صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
سه شنبه / ۱۲ تیر ۱۴۰۳ / ۱۳:۱۳
کد خبر: 22817
گزارشگر: 464
۱۴۶
۰
۰
۳
اعضای ارشد حزب

دموکرات‌ها با درخواست‌ کناره‌گیری بایدن از انتخابات مخالفت کردند

دموکرات‌ها با درخواست‌ کناره‌گیری بایدن از انتخابات مخالفت کردند
اعضای ارشد حزب دموکرات‌ ایالات متحده درخواست کناره‌گیری جو بایدن به‌عنوان نامزد دموکرات‌ها را پس از عملکرد ضعیف او در مناظره رد کردند و از اعضای حزب خواستند به جای آن بر پیامدهای ریاست‌جمهوری دوم دونالد ترامپ تمرکز کنند.

به گزارش آسیانیوز؛ اعضای ارشد حزب دموکرات‌ ایالات متحده درخواست کناره‌گیری جو بایدن به‌عنوان نامزد دموکرات‌ها را پس از عملکرد ضعیف او در مناظره رد کردند.

جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده، در پایان یک گردهمایی انتخاباتی، کارولینای شمالی، در ۲۸ ژوئن ۲۰۲۴ به حامیان خود خوش‌آمد می‌گوید.

اعضای ارشد حزب دموکرات‌ ایالات متحده  درخواست کناره‌گیری جو بایدن به‌عنوان نامزد دموکرات‌ها را پس از عملکرد ضعیف او در مناظره رد کردند و از اعضای حزب خواستند به جای آن بر پیامدهای ریاست‌جمهوری دوم دونالد ترامپ تمرکز کنند.

رهبران دموکرات پس از روزها بحث و جدل درباره مناظره بایدن با ترامپ، قاطعانه درخواست‌ها از حزبشان را برای انتخاب نامزد جوان‌تر ریاست‌جمهوری برای انتخابات پنجم نوامبر رد کردند.

در حالی که جو بایدن ۸۱ ساله، روز یکشنبه با اعضای خانواده خود در استراحتگاه ریاست جمهوری کمپ دیوید حضور داشت، نیویورک تایمز به نقل از افراد نزدیک به وضعیت گفته است که خانواده بایدن از او خواسته‌اند در رقابت باقی بماند و به مبارزه ادامه دهد.

درخواست‌ها برای کناره‌گیری بایدن از روز پنجشنبه ادامه داشت و نظرسنجی «سی‌بی‌اس» پس از مناظره نشان داد که تعداد دموکرات‌هایی که معتقدند بایدن نباید برای ریاست‌جمهوری نامزد شود، ۱۰ درصد افزایش یافته و از ۳۶ درصد در فوریه به ۴۶ درصد رسیده است.

واکنش دموکرات‌های ارشد به درخواست کناره‌گیری جو بایدن


رافائل وارنوک، سناتور دموکرات ایالت جورجیا، یکی از چندین دموکرات که به عنوان جایگزین احتمالی بایدن تلقی می‌شود، گفته است که مطمئنا جایگزین بایدن نخواهد شد.

وارنوک به شبکه «ان‌بی‌سی» گفت: «مناظره‌های بد اتفاق می‌افتد. من با جو بایدن هستم و این وظیفه ماست که مطمئن شویم او در نوامبر از خط پایان عبور می کند.»

حاکیم جفریس، رهبر دموکرات مجلس نمایندگان، که اگر حزبش بتواند در ماه نوامبر کنترل مجلس را در دست بگیرد ممکن است سال آینده رئیس مجلس شود، اذعان کرد که بایدن دچار شکست شده است، اما این «چیزی بیش از یک آغاز برای بازگشت» نیست.

سناتور کریس کونز از ایالت دلاور، یکی از گزینه‌های احتمالی جانشین بایدن، به شبکه «ای‌بی‌سی» گفت که بایدن باید برای اطمینان از شکست ترامپ در رقابت باقی بماند و افزود «من فکر می‌کنم او تنها دموکراتی است که می‌تواند دونالد ترامپ را شکست دهد.»

به نوشته رویترز، برخی دموکرات‌ها امکان انتخاب نامزد دیگری برای ریاست‌جمهوری را مطرح کرده‌اند.

جیمی راسکین، نماینده برجسته دموکرات در کنگره، به «ام‌اس‌ان‌بی‌سی» گفت که «مکالمات بسیار صادقانه، جدی و سختگیرانه در داخل حزب در حال انجام است.»

راسکین گفت که «خواه او نامزد باشد یا شخص دیگری نامزد باشد، بایدن سخنران اصلی کنفرانس ما خواهد بود. او شخصیتی خواهد بود که برای حرکت به جلو در اطرافش جمع می‌شویم.»

رویترز نوشت که بایدن در طول مناظره با صدای خشن، عملکرد متزلزلی ارائه کرد و برخی از دموکرات‌ها بعداً به طور خصوصی گفتند که این مناظره می‌تواند عاملی برای رد صلاحیت باشد.

لارا، عروس ترامپ، رئیس مشترک کمیته ملی جمهوری خواهان، به فاکس نیوز گفت که ترامپ پس از «احتمالا بهترین مناظره دوران حرفه‌ای سیاسی خود احساس فوق‌العاده‌ای دارد.»

https://www.asianews.ir/u/eOU
اخبار مرتبط
اولین مناظره انتخاباتی بین جو بایدن و دونالد ترامپ روز پنجشنبه در تاریخ ۲۷ ژوئن ۲۰۲۴ (۷ تیر ۱۴۰۳) ساعت ۹ شب به وقت شرق آمریکا برابر با ساعت ۵:۳۰ صبح به وقت ایران، برگزار می‌شود.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید