صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
دوشنبه / ۱۱ تیر ۱۴۰۳ / ۲۳:۲۱
کد خبر: 22805
گزارشگر: 306
۲۷۵
۰
۰
۴

اولین نشست اعضای خانه مشارکت مردم در سلامت با هدف آموزش مقابله با حیوان گزیدگی و هاری برگزار شد

اولین نشست اعضای خانه مشارکت مردم در سلامت با هدف آموزش مقابله با حیوان گزیدگی و هاری برگزار شد
یزد - اولین نشست اعضای خانه مشارکت مردم در سلامت و شورای پیامگزاران سلامت استان با محوریت حیوان گزیدگی و هاری و مطالبه‌ این امر از مسئولان استان در سال جاری برگزار شد

 

آسیانیوز / یزد ؛  رئیس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی استان هدف از برگزاری این نشست را مطالبه اجتماعی جامعه مبنی بر مقابله با حیوان گزیدگی و جلوگیری از شیوع بیماری هاری با توجه به اتفاقات ناگوار اخیر و اهمیت این موضوع در استان عنوان کرد و تبیین نقش دستگاه های اجرایی در همکاری های بین بخشی جهت کنترل حیوان گزیدگی و هاری را حائز اهمیت دانست.

دکتر سید مسعود موسوی افزود: نگاه سلامت محور و همکاری همه جانبه کلیه آحاد جامعه برای ایجاد جامعه ای سالم ضروری به نظر می‌رسد.

مدیر گروه بیماری های واگیر مرکز بهداشت استان هم ضمن ارائه آماری از شیوع ابتلا به حیوان گزیدگی در استان اظهار داشت: بر خلاف تصور عموم جامعه بیماری هاری نه تنها از طریق سگ آلوده بلکه توسط دیگر حیوانات از جمله گربه، موش، گوسفند، آهو و... منتقل می شود.

دکتر مژگان مینوسپهر در ادامه به راه های انتقال ویروس، اقدامات پیشگیرانه و درمانی بیماری هاری اشاره کرد گفت: افرادی که دچار حیوان گزیدگی شدند باید در اسرع وقت به مراکز درمانی کرده مراجعه و تحت مراقبت های ویژه قرار گیرند در غیر این صورت با بروز علائم هاری، این بیماری درمان پذیر نبوده و منجر به مرگ بیمار خواهد شد.

مهندس فقیهی مسئول مدیریت پسماند سازمان شهرداری استان ضمن اشاره به دستورالعمل کنترل جمعیت سگ های بلاصاحب در استان گفت: سازمان شهرداری از طریق دریافت گزارشات مردمی و گشت زنی های مکرر نسبت به جمع آوری سگ های بلاصاحب اقدام می نماید. از دیگر اقدامات سازمان مدیریت پسماند در این زمینه میتوان به سالم سازی و عقیم سازی جمعیت سگ ها پس از جمع آوری اشاره کرد.

در انتهای نشست دکتر پورمیرزایی پیام گزار سلامت اداره دامپزشکی استان به پرسش های جمعیت هدف در این زمینه پاسخ داد.

سید محمد جواد عرفانفر

 

اولین نشست اعضای خانه مشارکت مردم در سلامت با هدف آموزش مقابله با حیوان گزیدگی و هاری برگزار شد ،  دکتر سید مسعود موسوی  رئیس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی استان یزد

https://www.asianews.ir/u/eOI
اخبار مرتبط
یزد - سرپرست بیمارستان افشار گفت: بیمارستان افشار مرکز تخصصی و فوق تخصصی تشخیص و درمان بیماری‌های قلبی، انجام مداخلات و جراحی‌های قلبی پیشرفته در استان یزد و استان های جنوب و جنوب شرق است
یزد - جمعی از اصحاب رسانه استان در قالب تور سلامت با خدمات رایگان حوزه بهداشت و سلامت آشنا شدند
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید