۵ درصد خدمات از این طریق ارایه می شود. همچنین بیش از ۴۸ میلیون نفر توانسته‌اند شناسه دیجیتال از طریق یک بار احراز هویت به دست آورند. برای اولین بار پنجره ملی خدمات موضوعی شکل گرفت. به طور مثال پنجره واحد مدیریت زمین یکی از آن است و کاربران می توانند برای تغییر کاربری و سایر موارد از این پنجره استفاده کنند.»

همچنین در ادامه این نشست حامد منکرسی، معاون سیاست گذاری و اعتبار بخشی سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: «یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که در این دولت به آن توجه شد پیام‌رسان‌ها و سکوهای داخلی بود؛ به گونه‌ای که میزان کاربران پیام‌رسان‌ها پنج برابر افزایش پیدا کرد و ترافیک هم به همین مقدار شد (۵ برابر). حتی در بعضی از پیام‌رسان‌ها تعداد کاربران ۱۰ برابر شد که نشان‌دهنده اعتماد به ظرفیت‌های داخلی است.»

او افزود: «یکی از اقدامات خوبی که انجام شد، قابلیت اینترکانکشن بود که در نوع خود بی‌نظیر بود. اکنون این قابلیت در پنج پیام‌رسان داخلی وجود دارد و از آن می‌توان برای ارایه خدمات نوآورانه استفاده کرد. بحث دیگر مربوط به مراکز و خدمات داده است که ما این نظام را توسعه دادیم و زیر ساخت‌های موجود را با کمک بخش خصوصی فراهم کردیم. سال گذشته برای ۲۰ شرکت خدمات ابری شناسنامه صادر کردیم.»

منکرسی در ادامه صحبت‌هایش توضیح داد: «معافیت‌های مالیاتی از جمله تسهیلات و حمایت‌هایی بود که در این سه سال به آن توجه شد و این امکان برای کسب‌وکارها در نظر گرفته شد. مسئله دیگر حکمرانی و مالکیت و کیفیت داده بود که در این سه سال به آن توجه شد تا شاهد رشد و توسعه کسب‌وکارهای داده محور باشیم.»

https://www.asianews.ir/u/eOk
اخبار مرتبط
بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک (الکامپ) با شعار «همه با هم برای اقتصاد دیجیتال» با حضور وزیر ارتباطات و رییس سازمان فناوری اطلاعات و رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی روز گذشته ۹ تیرماه آغاز شده و تا ۱۲تیرماه ادامه خواهد داشت.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید