صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
دوشنبه / ۱۱ تیر ۱۴۰۳ / ۰۰:۳۳
کد خبر: 22786
گزارشگر: 464
۱۴۱
۰
۰
۲
یادداشت| دکتر مهدی کریمی تفرشی

اهمیت مدرن‌سازی صنعت پخش

اهمیت مدرن‌سازی صنعت پخش
امروزه صنعت پخش با بهره‌گیری هر چه بیشتر از فناوری و ابزارهای تکنولوژی روز دنیا تلاش کرده تا پا به عرصه نظام مدرن توزیع و پخش بگذارد و در این مسیر با بهره‌گیری از نرم‌افزارهای پیشرفته انبارداری و فروش و حتی مسیریابی و نیز با به‌روز کردن سیستم های سخت‌افزاری در حال ایجاد بسترهای لازم برای مدرن‌سازی این صنعت است.

به گزارش آسیانیوز؛ با ایجاد نظام توزیع الکترونیکی فراگیر در کشور و توسعه تجارت الکترونیک در این حوزه می‌توان گام‌های مهمی در جهت مدرن‌سازی این سیستم برداشت. حذف تدریجی واسطه‌گری از نظام توزیع از نتایح مهم بهره‌گیری از تجارت الکترونیک به‌طور فراگیر در عرصه توزیع کالا و خدمات است. نظام توزیع با بهره‌گیری از تجارت الکترونیک می‌تواند فرایند بازار و رفتار مشتری را تجزیه و تحلیل و پایش کند.

نمی‌توان در دنیای مدرن امروز با همان روش‌های سنتی گذشته پیش رفت و توقع پایدار ماندن در بازار رقابت را داشت. در دنیای پیشرفته امروز اگر تکنولوژی را نادیده بگیریم فرصت‌های پیش رو را از دست خواهیم داد. احداث هر چه بیشتر فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ در کشور از نتایج مثبت پیاده‌سازی نظام توزیع مدرن است که می‌تواند ضمن کاهش هزینه‌ها، فاصله قیمت از کارخانه تا زمانی که به دست مصرف‌کننده برسد را کاهش دهد، قیمت‌ها را تعدیل و قدرت خرید مصرف‌کننده را بالا ببرد.

به این ترتیب نظام نظارت نیز کار خود را با دقت و سهولت بیشتری می‌تواند انجام دهد. در این میان آموزش پرسنلی که در صنعت پخش فعالیت می‌کنند بر اساس قواعد دنیای مدرن مجهز به تکنولوژی، در عرصه نظام توزیع مدرن از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است.

تجهیز صنعت پخش به ناوگانی مجهز به فناوری و بی‌نقص، قطعا از بروز هزینه‌های اضافی جلوگیری می‌کند و برای واحدهای تولیدی نیز ارزش افزوده ایجاد می‌کند. به‌علاوه با فراگیر شدن صنعت پخش مدرن و کارآمد در کشور، مسیر رشد و توسعه اقتصادی هموارتر می‌شود.

https://www.asianews.ir/u/eOo
اخبار مرتبط
در عصر حاضر، ایده‌های استارت‌آپ بسیار زیادی وجود دارند که در همان ابتدای کار مردود شده و یا پس از گذشت زمان و پرداخت هزینه زیادی با شکست مواجه می‌شوند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید