صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۱۳ تیر ۱۴۰۳ / ۰۹:۱۴
کد خبر: 22838
گزارشگر: 464
۱۴۸
۰
۰
۴
با توجه به نخستین مناظره‌

جهان برای آمدن ترامپ آماده می‌شود

جهان برای آمدن ترامپ آماده می‌شود
با توجه به نخستین مناظره‌ای که بین جو بایدن و دونالد ترامپ برگزار شد و با در نظر گرفتن این موضوع که پیگیری‌های حقوقی و قضایی دموکرات‌ها نتوانست ترامپ را متوقف کند، جهان آرام آرام برای نامیدن ترامپ به‌عنوان رییس‌جمهور جدید ایالات متحده آماده می‌شود. چه این‌که آخرین نظرسنجی‌ها هم این مسئله را تصدیق می‌کند.

به گزارش آسیانیوز؛ در همین راستا، برخی کشورها از همین حالا سعی دارند تا با لابی با جمهوری‌خواهان، ثبات روابط خود را با دونالد ترامپ که به سیاستمداری غیرقابل پیش‌بینی شهره است، تضمین کنند. به گزارش روزنامه هیل، دیپلمات‌های غربی حتی در مکالمات خصوصی خود نیز از ابراز نگرانی نسبت به روی کار آمدن دوباره ترامپ در آمریکا خودداری می‌کنند و در عوض بر نقاط مثبت همکاری‌های موفق خود با او تمرکز می‌کنند.

به گزارش این روزنامه، گرچه متحدان اروپایی ناتو به مخالفت احتمالی کنگره ایالات متحده با تلاش‌های آتی ترامپ برای کاهش حمایت از ناتو دل بسته‌اند، اما آن‌ها می‌دانند که به مشارکت فعالانه و دوجانبه دولت آمریکا نیاز دارند. در این گزارش آمده است: «برخی از کشورها نمایندگانی را به آمریکا فرستاده‌اند تا در سطح ایالتی با سیاستمداران جمهوری‌خواه لابی کنند و برخی از جدی‌ترین تهدیدات ترامپ را خنثی کنند.» این کارزار تا حدی گسترده است که به گزارش رویترز، هماهنگ‌کننده همکاری‌های دو سوی آتلانتیک در آلمان به آمریکا سفر کرده و با فرمانداران سراسر ایالات متحده دیدار کرده است.

درواقع اروپاییان می‌دانند که از همین حالا، بایستی برای اقدامات غافلگیرکننده ترامپ آماده شوند. بر اساس نظرسنجی اخیر مرکز تحقیقات «پیو» شرکت‌کنندگان در بیش از ۳۰ کشور جهان اعلام کردند در حوزه تصمیم‌گیری‌های سیاست خارجی آمریکا، به بایدن اعتماد بیشتری دارند تا ترامپ. با این وجود، مقامات ارشد دولت‌های خارجی مخصوصاً در یک سال گذشته سعی کرده‌اند ارتباط خود را با ترامپ و مشاوران او در حوزه امنیت ملی تقویت کنند تا برای ریاست‌جمهوری او آماده باشند.

دیوید کامرون، وزیر خارجه انگلیس در ماه آوریل در عمارت شخصی ترامپ با او دیدار کرد تا این نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا را به تداوم حمایت از اوکراین در جنگ با روسیه راضی کند. آندژی دودا، رئیس‌جمهور لهستان نیز در همان ماه در نیویورک دیداری با ترامپ داشت که بیش از ۲ ساعت به طول انجامید، دیداری که به گفته این مقام لهستانی «در فضایی دوستانه و دلپذیر» برگزار شد.

https://www.asianews.ir/u/ePg
اخبار مرتبط
براساس نظرسنجی دانشگاه «کوئینیپیاک» دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق جمهوری‌خواه آمریکا در رقابت رودررو پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۴ با چهار درصد از جو بایدن پیشی گرفته است.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید