صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
سه شنبه / ۱۲ تیر ۱۴۰۳ / ۰۹:۳۹
کد خبر: 22814
گزارشگر: 464
۱۳۱
۰
۰
۰
هشدار جدی محقق دانشگاه پزشکی نانجینگ:

جهش عفونت‌های قارچی با گرمای هوا

جهش عفونت‌های قارچی با گرمای هوا
جهش وابسته به دما می‌تواند باعث ایجاد مقاومت پان دارو و بیش‌ازحد ویروسی شدن قارچ‌ها شود. گرم شدن کره زمین می‌تواند تکامل پاتوژن‌های قارچی جدید را تقویت کند.


به گزارش آسیانیوز؛
جینجینگ هوانگ، محقق دانشگاه پزشکی نانجینگ و همکارانش هشدار می‌دهند که با گرم شدن جهان ما، قارچ‌ها به موضوعی به‌شدت نگران‌کننده بدل می‌شوند.

 آن‌ها در مقاله جدید خود می‌نویسند: "به نظر می‌رسد خطر و اهمیت پاتوژن‌های قارچی دست‌کم گرفته می‌شود."

پاتوژن ارگانیسمی است که باعث بیماری می‌شود؛ انواع مختلفی از پاتوژن‌ها وجود دارند، اما ما بر روی چهار نوع رایج تمرکز می‌کنیم که عبارتند از ویروس‌ها، باکتری‌ها، قارچ‌ها و انگل‌ها.

جهش وابسته به دما می‌تواند باعث ایجاد مقاومت پان دارو و بیش‌ازحد ویروسی شدن قارچ‌ها شود. گرم شدن کره زمین می‌تواند تکامل پاتوژن‌های قارچی جدید را تقویت کند.

عفونت‌های قارچی در حال حاضر باعث مرگ حدود ۳.۷۵ میلیون نفر در سال می‌شود، علیرغم اینکه اکثر گونه‌ها دمای بسیار پایین‌تر از دمای موجود در بدن ما را ترجیح می‌دهند. اما تحقیقات قبلی نشان می‌دهد که وادار کردن قارچ‌ها به سازگاری با محیط‌های گرم‌تر می‌تواند فیزیولوژی آن‌ها را کاملاً تغییر دهد.

دانشمندان اخیراً اولین قارچ را شناسایی کردند که احتمالاً به‌عنوان یک عامل بیماری‌زا به دلیل تغییرات آب و هوایی ظاهرشده است: Candida auris. همان‌طور که تصور می‌شود قارچ‌های دیگر مانند C. auris نسبت به گرما مقاوم‌تر می‌شوند، گونه‌های بیشتری برای بدن پستانداران پناهگاه وسوسه‌انگیز محافظتی پیدا می‌کنند که در آن می‌توانند شکوفا شوند؛ بنابراین بررسی سوابق عفونت‌های قارچی از ۹۶ بیمارستان در چین بین سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۹، منجر به شناسایی قارچ‌هایی شد که قبلاً هرگز در انسان‌ها شناخته نشده بودند.

سویه NJ ۱۰۳ در یک مرد ۶۱ ساله دچار سرکوب سیستم ایمنی یافت شد که علیرغم درمان‌های ضد قارچی فلوکونازول و کاسپوفانگین به دلیل نارسایی اندام‌های متعدد جان باخت. سویه TZ ۵۷۹ در یک مرد ۸۵ ساله که پس از درمان با فلوکونازول براثر نارسایی تنفسی فوت کرد، یافت شد.

با گرم شدن دمای کره زمین، این تغییرات مورفولوژیکی می‌تواند خطر مواجهه با قارچ‌های خطرناک در آینده را افزایش دهد. گزینه‌های قارچ‌کش بیشتری به‌فوریت موردنیاز است.

https://www.asianews.ir/u/eOR
اخبار مرتبط
افرادی که ناخن می‌کارند نباید این مواد را بیش از سه ماه روی دست یا پای خود داشته باشند و بین هر دوره کاشت ناخن بین یک تا دو ماه زمان تنفس برای ناخن را در نظر داشته باشند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید