صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
سه شنبه / ۱۲ تیر ۱۴۰۳ / ۱۹:۲۹
کد خبر: 22832
گزارشگر: 464
۲۴۸
۰
۰
۰
یادداشت| دکتر حمزه رضایی

طنز روز؛ مناظره شیرین

طنز روز؛ مناظره شیرین
اگر حافظ لسان الغیب شب ها و سحرهای رویایی انتخابات ما را دیده بود، باور کنید هیچوقت نمی گفت : چه مبارک سحری بود و چه فرخنده شبی...!!

آسیانیوز - ادم وقتی مناظرات دلچسب انتخاباتی را می بیند و می شنود، دلش می خواهد بال در اورده پرواز کند و تا ناکجا اباد سفر کند.

نمی دانید دیشب چه لذتی داشت وقتی این دو عزیز داوطلب ریاست جمهوری با یکدیگر مناظره می کردند...

باور کنید هر نکته ای که پزشکیان عزیز اشاره می کرد، به قول سعدی ممّد حیات بود و هر مطلبی که جلیلی والاگهر عنوان می کرد، مفر‌ح ذات.!!

ما از ذوق و شوق اطلاعات ذیقیمتی که این دو عزیز از وضعیت جامعه ما داشتند، و با بزرگ همتی در طبق اخلاص گذاشته و مخلصانه به ما مردم تقدیم کردند، از شوق در پوست خود نمی گنجیدیم، تا صبح بیدار بودیم و حتّی پلک نزدیم.

البته ما که عقل درست و حسابی نداریم و حافظه مان نیز انطور که باید و شاید کار نمی کند، ولی دیگران می گویند این دو عزیز گرانقدر در طول این چهل و چند سال نه در کشور بوده اند و نه هم وزیر و وکیل و مدیر و مصدر کاری بوده اند...

در حیرتم که پس چگونه و تا این حد از مسائل ریز و درشت ما اطلاع دارند که ما خودمان هم خبر نداریم.!!!فهمیدن اینکه ما ماشین بیست هزار دلاری را صد هزار دلار و یا لنکروز بیست میلیاردی را صد میلیارد می خریم واقعاً کاری سخت و طاقت فرساست!!

درک‌ اینکه هزینه فیلترشکن ما از هزینه اینترنت ما بیشتر است!! و یا اینکه همه ما از فیلترشکن استفاده می کنیم، و بسیاری کسب و کار خود را در فضای مجازی از دست داده اند، و هم چنین اطلاع از گرانی و تورم و فساد و فقر و بدبختی و کمبودهای دیگر را که تا حالا نه ما شنیده بودیم و نه هم از ان خبر داشتیم، واقعاً کار ساده ای نیست...معلوم نیست اگر این عزیزان به این مسائل اشاره نمی کردند، نمی دانیم چه خاکی به سرمان می ریختیم.

اخر ما از کجا بدانیم نود و نه درصد مدیران ما نمی دانند قانون و برنامه چیست ...!!!؟

وقتی همه چیز در کشور گل و بلبل است، و با دو چشم خودمان می بینیم که قطار پیشرفت کشور، در حال فتح قله هاست، معلوم است که نباید به ذهن ما خطور کند که مدیران ما قانون نمی دانند و برنامه ای ندارند!!!

عزیزان فرهیخته حرف های شیرین دیگر هم زدند، اینکه با دانشجویان باید حرف زد و صدای انها را شنید!! یا اینکه ما حق داریم به خیابان بیائیم و اعتراض کنیم...

اینکه امر به معروف و نهی از منکر خیلی متعالی است..و یا مسئولیت پذیری در فضای مجازی نباید سلیقه ای باشد!!

بعضی از این بدخواهان ملک و ملت به این دو بزرگوار گیر داده اند که چرا برنامه ای روشن و شفاف ارائه نمی دهند!!!

یکی نیست به اینها بگوید همین حرف های قشنگ و اطلاعات گرانبها صد تا برنامه و نمی دانم طرح و پلان می ارزد...
قدر فرهیختگان وطن را بیشتر بدانیم.


دکتر حمزه رضایی
https://www.asianews.ir/u/eP8
اخبار مرتبط
طی ساعات اخیر شایعات زیادی درباره حمایت علی دایی از برخی نامزدهای انتخاباتی شکل گرفته است.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید