صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
سه شنبه / ۱۲ تیر ۱۴۰۳ / ۰۸:۱۴
کد خبر: 22807
گزارشگر: 464
۲۱۵
۰
۰
۰
در جای‌جای جهان

سودای ثروت در قامت یک همستر

سودای ثروت در قامت یک همستر
روزی روزگاری در جهان، تب طلا توانست بسیارانی را به امید رسیدن به ثروتی افسانه‌ای رهسپار نواحی رودخانه‌ای و معادن تازه‌ کشف‌شده کند، حال با گذشت بیش از یک قرن بار دیگر، سودای ثروت توانسته است بازی «همستر کامبت» را در فاصله‌ای کوتاه در جای‌جای جهان گسترش دهد.

به گزارش آسیانیوز؛ چه این‌که کندن و کاویدن زمین یا غربال رسوبات کف رودخانه‌ در جست‌وجوی طلا، بی‌شباهت به پنجه کشیدن روی صفحه گوشی‌های هوشمند برای جمع‌آوری سکه‌های بیشتر همستر نیست.

از تحلیل و پیش‌بینی این بازی که بگذریم، بایستی بر این واقعیت معترف شد که مغز متفکرهای سازنده بازی «همستر کامبت»، نابغه‌های بازاریابی‌اند. آن‌ها یک ارز مجازی را برای پرداخت پول اشتراک شبکه اجتماعی، تماشای ویدئو و جذب کاربران جدید، طراحی کرده‌اند. این ارز، مجازی است اما دنبال‌کنندگان شبکه اجتماعی، واقعی هستند. نتیجه، ۴۷.۴ میلیون مشترک تلگرام، ۳۰ میلیون کاربر یوتیوب و ۱۰.۸ میلیون کاربر توییتر در مدت اندکی بیش از سه ماه بوده است. بعلاوه، کانال یوتیوب «همستر کامبت»، رکورددار رشد سریع کاربر در سطح جهانی شده و در رکوردهای جهانی گینس آورده خواهد شد.

مهم‌تر از همه، سازندگان این بازی از کاربران آن نمی‌خواهند پول سرمایه‌گذاری کنند. بلکه تمام آن‌چه از کاربران می‌خواهند، وقت و تعامل آن‌ها در فعالیت‌ها است. بنابراین، متهم کردن سازندگان این بازی به فریبکاری، دشوار است. شاید تا حدود زیادی به این دلیل است که افراد احساس امنیت می‌کنند و تا حدود زیادی، مجذوب این بازی شده‌اند.

از سوی دیگر، آیا کاری که آن‌ها انجام می‌دهند، مشکلی دارد؟ آن‌ها در واقع افرادی را که به دنبال وقت‌گذرانی بوده‌اند، جذب کرده و به آن‌ها فرصت داده‌اند این کار را با احتمال کسب درآمد در آینده، انجام دهند. اما اجازه دهید یک قدم عقب برداریم و در مفهوم مبادله وقت افراد در ازای درآمد احتمالی، تفکر کنیم.

پروفسور جفری هینتون در مصاحبه اخیر با برنامه «بی بی سی نیوز نایت»، نسبت به آینده‌ای که در آن هوش مصنوعی بسیاری از مشاغل دنیا را حذف می‌کند، ابراز نگرانی کرد و هشدار داد در حالی که هوش مصنوعی باعث افزایش بهره‌وری و ثروت می‌شود، این پول نصیب ثروتمندان می‌شود، نه افرادی که شغل آن‌ها از بین می‌رود و این برای جامعه بسیار خطرناک خواهد بود.

به نقل از ایسنا، تنها در چند ماه، «همستر کامبت»، مخاطبان گسترده‌ای را با پتانسیل عظیمی برای کسب درآمد جذب کرد. ساده‌ترین روش‌ها، شامل تبلیغات و انجام نظرسنجی‌ها است. اگر ذینفعان مایل به پرداخت باشند، در واقع یک عرضه می‌تواند اتفاق بیفتد.

با توجه به آگاهی روزافزون از «همستر کامبت» و سکه‌های درون بازی آن، امکان تکرار موفقیت نات‌کوین وجود دارد یا شاید ما شاهد آن خواهیم بود که «همستر کامبت» در آینده به هوش مصنوعی مجهز شود و یک جهان همستر را برای کاربران ایجاد کند؟

https://www.asianews.ir/u/eOK
اخبار مرتبط
فروش کد مورس همستر کامبت مثل مور و ملخ در آگهی‌های پلتفرم‌های خریدوفروش آنلاین به‌چشم می‌خورد و بابت لینک دعوت رایگان و کد مورس روز بازی همستر، تا ۲۵۰ هزار تومان قیمت گذاشتند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید