صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
سه شنبه / ۱۲ تیر ۱۴۰۳ / ۰۸:۵۵
کد خبر: 22812
گزارشگر: 464
۱۷۸
۰
۰
۳
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران خبر داد؛

بهره‌برداری از ۵۰ هزار پورت فیبر نوری

بهره‌برداری از ۵۰ هزار پورت فیبر نوری
آیین بهره‌برداری بیش از ۵۰ هزار پورت فیبر نوری روز گذشته با حضور مدیرعامل شرکت مخابرات ایران و سایر مسئولان برگزار شد.


به گزارش آسیانیوز؛
علی ملک‌جعفریان، مدیر مخابرات تهران در ابتدای این مراسم اظهار کرد: «طبق بررسی ما در استان تهران، مصرف اینترنت ۸۰ درصد بود و ۲۰ درصد ترافیک داخلی وجود داشت اما الان ترافیک داخلی ۵۰ درصد شده و این به معنی کار آفرینی است. با توجه به رشد تکنولوژی نیاز مردم افزایش پیدا کرده است و دولت سیزدهم مسئله فیبر نوری را از همان ابتدا در دستور کار خود قرار داد و مخابرات هم این هدف را دنبال کرد. مخابرات ایران در این موضوع دو هدف مهم از جمله نجما و دیجیتما را پیگیری و در دستور کار خود قرار داد.»

در ادامه مجید سلطانی، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران اظهار کرد: «خوشحالیم در بیست و سومین افتتاح پروژه نجما در استان تهران هستیم. شرکت مخابرات ایران بیش از ۵۰ سال قدمت دارد و شبکه پیچیده، گسترده، پایدار را در نقاط مختلف کشور پیاده کرد. این شبکه که بی‌بدیل بوده و شاید قابل جایگزین نباشد، از مراکز استان‌ها تا روستاها گسترده شده است. پروژه‌ای که امروز به عنوان نجما افتتاح می کنیم، لایه دسترسی است. اما شبکه مخابرات برای تجهیز حوزه ارتباطات چهار لایه دارد که لایه آخر دسترسی است و باید همه لایه‌ها توسعه پیدا کند.»

مدیر عامل شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه هدفگذاری ما ایجاد ۳.۵ میلیون پوشش تا پایان سال ۱۴۰۳ است که به دستورالعمل‌های سازمان تنظیم مقررات می‌تواند تا هفت میلیون پوشش نیز برسد، تشریح کرد: «شرکت مخابرات ایران بورسی و سهامی عام است؛ چیزی برای پنهان کردن نداریم و خیلی راحت می‌توان درباره جزئیات صحبت کرد. در بخش اینترنت ثابت فشار مالی سنگینی به شرکت مخابرات ایران وارد شد، اما وظیفه ما بود که در راه توسعه و پیشرفت با منابعی که داریم به شکل جهادی کار کنیم.»

https://www.asianews.ir/u/eOP
اخبار مرتبط
نخستین جلسه بررسی پروژه فیبر نوری منازل و کسب‌وکارها در سال ۱۴۰۳ به ریاست عیسی زارع‌پو، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و با حضور جمعی از معاونان وزیر، مدیران کل ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور، مدیران اپراتورهای ارتباطی برگزار شد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید