صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
پنج شنبه / ۱۴ تیر ۱۴۰۳ / ۱۶:۵۰
کد خبر: 22874
گزارشگر: 2
۱۶۶
۰
۰
۳
ویزای توریستی کانادا

قیمت ویزای کانادا در ایران

قیمت ویزای کانادا در ایران
قیمت ویزای توریستی کانادا در ایران

آیا می‌دانید قیمت ویزای کانادا در ایران چقدر است؟ این قیمت به عوامل مختلفی مثل نوع ویزا، مدارک و شرایط مورد نیاز، آژانس اقدام‌کننده و ... بستگی دارد. به عنوان مثال قیمت ویزای توریستی کانادا از ویزاهای تحصیلی و اقامتی کمتر است. با این حال موارد دیگری هم در هزینه نهایی تاثیرگذار هستند که باید به آنها توجه داشته باشید. نکته دیگر اینکه قیمت نهایی ویزا به خدماتی که آژانس انتخابی به شما ارائه می‌دهد هم بستگی دارد. در مجموع شما باید مبلغی را برای هزینه‌های خود ویزا در نظر بگیرید و مبلغی را نیز به عنوان هزینه‌های جاری (ترجمه مدارک، خدمات ویزا و ...) مدنظر داشته باشید. در ادامه قیمت انواع ویزای کانادا در ایران را بررسی می‌کنیم؛ گفتنی است اطلاعات ارائه شده مربوط به زمان نگارش این متن بوده و احتمال تغییر آنها در آینده وجود دارد.

قیمت ویزای کانادا در ایران چقدر است؟

همانطور که در بخش قبل اشاره کردیم، عوامل متعددی روی قیمت ویزای کانادا در ایران تاثیر می‌گذارند. به عنوان مثال باید بدانید که قیمت انواع ویزای کانادا با یکدیگر متفاوت است. ویزاهای اقامتی معمولا هزینه بالاتری در مقایسه با ویزاهای تحصیلی و توریستی دارند و البته پروسه آنها مدت‌زمان بیشتری طول می‌کشد. در زیر، قیمت انواع ویزا توریستی کانادا را بررسی می‌کنیم. اما به این نکته دقت کنید که هزینه نهایی شما، محدود به این مبالغ نبوده و باید هزینه‏‌های دیگری همچون ترجمه مدارک، مهاجرتی، سفر بایومتریک (به یکی از کشورهای همسایه) و ... را نیز مدنظر داشته باشید.

هزینه انواع ویزای کانادا

برای اطلاع از قیمت ویزای کانادا در ایران، باید نوع ویزا را مشخص کنید. به طور کلی قیمت هریک از انواع ویزاهای کانادا، در زمان نگارش این مقاله به شرح زیر است:

قیمت ویزای توریستی کانادا

ویزا توریستی کانادا درحال حاضر جزو پرطرفدارترین انواع ویزای این کشور است و متقاضیان زیادی دارد. نکته مهم در خصوص قیمت این روادید این است که کانادا چند نوع مختلف از ویزای توریستی را به متقاضیان واجد شرایط ارائه می‌دهد که هزینه هریک از آنها عبارتند از:

هزینه ویزای توریستی سینگل کانادا

ویزای سینگل یا یک‌بار ورود، برای افرادی مناسب است که برای اولین بار اقدام به اخذ ویزای این کشور می‌کنند. این نوع ویزا به متقاضیان اجازه می‌دهد که به مدت 6 ماه در کانادا حضور داشته باشند و پیش از اتمام اعتبار، باید خاک این کشور را ترک کنند. درواقع ویزای یک‌بار ورود، اجازه یک مرتبه ورود به خاک کانادا را می‌دهد و نمی‌توان آن را تمدید کرد. قیمت ویزای سینگل کانادا در حال حاضر، 185 دلار کانادا است؛ اما این هزینه اولیه است و از مبالغ مورد نیاز برای ترجمه مدارک، سفر بایومتریک، خدمات ویزا و ... هم نباید غافل شوید.

قیمت ویزای توریستی مولتی کانادا

در ادامه بررسی قیمت ویزای توریستی کانادا در ایران، باید در مورد ویزای مولتی یا چندبار ورود صحبت کنیم. ویزای مولتی، به دارندگان اجازه می‌دهد که به مدت 5 سال، بدون نیاز به تمدید و یا اخذ مجدد ویزا وارد کانادا شوند. یعنی می‌توانید پس از اخذ این ویزا و ورود به کانادا، پس از 6 ماه، از خاک این کشور خارج شده و مجددا بدون نیاز به تمدید ویزا وارد کانادا شوید. قیمت ویزای مولتی کانادا در زمان نگارش این مقاله و بدون محاسبه هزینه‌های جاری، 230 دلار کانادا است.

هزینه سوپرویزای کانادا

یکی دیگر از انواع ویزای کانادا، ویزای توریستی والدین یا سوپر ویزا است. این ویزا برای افرادی مناسب است که قصد دارند به دیدار فرزند یا نوه خویش در کانادا بروند. درحال حاضر، برای اخذ این ویزا باید 100 دلار کانادا پرداخت کنید؛ البته بدون احتساب مبالغ مورد نیاز برای بایومتریک، ترجمه مدارک و اقداماتی از این دست.

قیمت ویزای تحصیلی کانادا

قیمت ویزای کانادا در ایران، محدود به ویزای توریستی نمی‌شود. ویزاهای تحصیلی هم هزینه‌های خاص خود را دارند که باید مدنظر داشته باشید. در ابتدای اقدام برای اپلای ویزا تحصیلی کانادا باید حدود 250 دلار کانادا هزینه کنید. دقت کنید که این مبلغ، هزینه اولیه بوده و شامل مبالغ مربوط به ترجمه مدارک، پذیرش دانشگاه و ... نمی‌شود. از طرفی ممکن است زمانی که این مطلب را مطالعه می‌کنید، قیمت‌ها تغییر کرده و افزایش پیدا کرده باشند. بنابراین بهتر است پیش از اقدام، از قیمت روز مطلع شوید.

هزینه بایومتریک برای ویزای کانادا

یکی از مراحل اصلی برای اخذ ویزای کانادا، صرف‌نظر از نوع ویزا، بایومتریک یا انگشت‌نگاری است. مسئله‌ای که ایرانیان با ان مواجه هستند، عدم فعالیت سفارت کانادا یا کنسولگری آن در کشورمان است. به همین دلیل متقاضیان باید برای طی مراحل انگشت‌نگاری به یکی از کشورهای همسایه، عموما ترکیه، ارمنستان یا امارات سفر کنند که هزینه‌های خاص خود را دارد. پس از سفر به یکی از این کشورها و پرداخت اپلیکیشن‌فی، باید مبلغی معادل 85 دلار کانادا پرداخت کنید تا مراحل بیومتریک برای شما انجام شوند. دقت کنید که قیمت ویزای کانادا در ایران، علاوه بر این مبالغ، شامل هزینه‌های سفر به کشور ثانویه، اقامت در این کشور و مواردی از این دست نیز می‌شود.

تمکن مالی مورد نیاز برای ویزای کانادا

هنگام محاسبه قیمت ویزای کانادا در ایران، باید تمکن مالی را نیز در نظر بگیرید. تمکن مالی، یک گواهی بانکی است که نشان می‌دهد شما از بودجه کافی برای پرداخت هزینه‌های خود در این کشور برخوردار هستید. این سند نقش بسیار مهمی در قانع‌سازی افسر پرونده دارد و اگر مبلغ آن کافی نباشد، احتمال ریجکتی شما بسیار بالا خواهد بود. درحال حاضر مبلغ تمکن مالی برای ویزای گردشگری کانادا در سایت مهاجرت این کشور، 12000 دلار کانادا اعلام شده است که باید معادل ریالی آن را در حساب خود داشته باشید. اما بهتر است به این عدد اکتفا نکرده و مبلغ بیشتری را در نظر بگیرید. نرخ ارز در زمان نگارش این مطلب، معادل 520000ریال به ازای هر یک دلار کانادا است.

https://www.asianews.ir/u/ePQ
اخبار مرتبط
کشور کانادا سال‌ها است که در صدر لیست مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا قرار دارد. دولت کانادا بعد از این همه تجربه، راه و رسم مهمان‌پذیری را خوب می‌داند. دقت در حفظ جاذبه‌های طبیعی و ایجاد جاذبه‌های فرهنگی، قوانین سفت و سخت ضد نژادپرستی، احترام به حقوق شهروندی، نظام آموزشی باکیفیت، اقتصاد پویا و داشتن بازار کار، حمایت از استارتاپ‌ها و انعطاف‌پذیری برای پذیرش مهاجر به روش‌های مختلف از راهکارهای کانادا برای حفظ جایگاه خود به عنوان برترین کشور مهاجرپذیر در دنیا است. اما چرا با این حال برخی متقاضیان از گرفتن اقامت دائم کانادا بی‌نصیب می‌مانند؟ مگر شرایط زندگی در کانادا چگونه است؟
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید