صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
دوشنبه / ۱۱ تیر ۱۴۰۳ / ۰۹:۰۲
کد خبر: 22787
گزارشگر: 464
۱۷۹
۰
۰
۰
طبق بررسی‌ها؛

علت گرانی دلار چیست؟

علت گرانی دلار چیست؟
دیگر بررسی ها نشان می دهد که دوقطبی فضای انتخابات ریاست جمهوری نیز ریسک هایی را به بازار اضافه کرده است. به عقیده بازیگران بازار ارز در صورت انتخاب یکی از جبهه های حاضر در انتخابات احتمال ایجاد تحریم های اقتصادی جدید و عدم برطرف شدن موانع پیشین بر سر اقتصاد کشور وجود دارد.

به گزارش آسیانیوز، اخبار منتشر شده از سوی یمن و لبنان گویای آن است که درگیری ها در این دو کشور مجددا بالا گرفته است.

برخی از تحلیلگران نظامی احتمال شکل گیری مناقشات نظامی جدی تر میان اسرائیل و لبنان را بیشتر از هر زمان می‌دانند.

در این میان بر اساس اعلام مقامات رسمی در صورت شکل گیری چنین اتفاقی ایران از جبهه مقاومت حمایت خواهد کرد. در نتیجه بنظر می رسد فعالان ارزی برآیند اتفاقات ذکر شده را به ضرر بازار تلقی کرده و با تشدید انتظارات تورمی اقدام به نرخ دهی در سطوح قیمتی بالاتر کره‌اند.

از سوی دیگر بررسی ها نشان می دهد که دوقطبی فضای انتخابات ریاست جمهوری نیز ریسک هایی را به بازار اضافه کرده است. به عقیده بازیگران بازار ارز در صورت انتخاب یکی از جبهه های حاضر در انتخابات احتمال ایجاد تحریم های اقتصادی جدید و عدم برطرف شدن موانع پیشین بر سر اقتصاد کشور وجود دارد.

درنتیجه این موارد نیز فرایند ورود ارز به کشور سخت‌تر خواهد شد. بررسی گفت‌وگو های میان فعالان ارزی گویای آن است که برنامه اقتصادی- سیاسی یکی از نامزد ها می تواند ریسک های مهمی را به بازار اضافه کند. در نتیجه احتمال تشدید نوسانات بازار تا روز اعلام نتایج دور دوم انتخابات ریاست جمهوری وجود دارد.
https://www.asianews.ir/u/eOp
اخبار مرتبط
قیمت طلا کاهش یافت و هر گرم طلا ۱۸ عیار، امروز به ۳,۴۵۲,۴۰۰ (سه میلیون و چهارصد و پنجاه و دو هزار و چهارصد ) تومان رسید که نسبت به ۲ روز پیش، کاهش ۱.۶۴ درصدی داشته است.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید